Wout van Aert degradeert de 'concurrentie' in Boom “op 91 procent”: “Ik zal er 100 nodig hebben als mijn grote vriend weer komt meedoen”
NieuwsDe concurrentie weet hoe laat het is. Een ontketende Wout van Aert heeft bij zijn crossrentree de tegenstand gedegradeerd. Op het loodzware en modderige parcours van Boom reed de Belgisch kampioen in de tweede ronde iedereen uit het wiel. Hij finishte met een voorsprong van bijna twee (!) minuten.
Dat hij zich “wou amuseren”, vertelde Wout van Aert voor de Superprestigemanche van Boom. Geen druk. Niets moest, alles mocht. Niemand die ook écht verwachtte dat hij (zéker op deze manier) zou winnen, toch?
Nou... De Belgisch kampioen, die vanop de derde rij startte, verscheen al snel voorin de race. Hij was in orde - zoveel was dán al duidelijk. In de tweede ronde achtte hij zijn moment gekomen. Op een helling waar iedereen moest lopen, knalde hij als enige naar boven. Alleen Toon Aerts kon nog naar Van Aert toerijden, maar de kopman van de Baloise Trek Lions schoof onderuit in een linke afdaling.
En ‘t was gebeurd. Van Aert alleen. Zijn concurrenten zouden de Belgische tricolore niet meer terugzien. Van Aert scheurde door de modder en voerde een onemanshow op. Van 30 seconden ging het al snel naar twee minuten - pijnlijk voor Iserbyt en co.
In de voorlaatste ronde dan toch nog opschudding: Van Aert ging stevig onderuit. Zonder lichamelijk leed, maar zijn ketting lag er wel af. Het kon ‘m echter niet deren - hij had voldoende voorsprong en de materiaalpost was dichtbij.
Van Aert rondde zijn demonstratie uiteindelijk af met liefst 1'40" voorsprong op het nummer twee, Toon Aerts. Lars van der Haar eindigde als derde. Eli Iserbyt blijft met een vierde plaats leider in het klassement van de Superprestige, Tom Pidcock werd bij zijn debuut in het veld zevende.
Van Aert: “Dit had ik totaal niet verwacht”
En of hij het leuk vond. “Ik voelde bij de start al dat ik goed was doordat ik snel kon opschuiven”, vertelde Van Aert kort na zijn overwinning in Boom. “Ik heb daarna de val van Aerts niet zien gebeuren, maar zag plots wel dat ik een grote kloof had. Vanaf dan was het zaak om mijn eigen tempo te zoeken en dat lag blijkbaar hoger dan dat van de rest. Ik heb mezelf daarin toch wel verbaasd. Ik had niet verwacht dat ik het verschil zo groot kon maken.”
“Misschien kwam het omdat ze achter mij voor de tweede plaats begonnen te rijden. In elk geval ging ik ook tegen de grond in het slot bij een slipper in de afdaling. Ik werd ook moe in het laatste deel van de cross. Bij een grote voorsprong is het altijd wat moeilijker om de concentratie te houden.”
In Boom was het ploeteren in de modder, volgende week wordt het wellicht sneeuw vreten in Val di Sole. “Ik ben benieuwd hoe dat zal gaan, ik ben nooit geen sneeuwkoning geweest om het zo te zeggen, dus dat wordt wellicht een wedstrijd met een bang hartje.”
“Ik wil uit deze zege niet al te veel conclusies trekken, maar het is in elk geval een veel betere start dan waar ik op had gehoopt. Dit doet deugd en het toont aan dat al die trainingsuren de afgelopen weken in winterse omstandigheden niet voor niets zijn geweest.”
Van Aert verklaarde zelf vooraf dat hij op 90 procent zat. “Maar ik zal er 100 nodig hebben als mijn grote vriend straks komt meedoen. Ik had in elk geval niet verwacht om hier met een zege te starten, dit geeft uiteraard vertrouwen voor de komende crossen.”
Top 10:
1. Wout van Aert
2. Toon Aerts +1:40
3. Lars van der Haar +1:48
4. Eli Iserbyt +1:52
5. Pim Ronhaar +1:54
6. Michael Vanthourenhout +2:01
7. Tom Pidcock + 2:13
8. Mees Hendrikx +2:16
9. Thijs Aerts +2:22
10. Corné van Kessel +2:27
Wie zal volgens jou zegevieren? Stel je eigen ploeg samen in de Gouden Cross en win prachtige prijzen
Lees ook:
Zo verwelkomen trouwe supporters van Wout van Aert de terugkeer van hun kampioen: “Ik heb ze gemist”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Veldrijden22
Tom Pidcock, vier jaar geleden als broekventje al Superman in Leeds: “Ik wil een legende worden”
-
Spaargids.be
Het geheim om succesvol te sparen? Kenners zweren bij de 50-30-20-methode
Vind je het ook lastig om maandelijks een vast spaarbedrag opzij te zetten? Dan moet je het eens proberen met de 50-30-20-regel. De Amerikaanse senator Elizabeth Warren ontwikkelde die als een gemakkelijke methode om goed te leren budgetteren. Mét succes, want iedereen die het probeert, zegt echt meer geld opzij te kunnen zetten. Spaargids.be legt uit hoe het werkt. -
Veldrijden34
Laurens Sweeck maakt zich boos maar wint wel Parkcross: “Ze hielden de achtervolging net draaiende”
Laurens Sweeck heeft de Parkcross van Maldegem gewonnen, de voorlaatste manche van de Ethias Cross. Sweeck opende de debatten, kreeg het gezelschap van Michael Vanthourenhout, maar die viel op drie ronden van het einde letterlijk weg. Eli Iserbyt werd tweede, voor Lars van der Haar. Sweeck maakte zich onderweg ook even boos omdat z’n ploegmaats te weinig steun verleenden. -
-
Livios
De vier meest gemaakte fouten bij de aanleg van je tuin
Wil je dit voorjaar je tuin (gedeeltelijk) opnieuw aanleggen? Bouwsite Livios vroeg aan tuin- en landschapsarchitecten welke fouten het vaakst gemaakt worden én hoe je ze vermijdt. -
WK veldrijden6
Thibau Nys is “écht klaar” voor WK veldrijden: “Maar ik eis het kopmanschap zeker niet op”
Het WK veldrijden voor de beloften belooft een spannende strijd te worden, zo denkt Thibau Nys (19). Onze landgenoot is maar net op tijd klaar geraakt, na zijn zware val tijdens het BK in Middelkerke, en blijft daarom voorzichtig over zijn eigen rol. “Twee weken geleden had ik niet gedacht dat ik hier zou staan.” -
WK veldrijen10
Oppermachtige Pidcock ontneemt Belgen nog voor halfkoers alle hoop: “Gewoon aan het plan gehouden”
Geen enkel verhaal. Vier ronden liet Tom Pidcock de Belgen wat speldenprikken uitdelen en daarna had hij aan een klein gaatje genoeg om de boel resoluut in handen te nemen. De Brit knalde solo naar zijn eerste wereldtitel bij de profs, met overschot. -
WK veldrijden8
Christoph Roodhooft voor het eerst zonder topfavoriet in z'n ploeg: “Frustrerend dat Mathieu er niet is, we zijn van de kaart”
98 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerWilly Wittemans
Ivan Van Wontergem
Ivan Van Wontergem
michiel Debrabandere
Katja Van Nielandt