Corona trekt streep door Scheldecross Antwerpen, Van den Spiegel reageert “verbaasd”
VeldrijdenDe Scheldecross in Antwerpen, negende manche van de Wereldbeker veldrijden, zal komende zondag 5 december niet plaatsvinden. Organisator Golazo ziet dat met de heersende coronamaatregelen niet zitten. Thomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, begrijpt de afgelasting niet: “Veldrijden is de sport die veruit het best georganiseerd kan worden volgens de huidige maatregelen.”
Buitenactiviteiten blijven nochtans toegelaten mét toeschouwers mits voorlegging van het Covid Safe Ticket (CST) en het respecteren van de opgelegde restricties. “Maar na grondige evaluatie bleken de betrokken partijen het erover eens dat een volwaardige cross, zoals die van Antwerpen er altijd één is geweest en ook moet zijn, leeft bij gratie van de massale publieke opkomst en ambiance. Met de huidige maatregelen dreigt de WB-veldrit daar slechts een flauw afkooksel van te worden”, zo luidt het in een communiqué. “Om de veiligheid en gezondheid van iedereen optimaal te waarborgen, zouden we een heleboel extra maatregelen moeten opleggen die bovendien nauwelijks te controleren zijn. Dat geldt voor de mensen langs het parcours maar vooral ook in de sfeer- en VIP-tenten”, voegt Christophe Impens (Golazo) daar nog aan toe. “Het is geen evidente beslissing, maar we kunnen gezien de moeilijke situatie en veranderde maatregelen rekenen op begrip van Stad Antwerpen.”
Antwerpen stond ook op de crossprogramma’s van de komend weekend wederoptredende Wout van Aert en Tom Pidcock. Of ook andere veldritten nu op de helling komen te staan, is onduidelijk. “Wij wachten in elk geval het volgende federaal overlegcomité van 15 december af om, afhankelijk van de beslissingen die daar worden genomen, onze organisaties één voor één te bekijken. Uiteraard steeds in nauw overleg met de lokale overheid”, aldus Impens.
Thomas Van Den Spiegel: “Niets wijst er op dit moment op dat ook Boom zou sneuvelen
Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, overkoepelend organisator van de Wereldbeker veldrijden, zegt “verbaasd” te zijn over de toch wel bijzonder laattijdige annulatie van de manche in Antwerpen. “Temeer omdat veldrijden van alle mogelijke buitenactiviteiten ‘by far’ het best kan worden georganiseerd volgens de heersende coronamaatregelen. Dat heeft het vorige seizoen, toen zelfs nog zónder publiek, meer dan genoeg bewezen.” Morgen, maandag, is ook een overleg voorzien met de organisatoren van de Niels Albert Cyclocross in Boom, de vijfde Superprestigemanche die zaterdag wordt gereden. Van Den Spiegel is er gerust in. “Niets wijst er op dit moment op dat ook Boom zou sneuvelen. Omdat we er in perfect veilige omstandigheden kunnen organiseren.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
PREMIUMVeldrijden
Van Aert duikt straks veld in met groot respect voor concurrentie: “Je moet ze naar waarde schatten, hun niveau ligt echt bijzonder hoog”
Neen, Wout van Aert gaat er niet zomaar van uit dat hij komende zaterdag in Boom aan een reeksje begint. Daarvoor schat hij de huidige generatie crossers té hoog in. “Deze jongens halen écht wel een heel hoog niveau.” -
-
Veldrijden46
“Muziek van Bruce Springsteen gaf me een extra boost”: Van Aert vliegt door het zand in Koksijde en deelt uppercut uit aan concurrenten
Benen, Banden, Bruce, Boksviering. De solo-zege van Wout van Aert in Koksijde gebald in vier kernwoorden. De Belgische kampioen koos halfweg voor de juiste tubes en voerde een one-man-show op met Springsteen als backing vocal: You can’t start a fire. You can’t start a fire without a spark. -
Veldrijden10
Van Aert ‘not amused’ met BK-rel tussen Sweeck en Vanthourenhout: “Wout wil rust om zich heen”
De rel tussen Michael Vanthourenhout en Laurens Sweeck kreeg in Benidorm geen vervolg. En maar goed, want Wout van Aert, de kopman van de Belgische selectie, was ‘not amused’ met de commotie. Bondscoach Vanthourenhout: “Wout wil rust.” -
PREMIUMVeldrijden9
Benidorm gekke keuze voor een cross? Nooit eerder liep voorverkoop zo vlot: “Er zijn al 10.000 tickets verkocht. Dat is zot”
Met zijn allen naar Benidorm. Dit weekend krijgt de Spaanse badstad een primeur met een allereerste Wereldbekercross. Dat lijkt nu al een succes te zijn: er zijn al 10.000 tickets verkocht. Wout van Aert, Mathieu van der Poel en Tom Pidcock zijn er alvast bij, hopelijk kan het parcours ook bekoren. “Je weet het nooit, maar het zou héél spannend kunnen worden.” -
Veldrijden48
Toon Aerts vecht schorsingsvoorstel van twee jaar aan met extra analyses
Op 4 januari zit de kerstvakantie van de UCI erop en dat is voor Toon Aerts het sein om zijn voorstel tot sanctie van twee jaar schorsing te betwisten. Aerts kondigde eerder aan zich niet neer te leggen bij zijn schorsing, wordt dus nog vervolgd.
11 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerTheo Van Hoof
Patrick Roels
Patrick kil
Rudi Pieters
Carlos Goossens