Bondscoach Vanthourenhout blikt vooruit op kampioenschappen: “Van Aert zal 100 procent zijn in Oostende”
VeldrijdenBondscoach Sven Vanthourenhout was een aandachtige toeschouwer tijdens de cross in Gullegem. De bondscoach zag Mathieu van der Poel opnieuw triomferen, Wout van Aert liet de wedstrijd aan zich voorbij gaan. Van Aert is volgens Vanthourenhout de topfavoriet op het BK van volgend weekend in Meulebeke: “Als hij zijn dagje heeft, steekt hij boven de rest uit.”
Delen per e-mail
Volgend weekend staat in Meulebeke de strijd om de nationale driekleur in het veld op het programma. Belgisch bondscoach Sven Vanthourenhout ziet Wout van Aert als dé te kloppen man in West-Vlaanderen. “Als een van de twee tenoren - in dit geval Wout van Aert - z'n dagje heeft, dan steekt-ie boven de rest uit. Dus in dat opzicht is Wout voor mij de topfavoriet voor het BK.”
Wat de andere kandidaten op de Belgische titel betreft, schuift de bondscoach drie namen naar voren. “Eli Iserbyt zal als underdog het beste van zichzelf tonen. Hij hoopt daar zíjn dag te beleven en zal een sterke outsider worden. Ik verwacht ook een goeie Michael Vanthourenhout en Toon Aerts zal zeker ook zijn ding proberen te doen. Mocht Wout van Aert niet op z'n best zijn, dan zouden we wel eens een heel spannende titelstrijd kunnen krijgen.”
Over het WK: “Ik twijfel er niet aan dat Wout 100% zal zijn”
Eind januari volgt het hoogtepunt van het veldritseizoen: het wereldkampioenschap in Oostende. De bondscoach hoopt natuurlijk op een Belgische wereldtitel, maar Vanthourenhout beseft dat dat geen sinecure wordt. “Dan moet alles in zijn plooi vallen. Om wereldkampioen te worden, moet je sowieso dik in orde zijn en met Mathieu van der Poel hebben we niet de minste tegenstander.”
De Belgische hoop om Van der Poel van een vierde regenboogtrui te houden rust in grote mate op de schouders van Wout van Aert. De winnaar van Milaan-Sanremo lijkt het niveau van Van der Poel meer te benaderen dan de laatste twee seizoenen. Bovendien staat Van Aert bekend als een kampioenschapsrenner. “Hij is normaal gezien op een kampioenschap altijd wel een beetje beter dan de weken voordien. Ik twijfel er niet aan dat Wout 100 procent zal zijn in Oostende.”
Deze winter heeft Tom Pidcock z’n plaats tussen de toppers ingenomen. De jonge Brit gaf Van der Poel zelfs al een keertje rijles, in Gavere. Vanthourenhout houdt dan ook rekening met Pidcock in Oostende. “Pidcock was vorig jaar in Dübendorf helemaal geen kandidaat voor het podium. Maar als je ziet hoe hij die wedstrijd heeft afgewerkt (Pidcock werd tweede, red.), op een parcours dat niet helemaal het zijne was... Pidcock kan bepalen wie wereldkampioen wordt, als hij het al zelf niet wordt.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samsung laders zullen geleidelijk uit telefoondoosjes verdwijnen
-
Analistendebat Bekijk en beluister hier ons analistendebat met Stijn Vlaeminck: “Als het weer kan, dan zal er een stormloop zijn op de stadions”
Een sportjaar zonder publiek. Wout van Aert die Milaan-Sanremo wint. De Kimback van Clijsters. De machteloosheid van Messi. Voldoende stof voor onze analisten om na te kaarten over 2020. Niels Albert, Tom Boonen, Filip Dewulf en Marc Degryse zwaaien samen met Stijn Vlaeminck het jaar uit. “Een zomer zonder sport? Dat had de mensen nog tien keer depressiever gemaakt.” -
PREMIUM
Wielrennen Jumbo-Visma ziet Van Aert liever in de Tour de France, maar: "Ik zou Tokio niet graag missen"
-
-
Veldrijden REACTIES. Van der Poel: “Moest blijven opletten op mijn techniek” - Aerts: “Verbazingwekkend hoe hij telkens die bochten aansnijdt”
De Sylvestercross in Bredene - traditioneel de laatste veldrit van het jaar - is gewonnen door Mathieu van der Poel. De Nederlander haalde het voor Toon Aerts en Michael Vanthourenhout, maar hoopt aan het einde van een bijzonder jaar vooral op een nieuw normaal. Hieronder alle reacties op een rij. -
Een nieuwe handtas? Dit zijn de beste soldendeals!
De solden zijn in het land. Funshoppen is uit den boze, maar geen nood. Ook online scoor je heel wat mooie handtassen voor een prikje. Ninashop.be ging voor jou op zoek naar de beste deals. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
PREMIUM
Veldrijden Eli Iserbyt trekt gezond ambitieus maar realistisch naar BK: “Meulebeke is geen 100% Van Aert-parcours”
Zes zeges. Leider in de X2O Trofee. Eli Iserbyt (23) kan er zijn pap nog niet mee koelen. “Ik heb voor mezelf een hoog verwachtingspatroon. Dus neen, mijn seizoen is nog niet geslaagd”, zegt hij. Zondag, op het BK in Meulebeke, kan dat gevoel in één uur tijd helemaal omslaan. “Op voorwaarde dat alles 100% klopt. En Wout van Aert een mindere dag kent.”
5 reacties
Freddy Madou
F Peeters
patrick de bock
Johan Maddens
Peter Van Mol