Gilles Dupont is straks de eerste presentator met een beperking: “Ik wil gewoon mezelf zijn, geen tweede Koen Wauters”
TVG-sporter en basketballer Gilles Dupont (27) wordt straks de eerste presentator met een beperking. In ‘Alles voor de Spelen’ volgt hij aan de zijde van Koen Wauters (55) Belgische atleten in hun voorbereiding op de Special Olympics. “Het is een mooie kans om G-sporters de aandacht te geven die ze verdienen.”
KIJK. Gilles Dupont vergist zich van Clouseauhit: “Dat is niet van ons hé”
William Boeva veroorzaakte er vorig najaar nog een relletje over. In een open brief schreef hij hoe mensen met een beperking niet als ‘een knuffelbeer’ uit de kast moeten gehaald worden om te kijken “hoe schattig te zijn”. Er zou pas een verschil gemaakt worden als die mensen met een beperking “het weerbericht voorlezen.” Een boodschap die niet op een koude steen viel bij VTM, want zij lanceren straks Gilles Dupont - die autisme heeft - als de eerste presentator met een beperking.
Samen met Koen Wauters volgt de G-sporter (sporters met een fysieke of verstandelijke beperking, red.) 90 Belgische atleten in hun voorbereidingen op de Special Olympics in Berlijn. Dat zijn de wereldspelen voor atleten met een verstandelijke beperking die in juni plaatsvinden. Gilles is ervaringsdeskundige, want tijdens de vorige editie won hij er met het basketbalteam een gouden medaille. Maar een programma presenteren is natuurlijk nog wat anders. “Na mijn auditie dacht ik: “dit was super leuk, maar het wordt vast niets”. Ik was dan ook heel erg blij toen Koen me vroeg om samen dit programma te presenteren”, zegt Gilles die ook al te zien was in het tweede seizoen van de ‘Container Cup’. “Dit is iets wat ik al héél lang wil doen, omdat ik op deze manier ook de kans heb om G-sporters in the picture te zetten en ze de aandacht te geven die ze verdienen.”
Gilles heeft zich grondig voorbereid. “Ik ben meteen stevig aan het oefenen geslagen”, knikt hij. “Gelukkig kan ik leren van de beste en kijken hoe Koen het aanpakt. Maar ik wil toch vooral mijn eigen stijl behouden. Ik wil geen tweede Koen Wauters worden, maar gewoon Gilles zijn. Ik ga in ieder geval alles geven! Net zoals alle atleten die we volgen trouwens. Want ook al staan plezier en vriendschap centraal bij Special Olympics - uiteindelijk trainen de atleten heel hard en wil iedereen met medailles naar huis komen.”
Grappig en charmant
Volgens Koen Wauters is Gilles alvast een presentatietalent. “We zijn nog maar enkele weken ver in onze samenwerking, maar Gilles heeft me al volledig ingepakt en - daar moeten we eerlijk over zijn - volledig ‘weggespeeld’”, aldus de presentator die dit jaar 34 jaar aan de slag is bij VTM. “Gilles is charmant, grappig en zit nooit om een vraag verlegen. Ik kan niet wachten om hem aan Vlaanderen voor te stellen. En dan hebben we het nog niet gehad over de atleten die we gaan volgen… en over hoe we de mensen thuis ook héél graag willen betrekken in onze missie! Het wordt speciaal: dat is in elk geval zeker!”
‘Alles voor de Spelen’, later dit voorjaar op VTM.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
PREMIUMTV
Wie gaf Alexander fatale klap in ‘Thuis’? Alle moordverdachten op een rijtje
Wie heeft Alexander koelbloedig vermoord na de eerste zitdag van het proces van Silke tegen Dries? In ‘Thuis’ moeten hoofdinspecteur Dieter en inspecteur Tim samen met de kijker op zoek naar de schuldige, maar dat wordt een moeilijke speurtocht. De gehate ex-rechter had veel vijanden, die allemaal een motief hadden om hem naar het leven te staan. Maar wie was daar ook toe in staat en zorgde voor de fatale klap? De mogelijke verdachten zullen je verrassen. -
TV9
‘Telefacts Zomer’ zoekt uit hoe de Kardashians zo rijk zijn geworden: “Kim heeft alles zorgvuldig uitgestippeld”
‘Telefacts Zomer’ trapt dinsdagavond z'n nieuw seizoen af met een tweedelige reportage over de Kardashian-familie. Hoe zijn Kim en co op relatief korte tijd zo rijk en befaamd geworden? -
-
PREMIUMBV
EXCLUSIEF. ‘Lisa’-acteur Bert Verbeke in alle stilte getrouwd: “Dit voelt als een nieuwe stap in mijn leven”
-
De klassieke, rechthoekige handtas is passé. Dit model is wél erg hot deze zomer
Wat grote labels als Prada en Isabel Marant dit seizoen met elkaar gemeen hebben? Ze zetten massaal de halvemaantas in de spotlights. Alle it-girls dragen hem, en we begrijpen waarom: dit model is minimalistisch maar tóch opvallend en speels. Voor wie het liefst een betaalbaar exemplaar wil: vijftien budgetvriendelijke tassen. -
tv
Uw tv-week in kijkcijfers: ‘Thuis’ haalt als enige 1 miljoen kijkers, zelfs ‘Het Journaal’ rondt die kaap niet meer
Zelfs met uitgesteld kijken zit de klad fors in de kijkcijfers van de Vlaamse tv-zenders. In de week na het songfestival haalde welgeteld één programma de belangrijke kaap van 1 miljoen kijkers, namelijk ‘Thuis’. Met dank aan het uitgesteld kijken, want ook de soap zakt live meer en meer onder de grens van het miljoen kijkers. -
Mediawatchers
Erik Goossens: “Ik zou ook graag mijn kans krijgen in ‘Liefde voor muziek’, maar heb nog geen reactie gekregen van VTM”