“Fascinerend, grappig, charmant”: Adil & Bilall gooien hoge ogen met ‘Ms. Marvel’
TV“Fascinerend, grappig en charmant.” ‘Ms. Marvel’, de nieuwe superheldenreeks waarbij Adil El Arbi en Bilall Fallah achter de camera stonden, kan in de Amerikaanse en Britse pers op behoorlijk wat sympathie rekenen.
De reeks draait om Kamala Khan (Iman Vellani), een meisje met Pakistaanse ouders dat opgroeit in New Jersey. Ze is een doodgewone, beetje nerdy, puber met een bijzondere voorliefde voor de superhelden uit het Marvel-universum. Een meisje dat het, net zoals veel van haar leeftijdsgenoten, moeilijk heeft om haar plaats te vinden. Maar wanneer ze dankzij een magische armband van haar overgrootmoeder zelf over bijzondere krachten blijkt te beschikken en ze zich dus ook zelf een superheld mag noemen, wordt haar wereld op zijn kop gezet.
Het was voor Adil en Bilall afwachten hoe de nieuwe reeks, waarvan de eerste twee afleveringen nu te zien zijn op Disney+, ontvangen zou worden. Met Ms. Marvel komt er immers voor het eerst een moslima de Marvel-stal binnen. De manier waarop ze dat doet kan voorlopig vooral op positieve reacties rekenen. De Britse krant The Guardian omschrijft haar als ‘grappig, charmant en in staat om moeiteloos af te rekenen met alle vooroordelen’. Ook in The Financial Times krijgt de reeks lof en dan vooral voor de manier waarop er in wordt omgegaan met de achtergrond van het hoofdpersonage. “Dat ze praktiserend moslim is en Pakistaanse roots heeft wordt niet afgedaan als een bijkomstigheid”, klinkt het. “De reeks gaat evenveel over haar culturele erfenis als over haar strijd tegen het kwaad.”
Al kan dat laatste niet op alle banken op applaus rekenen. Alan Sepinwall van Rolling Stone bijvoorbeeld ziet de balans in de eerste twee afleveringen een beetje door slaan. “In de eerste twee afleveringen zetten de makers Kamala, haar familie, haar vrienden en de lokale moslimgemeenschap zo goed neer dat haar banden met het superheldenuniversum van Marvel een beetje naast de kwestie voelen. Gedurende grote stukken van de eerste twee afleveringen is het als kijker makkelijk om te vergeten dat ‘Ms. Marvel’ een superheldenreeks is. Dat is tegelijk het beste en het slechtste wat ik over de serie kan zeggen.”
The Independent is dan weer vooral enthousiast over het feit dat de cultureel diverse achtergrond van de makers doorsijpelt op het scherm. Niet alleen Adil en Billal voegen kleur toe aan de productieploeg. ‘Ms. Marvel’ werd immers geschreven door de Brits-Pakistaanse komiek Bisha K Ali. “Marvel is zo’n ongeremd commerciële onderneming dat bij die keuze ongetwijfeld cynische motieven spelen, maar het is verfrissend te zien hoe creatievelingen van Zuid-Aziatische origine dit grote project leiden.” Al blijft het natuurlijk vooral de vraag of ‘Ms. Marvel’ in de toekomst haar voet zal kunnen zetten naast die van de andere Marvel-superhelden. Bij filmmagazine Empire denken ze alvast van wel. “’Ms. Marvel’ is voor zowel jong als oud een meeslepende en unieke aanwinst voor het Marvel-universum.”
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een witte handtas is altijd stijlvol en feestelijk: zo hou je hem het langste mooi
Witte laarsjes blijven een modeding, maar wie echt mee wil zijn zwaait deze zomer een witte handtas om de arm. Of je nu gaat voor een praktische crossbodybag, een feestelijke clutch of een comfortabele schoudertas: een witte tas geeft elke outfit een frisse twist. Hebben! -
Jobat
Liegen over je vorige loon om een hoger salaris te strikken? Dit zeggen de experts
Heb je een nieuwe baan in het vizier, komt vroeg of laat het onderwerp ‘loon’ naar boven. Om je nieuwe salaris te bepalen of een goed voorstel te kunnen doen, durft een werkgever daarbij al eens vragen wat je op je huidige job verdient. Vind je dit maar een ongemakkelijke vraag en weet je er geen blijf mee? Is je huidige loon aan de lage kant en wil je een mooie promotie niet mislopen met een al te eerlijk antwoord? Jobat.be legt de kwestie voor aan hr-dienstverlener SD Worx. -
PREMIUMTV4
Documentairemaakster Cheeru Mampaey over ‘Chasing Beauty’: “Vrouwen kennen de gevaren, maar hun drang naar perfectie is te groot”
-
-
TV
“Mayhem, mystery and murder”: Netflix lanceert eerste beelden van ‘The Addams Family’-spin-off
‘Wednesday’, de spin-off van ‘The Addams Family’, krijgt steeds meer vorm. Op woensdag trakteerde Netflix ons alvast op de eerste beelden van de reeks en die zagen er erg veelbelovend uit. -
TV4
Huis van Younes en Eline uit ‘Huis gemaakt’ staat te koop voor 395.000 euro: “Je ziet dat er hart en ziel in gestoken is”
Bloed, zweet en tranen staken Younes (28) en Eline (25) in hun droomhuis. In het VTM-programma ‘Huis gemaakt’ grepen ze helaas nét naast de hoofdprijs en zagen ze hun zelf verbouwde huis aan zich voorbijgaan. Ondanks de crowdfunding die achteraf werd opgestart, waarmee meer dan 30.000 euro werd opgehaald, konden ze het huis in Koersel (Limburg) niet zelf bekostigen. Daarom bevindt de woning zich sinds vandaag op de huizenmarkt, met een prijskaartje van 395.000 euro. -
Spaargids.be
Wat betekent een afkoelende woningmarkt voor wie vandaag wilt kopen? "Snel beslissen is nog altijd aan de orde"
Volgens de vastgoedbarometer van de federatie van notarissen (Fednot) zijn er in de eerste helft van dit jaar 2% minder woningen verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Wat brengt die lichte afkoeling van de woningmarkt met zich mee? Zijn er minder biedingen en bezichtigingen? Is dit nu het goede moment om te kopen? Spaargids.be geeft advies. -
TV3
Nieuwe spelshow ‘Een jaar van je leven’ gaat nog een stap verder: 40 mensen leven een jaar in isolement voor één miljoen euro
SBS6 komt met een nieuw spelprogramma. ‘Een jaar van je leven’ wordt bestempeld als de langste gameshow ooit. 40 deelnemers sluiten zichzelf een jaar lang op met een miljoen euro in het vooruitzicht als zij het spel ‘overleven’.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerSteven Van Soom
Patrick Peperboom