Brits nieuwsanker ontslagen na racistische tweet
TVNieuwsanker Alastair Stewart (67) moet de Britse zender ITV verlaten nadat hij een racistische tweet postte. Dat schrijven verschillende Britse media. De man was veertig jaar in dienst.
Hij maakte dat nieuws zelf bekend in een statement. Naar eigen zeggen besloot hij om bij ITV weg te gaan na “een paar slechte beslissingen” te hebben gemaakt. De man lag namelijk onder vuur omdat hij een racistische tweet de wereld in stuurde. Hij refereerde naar een zwarte man, Martin Shapland, als ‘een aap’. Volgens insiders kreeg Stewart de keuze om zelf op te stappen. Als hij dat niet deed, zou hij ontslagen worden. De ITV-veteraan besloot dus om de eer aan zichzelf te laten.
De tweet ging viraal nadat Shapland de boodschap opnieuw deelde via zijn eigen Twitter-account. “Dit is een ITV nieuwsanker die mij een aap noemt, met Shakespeare als vermomming.” Stewart gebruikte namelijk een rijmpje van de bekende dichter Shakespeare om zijn boodschap over te brengen.
De twee hadden al een tijdje een online ruzie over de financiële verhouding tussen de belastingbetaler en het Britse koningshuis. “Het was een ondoordachte beslissing waar ik veel spijt van heb”, aldus Stewart. “Ik vond het een voorrecht om veertig jaar lang nieuws naar uw huiskamer te brengen.”
ITV reageerde nog niet op zijn vertrek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
Spaargids.be
Is een termijnrekening opnieuw interessant? Dit zijn de verschillen met een gewone spaarrekening
Zijn termijnrekeningen weer interessant geworden nu Santander Consumer Bank en Izola Bank de rente hebben opgetrokken? Aan welke voorwaarden zijn ze verbonden? En brengen ze meer op dan het klassieke spaarboekje? Spaargids.be zoekt het voor je uit. -
tv
VRT gedagvaard: “Uitbesteding van ‘Thuis’ gebeurde niet objectief”
Media Park Development, eigenaar van de opnamestudio’s in Boortmeerbeek, dagvaardt de VRT. Het bedrijf liep het contract mis om de productie van ‘Thuis’ over te nemen. De openbare omroep besteedt het maken van de dagelijkse soap uit om geld te besparen, maar volgens de klacht is de contracttoewijzing niet eerlijk verlopen. -
-
Showbits4
Hoe echt is 'Ex On The Beach: Double Dutch'? "Ik moest hem van de productie nóg eens op zijn gezicht slaan"
-
PREMIUMTV
Regisseur Nathalie Basteyns op zoek naar miraculeuze genezing van MS in Lourdes: “Ik wil terug kunnen stappen”
“Ik geloof nog steeds dat ik opnieuw kan lopen.” Nathalie Basteyns (50), bekend als regisseur van ‘Clan’ en ‘Beau Séjour’, lijdt aan MS en hoopt na ontelbare behandelingen op een miraculeuze genezing. Daarom trekt ze in de docureeks ‘Mirakel n° 71’ naar Lourdes, in de hoop dat ze opnieuw zou kunnen lopen. In dit gesprek vertelt ze over haar moedige strijd tegen de onvermijdelijke achteruitgang van haar lichaam. “Telkens opnieuw moet ik iets afgeven en telkens opnieuw moet ik daarvoor door een rouwproces.” -
TV
STREAMINGTIP. ‘Scoop’: dodelijke concurrentie
Straffe misdaadseries, uit alle uithoeken van de wereld: daarvoor moet u nog steeds bij Netflix zijn. Vanaf vandaag heeft de streamingdienst met ‘Scoop’ alweer een pareltje in de aanbieding. In dit Indische rechtbankdrama draait alles rond de vraag of een jaloerse journaliste een van haar concurrenten liet ombrengen. -
TV
Bij ons nog niet begonnen, maar medisch drama met Koen De Bouw krijgt nu al vervolg in Nederland
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerDanny Govaerts