Rechtbank wuift wrakingsverzoek van doodrijder Ruben B. weg: “Verzoek te laat ingediend”
Turnhout/KasterleeDe 22-jarige Ruben B. uit Turnhout, de bestuurder die de dood van Tibau Verelst (18) veroorzaakte, heeft bot gevangen met zijn wrakingsverzoek om politierechter Paul Draulans te laten vervangen. Hij had het verzoek meteen na de bewuste uitspraken van de politierechter moeten indienen. Niet pas twee maanden later.
Sinds het dodelijke ongeval van Tibau Verelst is de zaak niet meer uit het nieuws weg te slaan. Tibau werd een paar keer herdacht met bijeenkomsten en veel schokkende filmpjes kwamen aan het licht over het rijgedrag van Ruben B. Lees hier alle artikels over de zaak in ons dossier.
Het proces tegen Ruben B. stond aanvankelijk gepland op 10 september, maar werd toen uitgesteld omdat schadeclaims te laat waren ingediend. Het uitstel was niet naar de zin van de advocaat van Ruben B. De bestuurder die op 10 mei een dodelijke crash had veroorzaakt in Gierle, zat immers in voorlopige hechtenis, weliswaar via elektronisch toezicht. “Ruben B. zit thuis. Sinds vier maanden. Wat hij riskeert in deze zaak, is veel meer dan vier maanden. Het is dus niet zo’n ramp dat B. nog wat langer moet wachten”, liet politierechter Paul Draulans zich ontvallen tijdens de zitting op 10 september.
HLN-artikel
Ruben B. en zijn advocaat besteedden toen geen aandacht aan de uitspraak, totdat ze de woorden van de politierechter vele weken later in het HLN-artikel over de zitting lazen. Op 16 december legden ze een wrakingsverzoek neer in de hoop dat Paul Draulans zou worden vervangen door een andere rechter. “In een rechtszaak moet het vermoeden van onschuld spelen. Maar door deze uitspraak te doen, nam de rechter al een voorschot op de uitspraak. Hij maakte al een presumptie van schuld en de noodzaak om tot bestraffing over te gaan”, motiveerde meester Andy Boermans woensdag het wrakingsverzoek. “Het getuigt ook van grote vijandigheid ten aanzien van mijn cliënt.” De advocaat benadrukte ook dat de politierechter heeft toegegeven dat hij die uitspraak heeft gedaan.
Laattijdig
De correctionele rechtbank in Turnhout heeft nu beslist om niet op het verzoek in te gaan. Het wrakingsverzoek is volgens de rechtbank niet ontvankelijk omdat het laattijdig is ingediend. “Ruben B. en zijn advocaat waren beiden aanwezig op de zitting van 10 september. Zij moeten ongetwijfeld gehoord en geweten hebben wat de politierechter al dan niet ter zitting gezegd heeft”, oordeelt de rechtbank. “Zij zijn bijgevolg al vanaf de zitting van 10 september op de hoogte van de beweerde uitspraken van de politierechter. Bijgevolg is het verzoek tot wraking dat pas op 16 december is neergelegd, laattijdig.”
Geen boete
Het parket had gevraagd om Ruben B. een boete van 1.000 euro op te leggen om het ongegronde wrakingsverzoek in te dienen. De rechtbank gaat daar niet op in. Ruben B. moet wel opdraaien voor de kosten van de wrakingsprocedure.
Wanneer het proces nu juist zal plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Ruben B. kan nog in beroep gaan tegen de beslissing van de correctionele rechtbank.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
Als bij wonder amper één lichtgewonde nadat bouwkraan omvalt in Turnhout
Op de hoek van Warandestraat en Zegeplein in het centrum van Turnhout is donderdagvoormiddag een bouwkraan omgevallen.Turnhout -
-
Klaar voor de lente? Dit zijn de 3 grootste tassentrends voor dit seizoen
De lente is in het land. Tijd om je wintergarderobe in te ruilen voor een zonnigere kleerkast. Een nieuwe handtas fleurt je outfit instant op. Benieuwd naar de tassentrends dit seizoen? Die beloven veel goeds. Van handtassen zo fluffy als een kussen tot héél veel glitters: dit zijn de drie opvallendste lententrends. -
Vrijetijdshuis de Moer organiseert gratis filmnamiddag met ‘Pieter Konijn’
Wie nog op zoek is naar leuke activiteiten met het gezin voor tijdens de paasvakantie kan op woensdag 12 april terecht in de Moer in Vosselaar. het vrijetijdshuis speelt die namiddag ‘Pieter Konijn’, een spannende en grappige film over Pieter konijn en zijn voortdurende strijd om de groenten in de tuin van meneer Verhoef.Vosselaar -
PREMIUM
KOERSGEKKE KEMPEN. Op bezoek in het logistieke hart van Lotto-Dstny: “De mooiste zege ooit? Toen Stig Broeckx weer op zijn fiets kroop”
De Ronde van Vlaanderen komt nu écht dichtbij, ook voor Kempenaren een hoogdag. We zochten uit wat de koers in onze regio betekent. Zo leest u deze week nog over het kleinste koerscafé, en gaan we op bezoek bij Herenthoutse wielergekken. Vandaag lopen we mee met de mannen van de ‘service course’ bij Lotto-Dstny in Herentals, een verdoken wielertempel. “Weekends kennen we niet, maar we hebben véél verhalen om te delen.” Een greep uit het aanbod.Turnhout -
PREMIUMvoetbal tweede nationale B
Ignace Kroos zet na acht seizoenen punt achter voorzitterschap van Turnhout: “Tijd voor een frisse wind”
Ignace Kroos is aan zijn laatste maanden bezig als voorzitter van Turnhout. De 38-jarige advocaat geeft op 1 juni de blauw-witte fakkel door. Aan wie Kroos dat zal doen is voorlopig nog niet bekend.