Katerke is nieuwe bruine kroeg
TURNHOUTHet centrum van de stad Turnhout krijgt er een bruin café bij. Dirk Op de Beeck (50) opent morgen in de Patersstraat café Katerke. De man woonde tien jaar in Engeland waar hij als ober in cafés werkte. "Nu ik 50 jaar ben geworden, wilde ik eindelijk mijn droom van een eigen café realiseren", vertelt Dirk Op de Beeck.
In de Patersstraat 102 opent morgen café Katerke. De kroeg komt in het pand waar vijf jaar geleden café Stout zou openen, maar Maurice en Laura Dix kregen nooit een vergunning voor hun café met paaldanseressen en topless bediening. Nadien was café Paterke er gevestigd, maar dat werd nooit een succesverhaal. Met een nieuwe inrichting en een licht gewijzigde naam - Paterke wordt Katerke - hoopt Dirk Op de Beeck er wel een drukbezocht café van te maken.
"Ik ben afkomstig uit Oud-Turnhout, maar heb een tiental jaar in Engeland gewoond, ten zuiden van Londen. Daar heb ik in cafés gewerkt. Altijd in loondienst, nooit een eigen café gehad", vertelt de man.
"Nu of nooit"
"Vorig zomer werd ik 50 jaar. Dat was voor mij het signaal om eindelijk mijn droom te realiseren en een eigen café te openen. Het was nu of nooit om die droom waar te maken."
Dirk Op de Beeck ging in Turnhout op zoek naar een geschikt pand. Hij wilde een bruine kroeg die niet te groot is. "Zodat ik alles zelf kan doen", motiveert Dirk. "Ik zocht ook iets met een woonst boven. Dit pand bleek ideaal. Maar toen ik hier binnen kwam, was het een vuil en vervallen cafeetje. Ik heb er alles uit gegooid, een nieuwe toog geïnstalleerd, een nieuwe barkast geplaatst, ... Drie maanden werk heb ik er aan gehad, samen met de hulp van vrienden. Het is nu een gezellig bruin café geworden. In niets te vergelijken met het café dat hier voorheen zat."
Concurrentie
Café Katerke dankt zijn naam onder meer aan de huiskat die er vaste 'klant' zal zijn. De kroeg opent met een normaal aanbod aan bieren. "Maar voor mij is de klant koning. Ik ga daarom aan de klanten vragen dat ze hun favoriete bieren opschrijven en in een doos steken. Op basis daarvan ga ik het aanbod uitbreiden. Ook de openingsdagen liggen nog niet vast. In het begin ga ik elke dag open zijn. Om te zien welke dagen de drukste zijn", zegt Op de Beeck. "De bruine cafés in Turnhout doen het goed. Denk maar aan De Penge en Ranonkel. Hoe meer volk die bruine cafés trekken, hoe beter. Dan leeft het meer en kan je eens van het ene café naar het andere gaan. Concurrentie is in mijn ogen alleen maar goed."
Naast drank zal café Katerke ook snacks aanbieden. "Niet de traditionele croque monsieurs, eerder panini's en dergelijke", besluit Dirk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lentebraderij zoekt Vosselaarse ondernemers en verenigingen
Op zondag 4 juni organiseert handelaarsvereniging Ondernemend Vosselaar opnieuw haar jaarlijkse lentebraderij. De markt is elke keer opnieuw een gezellig samenzijn voor het ganse dorp... mits er voldoende ondernemers en verenigingen zijn die er een kraampje willen uitbaten en zo voor sfeer zorgen. Daarom lanceert de ondernemersraad een warme oproep aan alle Vosselaarse handelaars en verenigingen om present te tekenen om opnieuw te zorgen voor een spetterende editie. Wie interesse heeft, kan zich inschrijven via het e-loket.Vosselaar -
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
Stad plaatst dit jaar (minstens) twintig extra laadpalen
Stad Turnhout wil dit jaar minstens twintig laadpalen bijplaatsen op openbaar domein. Op termijn moet iedereen een laadpaal kunnen vinden binnen de 250 meter van de eigen woning.Turnhout -
-
PREMIUMTurnhout
Nog maar eens 174 jobs op de tocht bij Signify, het vroegere Philips in Turnhout: zo ging het licht langzaam uit in wat ooit dé trots van de Kempen was
Een icoon van de Kempense economie is anno 2023 uitgedoofd tot een waakvlammetje. Lampenfabrikant Signify in Turnhout onderging al tal van ontslagrondes en net werd aangekondigd dat er nog maar eens 174 jobs verdwijnen. Waar is het misgegaan? Wanneer gaat het licht definitief uit? En waarom stonden er doorheen de jaren weinig tot geen stakerspiketten aan de poorten? “Philips pakt herstructureringen heel sluw aan.”Turnhout -
PREMIUM
Bim Bam Beieren: 6 keer genieten van een heerlijk paasontbijt in de Kempen
Pasen komt er weer aan en dat is het moment bij uitstek voor een brunch of ontbijt met de hele familie. Zowel op paaszondag als -maandag organiseren verschillende horecazaken maar ook verenigingen een paasontbijt om jou op je wenken te bedienen. Onze redactie zocht voor jou een aantal adresjes uit in de Kempen waar je heerlijk kan smullen van eitjes en ander lekkers. Van bistro Torenhof in Tongerlo tot een ontbijtmand bij scouts Pulle: op deze zes plekken in de Kempen vier jij Pasen. -
Man (83) gewond bij botsing tussen drie wagens
In de Hemelrijkstraat in Beerse is donderdagochtend een verkeersongeval gebeurd. Drie auto’s botsten er op elkaar. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de wegenwerken. Een 83-jarige man uit Beerse liep bij het ongeval lichte verwondingen op. Hij is voor verzorging naar het ziekenhuis gebracht.Beerse -
TV
STREAMINGTIP. ‘Love is Blind S4’: de liefde moet (soms) naar de oogarts
De ware liefde vinden, zonder dat je weet met wie je te maken hebt. Het klinkt zo’n beetje als de gemiddelde Tinder-date, maar de makers van Netflixshow ‘Love is Blind’ - waarvan het vierde seizoen vandaag start - hebben er wel een kijkcijferkanon mee beet.