Tongeren legt eerste skeelerpiste van Limburg aan in Pliniuspark
TongerenDat skaten weer helemaal terug van weggeweest is, was al geweten, maar ook skeeleren en rolschaatsen zijn de laatste jaren weer helemaal in. Daarom heeft het Tongerse stadsbestuur beslist om dit najaar de eerste volwaardige skeelerpiste van Limburg aan te leggen in het Pliniuspark. Wanneer het nodig is, zal de piste dienstdoen als extra parking.
“De parking aan het Pliniuspark was sowieso al aan een sanering toe en omdat het terrein er buiten het zomerseizoen toch vaak verlaten bijligt, denken we natuurlijk aan een opwaardering", zegt burgemeester Patrick Dewael (Open Vld). “We hebben gekeken naar bijkomende activiteiten op het terrein die compatibel zijn met de huidige functie en zo zijn we op het idee gekomen om van de parking een volwaardige skeelerpiste te maken.”
Het moderne skatepark op de Motten is sinds enkele jaren heel succesvol. Zowel wie met een skatebord, BMX, step en zelfs op skeelers of rolschaatsen komt, is er welkom. Maar toch lijkt er een nood te zijn voor een aparte skeelerpiste. “Het lijkt een sport van heel lang geleden, maar rolschaatsen of skeeleren is helemaal terug en wint opnieuw aan populariteit", zegt schepen van Sport Patrick Jans (Open Vld). “Het is goed voor je conditie, maar ook laagdrempelig en de mooie omgeving en frisse buitenlucht krijg je er gratis bij. Niks dan voordelen dus.”
Parking
“De skeelerpiste wordt 286 meter lang en 6 meter breed over de ganse lengte", legt Jans uit. “De ondergrond wordt uitgevoerd in de fijnst mogelijke asfaltsoort. In het middenterrein van de piste (30m x 45m) creëren we ruimte voor initiaties en recreatief sporten zoals voetbal of basketbal. Het overige gedeelte van het middenterrein blijft parkeergelegenheid op de nieuwe grasstroken. Via drainage, open grachten en twee nieuwe wadi’s (droge beddings, red.) voeren we het overtollig regenwater vertraagd af naar de riolering", klinkt het.
Wanneer het nodig is, kan de skeelerpiste ook als parking gebruikt worden.
In het najaar zal de skeelerpiste aangelegd worden. De stad wil de piste zo goed mogelijk samenvallen met de bestaande rijstroken van de parking. Daardoor zal het terrein twee functies vervullen: “Het grootste deel van het jaar is het een skeelerpiste, en wanneer we meer parkeerplaatsen nodig hebben, bijvoorbeeld in het zwemseizoen of bij een evenement, wordt het terrein een parkeerplaats. En er zullen sowieso nog zo'n 60 permanente parkeerstroken overblijven", zegt de burgemeester. Tijdens het zwemseizoen kunnen bezoekers nog steeds op de plaatsen aan de noordrand van het park en op de permanente parkeerplaatsen aan het zwembad parkeren.
Veiligheid
Het stadsbestuur wil het terrein nog volledig afsluiten met een haag en slagbomen zodat de skeelers veilig kunnen sporten. Bovendien zal de verlichting op de huidige parking behouden blijven waardoor er ook tijdens de wintermaanden nog tot in de late uren geskeelerd kan worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Je tuinhuis, bloemenperk of zwembad veilig stellen? Zo zinvol is een aparte verzekering voor je tuin
Heel wat mensen herontdekten tijdens de lockdown hun tuin. Misschien is dit dan ook het goede moment om even stil te staan bij de verzekering ervan. Wat als je tuinmeubilair beschadigd raakt door intense hagel of brand? Of je bloemenperk of gazon bezoek krijgt van loslopend wild of vandalen? Stel dat je opstaand zwembad lek slaat... Spaargids.be gaat voor je na of je verzekering tussenbeide komt. -
Jobat
Dit zijn de 5 grootste afknappers op je cv
Je cv moet ervoor zorgen dat een potentiële werkgever of recruiter je uitnodigt voor een gesprek. Het is dus van groot belang dat je met je cv niet je eigen ruiten ingooit. Jobat.be overloopt daarom vijf afknappers die je absoluut moet vermijden. -
Hasselt
Nieuwe ID of reispas nodig? 20 dagen wachttijd bij Hasseltse ‘t Scheep: “Grote personeelsuitval en drukte, maar dit mogen geen excuusjes zijn”
Hasselaren die hun identiteitskaart zijn kwijtgespeeld, een reispas nodig hebben voor op vakantie of hun rijbewijs moeten afhalen, zijn in stadhuis ‘t Scheep niet meteen geholpen. Integendeel: wie vandaag een afspraak maakt, kan pas ten vroegste op 2 juni - 20 dagen later - langs. Het stadsbestuur kreeg heel wat misnoegde meldingen binnen, maar verzekert zo snel mogelijk een oplossing. -
-
Limburg
Drie Limburgse halve finalisten in The Voice Kids
Vrijdagavond werden de ‘Knockouts’ van The Voice Kids afgewerkt. Coaches Laura Tesoro, Duncan Laurence, K3 en Metejoor hebben hun teams de voorbije weken flink uitgedund om alleen de 16 allerbeste stemmen over te houden. Daarbij zitten drie Limburgse zangtalenten. -
Vtwonen
Ongestoord zonnen op je balkon: met deze tips krijgen gluurders geen kans
Woon je in een appartement of woning zonder tuin, maar mét balkon? Dan ben je daar de komende periode vast veel te vinden. Het enige nadeel zijn de mogelijke buren die het zonnen er net wat minder comfortabel kunnen maken. Vtwonen.be geeft enkele handige tips om mét stijl meer privacy op je (dak)terras te creëren. -
Bilzen
Rechterrijstrook versperd op E313 ter hoogte van Bilzen
Er is een ongeval gebeurd op de E313 ter hoogte van Bilzen richting Antwerpen. De rechterrijstrook is daardoor versperd. -
Limburg
OPROEP. Overlijden, jubileum, viergeslacht, sportkampioen in jouw stad of gemeente? Laat het ons weten!
Heb jij nieuws te melden? Heb je recent afscheid moeten nemen van een dierbare, is er een viergeslacht of een jubileum in je familie, een sportkampioen in je sportclub… en wil je daarover een mooi bericht op HLN.be? Laat het ons dan zeker weten via femke.peeters@dpgmedia.be.