Apothekers woest op minister van Volksgezondheid Wouter Beke na foto met Farmaline: “Een kaakslag voor de zelfstandige apotheker”
De zelfstandige apothekers zijn erg boos op Vlaams minister van Volksgezondheid Wouter Beke (CD&V) nadat die op vraag van UNIZO Limburg op de foto ging met het Tongerse online farmaceutisch bedrijf Farmaline. “Dit is een kaakslag voor de zelfstandige apotheker”, zegt voorzitter Joeri Van Dijck van het Koninklijk Limburgs Apothekersverbond.” Het regende dan ook reacties van boze apothekers op de Facebookpagina van Wouter Beke.
“De hardwerkende zelfstandige apotheker is elke dag begaan met de farmaceutische zorg van zijn patiënten”, steekt Van Dijck van wal. “Zorg komt daarbij op de eerste plaats met in het bijzonder oog voor zijn of haar medicatieoverzicht. Ook staan wij steeds klaar voor gratis advies en organiseren wij een wachtdienst op zon- en feestdagen. We begrijpen eerlijk gezegd niet wat uitgerekend de minister van Volksgezondheid Wouter Beke daar bij Farmaline te zoeken had op de Dag van de Ondernemer. Een bedrijf dat zich nota bene in Nederland moest vestigen om op die manier de Belgische wetgeving te kunnen omzeilen. Wij hebben niets tegen het online verhaal, maar dan wel als verlengstuk van de lokale apotheker, niet als businessmodel op zich waarbij men zo veel als mogelijk pillen wil verkopen.”
Uit de wind
“Dat Wouter Beke op onze vraag is ingegaan kunnen wij alleen maar appreciëren. Want hij wilde in alle neutraliteit naar dit verhaal luisteren”, aldus Bart Lodewyckx, gedelegeerd bestuurder van UNIZO Limburg. “Hij heeft daarmee geen enkel waardeoordeel uitgesproken over Farmaline. Noch positief, noch negatief. Het bezoek aan Farmaline was bovendien onze keuze. De reden dat we Farmaline hebben bezocht, is omdat ze letterlijk symbool staan voor de zogenaamde ‘disruptie’ die in veel sectoren volop aan de gang is. De angst die deze ontwrichting met zich meebrengt, is menselijk en zelfs begrijpelijk. Alleen is het een illusie om te denken dat we deze evolutie kunnen tegenhouden.”
Schoonzus is apotheker
“Ik kom uit een familie van vrije beroepers. Mijn vader en zus zijn huisarts, mijn schoonzus is apotheker. Ik ben dus goed vertrouwd met de uitdagingen waar de eerste lijn in onze gezondheidszorg voor staat en hoe belangrijk zij zijn”, reageert Beke. “Als kersvers Vlaams minister probeer ik snel en goed het terrein te leren kennen. Vanuit die optiek ben ik ingegaan op de uitnodiging van UNIZO om in het kader van de Dag van de Ondernemer een onderneming actief in de zorg te bezoeken. In die context heb ik Farmaline bezocht. Zonder een waardeoordeel uit te spreken. Net zoals ik aankomend weekend naar de vijfde VAN TOP (waarop zelfstandige apothekers rond de tafel zitten met experten, red.) ga, van het Vlaams Apothekers Netwerk.”
Uitdagingen kennen
“Het onlineverhaal zet elke sector in de samenleving onder druk”, gaat Beke verder. “Het zou een illusie zijn te denken dat onze gezondheidssector daarin anders zou zijn. Om als minister een goed beleid te voeren, dat antwoorden kan geven op de uitdagingen die dat met zich meebrengt, moet ik ook de uitdagingen kennen. Vorige week kwamen er nog kritische geluiden van huisartsen, omdat ik gezegd heb dat ik een advies van de Koninklijke Academie voor Geneeskunde om apothekers griepvaccins te laten toedienen met open blik wil bekijken. Het toont aan dat ik met een objectieve geest de uitdagingen binnen onze sector wil aanpakken. En ik kijk ernaar uit om hierover verder in gesprek te treden, zoals zaterdag op de VAN TOP.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verpleegkundigen maken gebruik van elektrische fiets in Hasseltse binnenstad: “Een oplossing om op tijd tot bij onze patiënten te geraken”
Hasselt -
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
Spaargids.be
Deze bank biedt nu tot 2,5 procent rendement op je spaarcenten
Bij heel wat banken wordt er nog getwijfeld om de rentes op spaargeld - flink - te verhogen. Bij Santander Consumer Bank is dat echter niet het geval. Daar verhoogde men gisteren (5 juni) de rente naar ruim 2%. Hiermee is deze Spaanse bank nu dé uitschieter wat betreft spaarrendementen binnen ons land. Spaargids.be overloopt de nieuwe cijfers. -
-
PREMIUM
Van City Golf tot een escapespel: deze 6 teambuildingactiviteiten zorgen voor een goede sfeer in je team in Limburg
Hasselt -
PREMIUM
Vrienden van meisje (24) dat sterft aan overdosis krijgen zware celstraffen: “Combinatie van verschillende drugs leidde tot de dood”
Twee vrienden, die samen met een 24-jarig meisje in juli 2021 aanwezig waren op een appartement in Heers en het slachtoffer cannabis, speed en amfetamines gaven, zijn mee verantwoordelijk voor de overdosis die haar fataal werd. De strafrechter legde beide heren dan ook een stevige celstraf op van drie jaar. “Bijzonder tragisch”, noemde de aanklager de zaak. “Als je drugs aan iemand geeft, let dan op want je draagt een zware verantwoordelijkheid.”Tongeren -
Politie rolt drie cannabisplantages op: ook zeventiger aangehouden
Politiezone CARMA heeft dinsdag drie cannabisplantages aangetroffen in Kinrooi en Genk. Daarbij werden in totaal vier verdachten gearresteerd, onder meer een 76-jarige man uit Kinrooi. Hij werd meteen voorgeleid bij de onderzoeksrechter. Die besloot om de zeventiger aan te houden.Genk -
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJacques Mertens
Yoni Van Eynde
Ramon Simon
Jean De Grande
Willy Devroey