Zes Franse fans blunderen: vliegen niet naar Boedapest, maar naar Boekarest
EK VOETBALZes Fransen hebben zaterdag de vergissing van hun leven begaan. Bedoeling was om met honderden landgenoten Les Bleus aan te moedigen in de tweede groepswedstrijd van het EK tegen Hongarije (1-1). Probleem: de zes vlogen niet naar Boedapest, maar naar de Roemeense hoofdstad Boekarest, of zo’n 800 kilometer van het volgelopen Ferenc Puskas-stadion.
Tot overmaat van ramp kwam hun blunder pas laat aan het licht. Ze verbroederden nietsvermoedend in Boekarest met Oekraïense fans die al waren afgereisd in aanloop van het EK-treffen tegen Oostenrijk van afgelopen maandag. Boekarest was hiervan de gastheer. Oostenrijk won met 0-1.
Het was een journalist van de Roemeense krant ‘Jurnalul National’ die zaterdag de zes opmerkte. Hij vroeg waarom ze in Boekarest waren en wees hen op hun vergissing. Eens daarvan bekomen, verklaarden de Fransen het ook niet helemaal te snappen. Het groepje collega’s was in de waan dat het blauw en geel van de Oekraïense vlag de kleuren van Hongarije waren.
“We verlieten de luchthaven en volgden groepen supporters”, zei één van de zes. “Ik dacht dat er ook Hongaarse fans naar de wedstrijd zouden gaan. Wel, we zijn hen gevolgd. Als het Hongaren waren, moesten ze wel de weg naar het stadion weten. Nooit gedacht dat het het Oekraïners waren. Nu ja, we kunnen elkaar niet begrijpen. Wij kunnen geen Hongaars, Oekraïens of Russisch.”
“We moeten beter leren over Europa”, concludeerde zijn maat. De zes werken in de IT-sector.
Toch lijkt hun flater niet helemaal het einde. Als Frankrijk vanavond tegen Portugal wint, speelt het maandag om 21 uur in Boekarest zijn 1/8ste finale. We hopen voor hen dat ze tegen dan nog in Roemenië vertoeven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Dit zijn de beste diploma’s om werk te vinden
Het is geen geheim dat de ene studie sneller uitzicht geeft op een job dan de andere. Zo vinden afgestudeerden met een diploma in STEM of de zorg vaak heel snel werk. Twijfel je nog over je studies na de zomer? Jobat.be geeft je per opleidingsniveau de 3 diploma’s met de grootste kans op een job. -
Time-out1
Het internet smult ervan: video van dansende rugbyspeler gaat viraal, maar niets is wat het lijkt
Er viel de voorbije dagen haast niet naast te kijken. Een video van een dansende ‘rugbyspeler’ die op de tonen van ‘Single Ladies’ van Beyoncé het beste van zichzelf geeft tussen een groep cheerleaders, wordt gretig gedeeld op social media. Het filmpje haalde al ruim 20 miljoen views, maar eigenlijk is niets wat het lijkt. -
Independer
Op verlof? Zo geef je inbrekers geen kans
Uit recent onderzoek blijkt dat bijna 6 op de 10 Belgen die op vakantie zijn vrezen voor woninginbraak. Vooral in de zomerperiode zijn ze ongerust om hun woning zonder toezicht achter te laten, meer dan tijdens andere vakanties. Maar hoe bescherm je jezelf tegen diefstal? En wanneer komt je inbraakverzekering tussen? Independer.be weet raad. -
-
Time-out2
Een wereldgoal zoals u ze nog nooit zag: geweldige treffer van Giroud werd gefilmd door... een opponent
Een leuk experiment. Een oefenduel tussen FC Köln en AC Milan (Telekom Cup) werd dit weekend op een unieke manier in beeld gebracht. Enkele spelers en de wedstrijdleiding droegen bodycams en kregen een microfoon opgespeld. Daardoor leek het bij momenten alsof de kijkers zelf op het veld stonden. -
Serie A62
Het Palazzo Don’Anna, waar Dries Mertens appartement behoudt en waar Italiaanse koningin haar minnaars in de zee dumpte
“Ik weet dat er twee wegen zijn, waarvan eentje een afscheid is”, zei Dries Mertens (35) eind januari in ‘Il Corriere dello Sport’. “En ik weet dat iedereen in huize Mertens dan in tranen zal uitbarsten.” En of het vertrek enkele maanden later emotioneel is. Maar voor de Rode Duivel is het “geen vaarwel, wel een tot ziens”. Zo behoudt hij zijn appartement in het prachtige en beruchte Palazzo Donn’Anna om altijd de mogelijkheid te hebben naar Napels te kunnen terugkeren. Zelfs nu Istanboel zijn nieuwe thuis wordt. -
Video
Burgemeester Kempense Lille waarschuwt: "Stel je GPS juist in..."
De burgemeester van het Kempense Lille heeft op Facebook een ludiek filmpje gezet waarin hij waarschuwt voor een veel voorkomend probleem in zijn gemeente: de identieke naam en de daarbijhorende verwarring met de Franse grootstad. -
Handtas in suède? Met deze praktische onderhoudstips hou je ze in topvorm
Geen handtas die meer vakantie-en festivalvibes uitstraalt dat een exemplaar in suède. Helaas is deze topfavoriet veel kwetsbaarder dan andere soorten leder. Suède is nogal gevoelig voor regen en voor vlekken. Enkele tips om je handtas jarenlang mooi te houden.
5 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerWilfried DE HERT
glenn wouters
stefan crama
Emma Andersen
niki peeters