Burgemeester Partyka en NMBS zitten rond de tafel
Burgemeester Katrien Partyka (CD&V) en schepen Tom Roovers (Groen) hadden vanochtend overleg met NMBS en Infrabel over de werken aan het station. “De toestand van ons station en sporen is bijzonder droevig voor de reizigers. We zijn dan ook blij dat we met de NMBS en Infrabel rond de tafel gezeten hebben en enkele afspraken hebben kunnen maken.”
Delen per e-mail
“Ingevolge personeelstekort is er vertraging op de werken aan het station, maar in de loop van dit voorjaar zijn er aanwervingen gepland”, vernamen burgemeester Partyka en schepen Roovers. “Er wordt van de nood ook een deugd gemaakt. Zo worden het ontwerp van de ondergrondse doorgang en het gebouw zelf worden verbeterd. Er worden bijvoorbeeld liften geschrapt en toegangen voorzien via hellingen wat zorgt voor een veel betere toegankelijkheid aan stationsplein én aan kant Grijpen.”
“Over de werken aan de sporen hebben we de vele klachten over perrons aangekaart”, gaan Partyka en Roovers verder. “Er wordt verder gewerkt tot juni, wat onder meer zoals eerder gezegd zorgt voor een verminderde dienstverlening. Maar vooral het comfort van de reiziger moet echt beter. Er is opdracht gegeven voor de plaatsing van extra en nieuwe schuilhuisjes, het is daarvoor echter blijkbaar nog wachten tot januari 2020. Voor de winter bekijken ze of de omgeving sneeuw-en ijsvrij kan gehouden worden. Zoniet zal de stad dit doen.”
Ook op de geplande fietsenstallingen hebben Partyka en Roovers opnieuw aangedrongen. “Wat betreft de parking is het betalend maken gepland in Diest, Aarschot, Sint-Truiden, Landen en Tienen. Voor onze regio Landen-Tienen heb ik een gezamenlijk overleg gevraagd met de burgemeesters van de omliggende gemeenten.”
“En we zijn tenslotte erg blij dat er veel investeringen voor Tienen in de pijplijn zitten. De renovatie van het stationsgebouw blijft een prioriteit”, zegt burgemeester Partyka. “Streefdoel is de werken aan te vatten in 2021.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tienen
S-plus wil digitale vaardigheden senioren versterken
S-Plus gaat op zoek naar digi-vrijwilligers, mensen die senioren wegwijs willen maken in het digitale landschap. Door hen de basis van programma’s en applicaties aan te leren, kunnen ouderen zelfstandig(er) aan de slag met multimedia. Zo wil S-Plus de digitale kloof bij bij senioren verkleinen. “Als senioren een toestel of smartphone zelfstandig kunnen gebruiken, hebben ze meer toegang tot het maatschappelijke leven”, aldus Gilbert Vandervelpen, coördinator bij S-Plus regio Tienen. -
Energie
Digitale meter en zonnepanelen: tot 64% prijsverschil bij zelfde verbruik
Het einde van de terugdraaiende teller zorgt voor nog meer ongelijkheid op de energiemarkt. Naast de kortingen van energieleveranciers, zijn nu ook de injectietarieven een reden waarom uw energiefactuur een flink stuk duurder kan zijn dan die van uw buurman. Mijnenergie.be belicht de grootte van de prijsverschillen. -
Tienen
Kom het verhaal van de gasfabriek te weten tijdens het erfgoedweekend in Tienen
Wist je dat er op de hoek van de Leopoldvest en de Slachthuisstraat ooit een gasfabriek gevestigd was? Tijdens het Erfgoedweekend op zaterdag 24 en zondag 25 april wordt het verhaal van de Tiense gasverlichting van onder het stof gehaald. -
-
Multimedia
Begint je laptop vaak te blazen? Dit kan je eraan doen
Een laptop die gloeiend heet wordt of middenin een call begint te blazen is geen pretje. Onze techredacteur legt uit wat je daartegen kan doen en tipt enkele laptopkoelers. -
Landen/Tienen
10.000ste prik in vaccinatiecentrum Landen: “En nu naar 16.000 tegen einde van de paasvakantie”
De 10.000ste inenting in de eerstelijnszone Tienen-Landen is een feit. Voor het vaccinatiecentrum in Landen, dat afgelopen week nog met onderbemanning kampte, is dit een heuse opsteker. “Elke prik is een stap vooruit. Daarom tellen we ook elke vaccinatie en beschouwen dit getal als een hoopvolle mijlpaal”, aldus Gino Debroux (L’anders), burgemeester van Landen. -
roeien
Ward Lemmelijn grijpt naast olympisch ticket: “Ik keek rond me en zag mijn tegenstanders al lengtes voor liggen”
Ward Lemmelijn (23) is er niet in geslaagd om zich via het kwalificatietoernooi in Varese te plaatsen voor de Olympische Spelen. “Mijn start en techniek blijven belangrijke werkpunten.” -
Tienen
Klassiek in de Kapel trekt digitale kaart met twee online concerten én bijpassende gerechten
Klassiek in de Kapel gaat digitaal en zal aanstaande woensdag en zaterdag een online concert streamen. “In Tienen is er veel vraag naar klassieke muziek. Ook in deze periode willen we aan die vragen beantwoorden”, zegt Bart Debbaut, één van de bezielers achter Klassiek in de Kapel.
1 reactie
Tim Claes