Leerlingen campus De Reynaert genieten van ‘Kunstkuur’ met de Stedelijke Academies
TieltVoor het tweede jaar op rij werd in GO-school campus De Reynaert een uniek cultuurproject op poten gezet. Onder de noemer ‘Kunstkuur’ werden tachtig leerlingen van de eerste graad een semester lang ondergedompeld in de wondere wereld van beeldende kunst, woord, muziek en grafisch programmeren.
Delen per e-mail
Voor drie van de vier lesmodules (grafisch programmeren voegde campus De Reynaert uit eigen initiatief toe aan het aanbod) kon de school voor het eerst rekenen op subsidies van de Vlaamse Cultuurcel. Dankzij die subsidies kunnen leerkrachten uit het deeltijds kunstonderwijs in Tielt drie schooljaren op rij hun ervaring delen met de leerkrachten en de leerlingen van campus De Reynaert.
Zowel de school als de academies zijn vol lof over het project. “De wisselwerking is een enorme meerwaarde”, zegt coördinator en leerkracht Woord Anneke Depuydt. “Wij leren veel bij van de leerkrachten en de leerlingen hier en omgekeerd. Door het traject laten we leerlingen beseffen dat kunst en cultuur echt voor iedereen zijn. Bovendien mogen de leerlingen trots zijn op de resultaten. Velen hebben absoluut het beste uit zichzelf gehaald. Sommige leerlingen tonen zelfs interesse om naar de academie te komen.”
Toonmoment in Gildhof
Het voorbije semester werd dinsdag afgesloten met een toonmoment op school, waarbij de leerlingen filmpjes opnamen en aan de andere modules lieten zien. “Eigenlijk hadden we een groots live toonmoment in cultuurcentrum het Gildhof of in Theater Malpertuis willen organiseren, maar door de coronamaatregelen zit dat er voorlopig niet in. Al betekent dat niet dat het er nooit van zal komen. We hopen om eind dit jaar alsnog de leerlingen op het podium te krijgen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energie
Dit zijn de grootste energieslurpers in uw huis
Een doorsnee Belgisch gezin betaalt jaarlijks meer dan 1.600 euro aan energie*. Wel 73,5 procent van onze verbruikte energie spenderen we aan de verwarming van onze woning. Enkel in Luxemburg ligt dat percentage nog hoger. Daartegenover staat dat we in verhouding weinig energie verbruiken om de woning te verkoelen en te koken. Mijnenergie.be ging na hoe u die kennis in uw voordeel omzet. -
Schuiferskapelle
Eerste struiken en boompjes voor plukroute zijn geplant
De eerste fruitbomen en voor de plukroute in Schuiferskapelle zitten in de grond. Het bewonersplatform, dat voor de realisatie van de ‘eetbare’ wandelroute 5.000 euro steun kreeg van de Koning Boudewijnstichting en de Vlaamse Landmaatschappij, is nog op zoek naar meters en peters voor de bomen. -
Tuinafsluiting: wat mag en wat niet?
-
-
Tielt
Sportdienst lanceert eigen versie van De Stoel: “Vind de fietsband”
De sportdienst lanceert in maart een eigen, coronaproof versie van De Stoel. Naar analogie met het populaire zomeritem op tv-zender Eén is het de bedoeling om een voorwerp te vinden. Al gaat het in Tielt niet om een stoel, maar om een fietsband. -
Pittem
Afghaans gezin wordt wakker met hakenkruis op rolluik: “Ze denken dat ze iets verkeerd hebben gedaan en niet meer welkom zijn”
Een Afghaans gezin uit Pittem is deze week het slachtoffer geworden van vandalisme. Woensdagochtend ontdekten ze op het rolluik van hun woonst in de Heidenskerckhofstraat een hakenkruis. De politie is een onderzoek gestart. -
Deinze
Zonnebloem, Jeugdraad, Rariteitenkabinet.org en ‘Op Wielekes’ beloond met Buysseprijs
GroenRood deelt dit jaar vier Buysse Prijzen uit, en zet in Deinze Zonnebloem, de Jeugdraad en het initiatief ‘Op Wielekes’ in de kijker. -
Multimedia
Wat maak je allemaal schoon met een hogedrukreiniger?
De lente komt zoetjesaan in het land. Wie een tuin, terras of balkon heeft, kan nu al starten met de eerste schoonmaakmanoeuvres. Het perfecte gereedschap daarvoor blijft de hogedrukreiniger. Tweakers zocht uit wat je er allemaal mee kan doen en welke modellen momenteel de grootste aanraders zijn.