Group Vlaemynck en hotel El Parador by Shamrock vangen tien Oekraïense vrouwen en kinderen op
TieltTien Oekraïense vrouwen en kinderen logeren sinds vorige week in El Parador by Shamrock. In het Inofec Kaffee krijgen ze elke middag een warme lunch. De opvang betekent dat er minder kamers beschikbaar zijn in het Tieltse budgethotel, maar voor Karel Vlaemynck, Ilse Nagel, Jochen Heytens en Annelies Vlaemynck was het openstellen van het hotel een logische beslissing.
“De oorlog in Europa stemt tot nadenken”, klinkt het bij het viertal. “Heel veel mensen willen een steentje bijdragen en met Group Vlaemynck en El Parador by Shamrock hebben we concrete mogelijkheden om dat te doen. Rust, een maaltijd en tijd om even te bekomen, dat is het minste wat we kunnen doen voor die mensen. Ze hebben alles moeten achterlaten, hun echtgenoten zijn in Oekraïne gebleven en contact met het thuisfront is geen evidentie. Dat is helaas de harde realiteit.”
Overgangsfase
“In het Inofec Kaffee wordt sowieso elke middag gekookt en een tafel voor tien is dan eigenlijk gewoon iets om rekening mee te houden. Hetzelfde geldt voor de acht hotelkamers die we ter beschikking stellen. We hoeven geen nieuwe infrastructuren te creëren om iets te verwezenlijken. We kunnen hen in afwachting van langetermijnoplossingen in deze overgangsfase een bed, voldoende privacy, rust en een warme maaltijd gunnen en dat is in deze context heel wat.”
Voor hun initiatief kunnen de vier rekenen op de steun van collega-ondernemers Stefaan Van Hulle en Fanny Galle van Van Hulle Bouwservice en op Frederick Meulebrouck en Niels De Four van MC Bouw, die mee het verblijf faciliteren. Extra ondersteuning krijgen de tien Oekraïense vrouwen en kinderen via het stadsbestuur van Tielt, dat hen via de officiële registratiekanalen welkom heette. De tien vluchtelingen hebben hier geen rechtstreekse contacten of familieleden die hen kunnen opvangen en vanuit het stadsbestuur wordt via een contactpersoon en met maatschappelijk werkers aan langetermijnoplossingen gewerkt.
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Audit Vlaanderen start nieuw onderzoek naar mogelijke fraude bij gemeentebestuur Meulebeke: “Al de tweede keer in drie jaar prijs”
Audit Vlaanderen is een tweede forensisch onderzoek naar mogelijke misdrijven binnen het gemeentebestuur van Meulebeke gestart. Een eerste doorlichting bracht vorig jaar mogelijke belangenvermenging bij vastgoeddeals aan het licht. Over de inhoud van de tweede audit lost de gemeente tot ergernis van de oppositie niets. Opvallend: burgemeester Dirk Verwilst (Lijst van de Burgemeester) zegt dat hij op dit moment ook nog niets meer weet.Meulebeke -
’t Meikensbos opnieuw genomineerd als Camperplaats van het Jaar: “Vooral de rust en stilte valt in de smaak bij onze bezoekers”
Camperplaats ’t Meikensbos is voor het tweede jaar op rij genomineerd voor de Campercontact Awards. Vorig jaar wisten Cathérine Vanclooster en haar man Christophe De Buck de titel ‘Camperplaats van het jaar’ al te verzilveren en nu willen ze voor de dubbel gaan.Dentergem -
PREMIUM
Nieuwe wind waait door de keuken van De Traagheid: “Nieuwe chef, nieuw concept, maar zelfde stijl”
Er waait een nieuwe wind door de keuken van De Traagheid. Chef Frank Vande Velde (59) en zijn zus Ingrid (56) roeren er voortaan samen in de potten. “De dag dat ik opsta en het gevoel heb dat ik aan het werken ben, stop ik ermee”, zegt de nieuwe chef. “Maar die dag is nog lang niet aangebroken.” Wij gingen praten met het dynamische duo.Tielt -
-
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
Politie beboet 26 chauffeurs die aan het gsm’en zijn achter het stuur
Deinze-Zulte-Lievegem heeft op dinsdag 28 maart een lokale verkeersactie gehouden die vooral gericht was op het dragen van de gordel en afleiding achter het stuur. En dat leverde (jammer genoeg) flink op.Deinze -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen.