Woonzorgcentrum Dommelhof in lockdown na besmettingen bij bewoners en personeel
Tielt-WingeHet woonzorgcentrum Dommelhof in Tielt-Winge gaat in lockdown nadat er opnieuw een aantal bewoners besmet blijkt met Covid-19. Het gaat niet om de Engelse variant. Eerder testte al meer dan de helft van de in totaal 36 mensen in Huize Perkeveld positief.
Delen per e-mail
Deze week werden alle bewoners en zorgmedewerkers van het wzc opnieuw getest en jammer genoeg blijken er nog meer mensen besmet het virus. In Huize Perkeveld testte één bewoner positief en ook in Huis Brembosch zijn er drie bewoners en één personeelslid besmet. De drie bewoners werden overgebracht naar Huis Perkeveld waar de cohortafdeling zich bevindt, en waar bewoners en personeel dus afgezonderd kunnen worden van de anderen. Alle andere bewoners van Huis Brembosch zullen de volgende week op hun kamer in quarantaine verblijven.
Het personeel en de bewoners van Huis Den Hoek en Huis Wingerberg, 2 andere afdelingen in het wzc, bleken niet besmet.
Lockdown
Het woonzorgcentrum gaat nu onmiddellijk in lockdown waardoor er tot en met 28 februari geen bezoek mogelijk is. Op die manier wil men de geplande vaccinaties vrijwaren. “De beslissing komt er ook nu er een uitbraak van het virus is in een basisschool in Bekkevoort (buurgemeente van Tielt-Winge) en in woonzorgcentrum Vogelzang in Heverlee”, klinkt het op de Facebookpagina van het wzc.
Zaterdag 23 januari wordt een eerste groep medewerkers gevaccineerd, net als de bewoners van Huis Wingerberg. Dinsdag 26 januari volgen dan alle anderen.
De bewoners en het personeel van Huis Brembosch worden maandag opnieuw getest om te kijken wie er gevaccineerd kan en mag worden. Zij die nu geen prikje kunnen krijgen, zullen hun eerste vaccinatie krijgen wanneer bij de anderen de tweede prik wordt gezet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Energie
Zonnepanelen versus terugdraaiende teller: Test Aankoop vindt dat Wallonië het veel beter aanpakt
Het arrest van het Grondwettelijk Hof rond de afschaffing van de terugdraaiende teller zorgt nog altijd voor beroering bij de eigenaars van zonnepanelen. Test Aankoop omschreef het Waalse model onlangs als een te volgen voorbeeld voor Vlaanderen. Mijnenergie.be legt uit wat de verschillen zijn met de Vlaamse regeling. -
Tielt-Winge
Restauratie pastorie bijna helemaal klaar, maar wiens verdienste is dat? Lokale politici raken het niet eens
De restauratiewerken aan de pastorie zijn bijna klaar, en dus kan diaken Luc Claeys al uitkijken naar zijn nieuwe thuis in Tielt-Winge. Wat nog niet helemaal is uitgeklaard, is wiens verwezenlijking het nu eigenlijk is dat dit 15 jaar oude dossier eindelijk opgelost raakte. De lokale politieke partijen raken er maar niet uit wie met de pluimen mag gaan lopen. -
-
PREMIUMLEUVEN/TIENEN
Alinda Van der Cruysen moet drie decennia na de feiten 15 jaar de cel in voor moord op twee bejaarde familieleden: “Ik vrees dat zij er fysiek niet klaar voor is”
Alinda Van der Cruysen (47) krijgt geen nieuw assisenproces. In november vorig jaar werd ze in het Leuvense assisenhof veroordeeld tot vijftien jaar cel voor de dubbele moord op haar grootoom en -tante, 29 jaar geleden in Tienen. Van der Cruysen heeft haar betrokkenheid bij de gruwelmoord altijd ontkend. Na haar veroordeling stapte ze naar Cassatie met het oog op een nieuw proces, maar daar ving de Schotense nu bot. -
PREMIUMDiest/Aarschot
Na commotie in Grimbergen: In Aarschot en Diest komt 10% van de vaccinatielijst ook niet opdagen, hoe pakken zij het aan?
In Grimbergen is commotie ontstaan omdat honderd mensen die zich op een interne reservelijst, samengesteld na een oproep op Facebook, hadden gezet afgelopen weekend al een eerste prikje kregen. Dat gebeurde omdat heel wat zorgverleners niet opdaagden. Hoe pakken ze zoiets aan in Aarschot en Diest? Daar komt zo’n 10% van de mensen immers ook niet opdagen. -
Keukens De Abdij
Keukens De Abdij viert 40ste verjaardag met nieuwe winkel en gloednieuw concept: “Ontdek de keukens alsof ze bij jou thuis staan”
Keukens De Abdij bestaat veertig jaar en dat viert het Belgische bedrijf met een gloednieuwe toonzaal in Tielt-Winge volgens een nieuw concept. De toonzaalmodellen worden niet langer naast elkaar gezet, maar uitgestald in een ruimte die ingericht is als een huis. Hiervoor riep het bedrijf de hulp in van interieurarchitecten. “Op die manier kan de klant zich perfect inbeelden hoe die keuken in zijn of haar interieur past.” -
Multimedia
Geen geld voor een dure smartphone? Dit zijn onze aanraders onder de 300 euro
Niet elke consument wil 500 euro of 1.000 euro neertellen voor een nieuwe smartphone, en terecht. Anders dan in de beginjaren zijn er ook bij de budgetsmartphones echt wel goede toestellen te vinden. Dit zijn je beste opties met een winkelprijs tot 300 euro.