Meer afval in thuisophaling door de coronamaatregelen
Tielt-Winge De coronamaatregelen en het feit dat we met zijn allen veel meer in eigen kot bleven heeft zo zijn consequenties op de hoeveelheid afval die de intercommunale EcoWerf moest ophalen in Tielt-Winge. Zowel huisvuil als pmd, gft, karton en de roze zak werden meer opgehaald dan in 2019.
Delen per e-mail
In vergelijking met 2019 werd er in de gemeente meer afval opgehaald, ongeacht het soort. Voor huisvuil steeg de hoeveelheid met 10%, gft werd 7% meer opgehaald, pmd 10%, karton 6% en roze zakken waren er voor 25% meer langs de stoep tijdens de ophalingen.
Ook het ingezamelde glas, via glasbollen, ondergrondse glascontainers en recyclageparken nam toe met 10%. “Wie technisch werkloos thuis is of aan thuiswerken mag of moet doen, produceert natuurlijk ook wel wat afval. Bovendien was er ook veel meer thuisverbruik van voeding en drank naar aanleiding van de sluiting van de horeca. De optelsom zorgde er voor dat er globaal gezien niet meteen meer afval was, maar de huishoudens wel meer afval produceerden, dat door onder meer EcoWerf werd opgehaald en verwerkt”, legt voorzitter Rudi Beeken uit.
Voor de lokale besturen, die de dienst mee financieren, is dat geen slecht nieuw maar de ingezamelde hoeveelheden doen de prijs wel stijgen voor de burgers want die hebben meer zakken nodig.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe autoverzekeringsmakelaar Independer: bereken online jouw voordeligste autoverzekering
Vanaf maandag 18 januari lanceert DPG Media Independer.be als onafhankelijke online verzekeringsmakelaar in België. Particulieren kunnen op de site de voor hen meest voordelige autoverzekering afsluiten nadat ze prijzen en dekkingen hebben vergeleken. Later dit jaar wordt het gamma aan verzekeringsproducten verruimd. -
PREMIUM
TIENEN Een Tiense drugsbaron, een familieclan en een vermist lijk. Is Georges D. sleutel in 14 jaar oude moord?
-
PREMIUM
Tielt-Winge Geen stormloop tijdens eerste soldenweekend op Gouden Kruispunt, waar ‘funshoppers’ niet welkom zijn
Voor het eerste echte soldenweekend was het vandaag opvallend rustig aan het Gouden Kruispunt in Tielt-Winge. Geen stormloop zoals andere jaren. Zijn wij Hagelanders ons echt zo bewust van de risico’s van corona en volgen we met zijn allen de maatregelen op? Mogelijk, maar misschien zat het barre vriesweer en de dichte mist er voor iets tussen. Nogal wat mensen lapten de regels van het ‘alleen winkelen’ aan hun laars. Pech voor hen, want in het merendeel van de winkels werden ze terechtgewezen. -
-
PREMIUM
Diest Mama Myriam wacht al drie dagen op nieuws van zoon die zwaar ziek werd opgenomen: “Ziekenhuis mag niets zeggen, om gek van te worden”
Al drie dagen wacht Myriam Van Rompaey (60) uit Diest op nieuws van haar zoon, die zaterdagnacht in allerijl werd opgenomen in het Antwerpse ziekenhuis Sint-Vincentius. De vrouw is de wanhoop nabij, want na ettelijke telefoontjes krijgt ze alleen maar te horen dat men haar niet kan informeren over zijn toestand, omdat de wet op de privacy dat verbiedt. “Dit is te gek voor woorden, ik slaap amper nog.” -
HLN Drive Vrouwelijke jury kiest de beste auto’s van het jaar
Veel vrouwelijke autojournalisten zijn er niet. En dat is best jammer, want het vrouwelijke oog voor detail is in vele gevallen een aanwinst. Om de vrouwelijke stem in de autojournalistiek kracht bij te zetten, wordt er nu een vrouwelijke auto van het jaarverkiezing georganiseerd. De resultaten kan je lezen op HLN Drive. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
Woon jij in De Mooiste Lichtstraat van jouw gemeente? Doe mee aan #zorgvoorlicht!