Jeugdauteur Nadja Van Sever (55) lanceert boek over ‘sterrenkindjes': “Over dit thema bestond nog geen jeugdboek”
TervurenDe Tervuurse jeugdauteur Nadja Van Sever (55) heeft een nieuw boek geschreven. ‘De rode ballon' gaat over sterrenkindjes, kinderen die in de baarmoeder of net na de geboorte overlijden. “Een medewerker van de bib in Tervuren spoorde me aan om een boek over dit thema te schrijven.”
Van Sever gaat in haar werk, ondanks de lage leeftijd van haar lezers, geen enkel sociaal thema uit de weg. Zo vertelt haar vorige boek ‘Samen op de vlucht’ het verhaal van twee minderjarige vluchtelingen uit Afghanistan. Het leverde Van Sever een nominatie voor de Kinder- en Jeugdjury op. In haar maatschappelijk georiënteerde werk passeerden ook al onder anderen een jongen met ADHD, een meisje met een autismespectrumstoornis en een jongen met dyslexie de revue.
‘De rode ballon' snijdt opnieuw een gevoelig onderwerp aan: kinderen die in de buik van de moeder of net na de geboorte sterven. “Ik ga vaak naar de bib en een medewerker zei me dat er iemand was langsgekomen die op zoek was naar een boek over dat thema”, vertelt Van Sever. “De medewerker zei: ik heb alle jeugdboeken doorzocht, maar geen enkele keer ben ik een boek over sterrenkindjes tegengekomen. Ze zei me: jij moet iets over dit onderwerp schrijven.”
Wat gebeurt er met het kindje na zo'n dood? Wat is het verschil tussen begraven en cremeren? Het is belangrijk dat kinderen zich zo'n dingen afvragen en in contact komen met deze thematiek.
Taboesfeer
En zo geschiedde. Van Sever wil het thema uit de taboesfeer halen en kinderen die met vragen zitten over sterrenkindjes op een open manier antwoorden aanbieden. “Wat gebeurt er nu eigenlijk met zo'n kindje in de buik? Wat is sterven? Wat is rouw? Op dat soort vragen ga ik in”, zegt de Tervuurse.
Dat doet de auteur aan de hand van Sem, wiens mama in verwachting is. Hij wil graag een kleine broer, maar dan loopt het mis. Sem had iedereen vertelt dat het een jongetje zou worden, maar het wordt een zusje. Zij wordt dood geboren. “Het klinkt zwaar, maar ik kaart het wel op een leuke, ontspannen en soms spannende manier aan, in een vlot leesbare stijl.”
(Lees verder onder de foto)
Veel vragen
Van Sever schreef ‘De rode ballon’ niet vanuit een persoonlijke achtergrond. “Ik heb veel medewerking gekregen van allerlei instanties tijdens mijn research.” Het boek kwam mede tot stand dankzij de medewerking van het personeel van de afdeling verloskunde uit UZ Gasthuisberg en de hulp van vrijwilligers van vzw het Berrefonds, vzw Met lege handen, vzw Boven de wolken en uitvaartzorg Gemoedsrust.
“Veel mensen reageerden positief op het boek. Ik heb het ook voorgelezen in de klas waar ik lesgeef, en de kinderen zaten meteen met veel vragen. Wat gebeurt er met het kindje na zo'n dood? Wat is het verschil tussen begraven en cremeren? Het is belangrijk dat kinderen zich zo'n dingen afvragen en in contact komen met deze thematiek.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbizz3
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans. -
PREMIUMBrussel/Rand
Benzineprijzen gaan door het dak: waar vind je de goedkoopste tankstations van Brussel en de Rand?
De benzineprijzen in Vlaanderen schieten nog steeds de lucht in. Maar waar kan je de kost nog enigszins drukken? Wij zochten per gemeente uit waar je het minst betaalt voor brandstof in Brussel en de Rand. -
Tervuren
5- tot 7-jarigen kunnen zaterdag leren fietsen op ‘Kijk! Ik Fiets!’
Op de parking van sporthal De Steenberg in Moorsel kunnen kinderen van 5 tot 7 jaar leren fietsen. Daar vindt namelijk ‘Kijk! Ik Fiets!’ plaats. -
-
Jobat
Dit zijn de 5 grootste afknappers op je cv
Je cv moet ervoor zorgen dat een potentiële werkgever of recruiter je uitnodigt voor een gesprek. Het is dus van groot belang dat je met je cv niet je eigen ruiten ingooit. Jobat.be overloopt daarom vijf afknappers die je absoluut moet vermijden. -
PREMIUMBrussel/Rand
Van gratis schaatsen voor mama’s tot een bezoek aan het chocolademuseum: 7 tips om Moederdag te vieren in Brussel, de Rand en het Pajottenland
Op zondag 8 mei is het opnieuw Moederdag. Dat is hét moment om je mama te verrassen met een bloemetje of een etentje. Al mag het dit jaar misschien net dat tikkeltje groter of origineler zijn. Onze redactie ging voor jou op zoek naar de leukste cadeautips, activiteiten en verrassingen in Brussel, de Rand en het Pajottenland. Van een ontbijt aan huis tot een relaxerende wellness: doe hier je inspiratie op voor een geslaagde Moederdag. -
PREMIUMHalle
RESTOTIP. N’Joy Bagels verrast met bijzondere bagels in Halle: “Jong en oud vindt ongetwijfeld iets op onze kaart”
Julien (32) en Olivia Guerin (25) maken hun droom waar en openen in Halle N’Joy Bagels. Kwaliteit staat boven alles en dus maken broer en zus zowat alle gerechten in huis. Julien bedenkt bijzondere combinaties voor de bagels en Olivia spitst zich toe op de desserts en zoetigheden. Het duo hoopt in hun zaak jong en oud te verleiden op de Brusselsesteenweg. -
Ninashop.be
De eeuwige topper: met deze cognac handtassen ben je altijd stijlvol
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze.