Zverev noemt bevriezen wereldranglijst absurd: “Federer speelde een jaar niet, maar staat boven mij”
TennisAlexander Zverev noemt het “absurd” dat hij op de wereldranglijst achter Roger Federer de zevende plaats inneemt. Federer maakte onlangs zijn rentree na meer dan een jaar absentie, maar bezet door het bevriezen van de ranking nog altijd de zesde plaats.
Delen per e-mail
Kort nadat het coronavirus het internationale tennis had stilgelegd, besloot de ATP om de ranking te bevriezen. In plaats van de beste achttien resultaten van de afgelopen 52 weken mee te nemen, werd besloten om de ranking te baseren op een periode van 22 maanden: van maart 2019 tot en met december 2020. De maatregel was bedoeld om spelers niet te ‘verplichten’ deel te nemen aan toernooien tijdens de pandemie.
“De ranking doet er niet echt toe, vooral niet met het systeem dat we nu hebben. Op dit moment is het classificatiesysteem zo in de war dat je er geen aandacht aan hoeft te besteden”, aldus Zverev, vorig jaar finalist op de US Open.
“Ik zou op dit moment in de top 4 of top 5 van de wereld moeten staan met het normale rankingsysteem. Maar het systeem dat we nu hebben, is een beetje absurd. Ik ben de grootste fan van Federer, maar hij heeft al een jaar niet gespeeld en hij loopt voor op mij. Ik stond in een grandslamfinale, een mastersfinale en won twee toernooien.”
De 23-jarige Zverev maakt deze week zijn opwachting op het ATP-toernooi van Acapulco in Mexico. Anderhalve week geleden won hij het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tennis
Toptoernooi in Monte Carlo kent apart begin: Pool speelt hoofdrol in erg vreemde persconferentie, twee anderen net niet op de vuist
Het prestigieuze toernooi in Monte Carlo is wel erg opvallend van start gegaan. Zo kreeg Pools talent Hurkacz vreemd genoeg geen enkele vraag op de persconferentie na zijn overwinning. Heethoofden Carreño Busta en Travaglia hadden het tijdens hun match dan weer stevig aan de stok met elkaar. -
Tennis
Goffin stoot op cruise control door naar volgende ronde in Barcelona
David Goffin kende geen problemen in de tweede ronde van het ATP-toernooi in Barcelona. De 30-jarige Luikenaar won na iets meer dan een uur spelen met 6-2 en 6-4 tegen de Fransman Herbert. In de volgende ronde wacht de Brit Cameron Norrie. -
Wielrennen4
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
-
Kate Winslet in topvorm of een docu over walvissen van de maker van ‘Titanic’: dit is onze streaming top vijf
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s. Deze week op het menu: een nieuwe HBO-serie op Streamz met Kate Winslet in de hoofdrol, die niets dan lof en vijfsterrenrecensies kreeg in de internationale pers, een grimmige true crime-documentaire over een moeder die op zoek gaat naar de moordenaars van haar dochter en een Noorse krimi. -
7 tips voor een koele tuin in de zomer
-
Roland Garros
Roland Garros verschuift mogelijk weer naar najaar
De Franse minister van Sport houdt er ernstig rekening mee dat Roland Garros zal moeten worden uitgesteld. "We zijn in gesprek met de Franse tennisfederatie om te kijken of we de datum moeten veranderen", zei minister Roxana Maracineanu op de Franse radio. -
Tennis
Osaka dankzij opgave door naar achtste finales - Zizou Bergs wint tornooi in Lille
Naomi Osaka hoefde op het WTA-toernooi in Miami zelfs het veld niet te betreden om door te stoten naar de achtste finales. De Japanse nummer twee van de wereld kan het daarin opnemen tegen onze landgenote Elise Mertens (WTA 17), als die haar partij wint tegen de Estse Anett Kontaveit (WTA 24).
1 reactie
Maarten Nijs