ROLAND GARROS. Djokovic start titelverdediging met vlotte zege tegen Nishioka
Djokovic start titelverdediging op Roland Garros met vlotte zege tegen Nishioka
Novak Djokovic heeft zijn jacht op een tweede opeenvolgende eindzege met succes ingezet. De Servische nummer 1 van de wereld versloeg in de eerste ronde op het gravel in Parijs de Japanner Yoshihito Nishioka (ATP 99) in drie sets: 6-3, 6-1 en 6-0. De partij duurde 2 uur. In de tweede ronde wacht voor Djokovic de Slovaak Alex Molcan (ATP 38) of de Argentijn Federico Coria (ATP 54).
De 35-jarige Djokovic stond de voorbije vijftien jaar op Roland Garros veelal in de schaduw van gravelkoning Rafael Nadal, maar won het toernooi al tweemaal: in 2016 en 2021. Vorig jaar versloeg de Serviër in de finale de Griek Stefanos Tsitsipas. Voor Djokovic is het nog maar de eerste Grand Slam van het jaar. De Australian Open moest hij begin 2022 aan zich voorbij laten gaan na een onwaarschijnlijke soap rond zijn vaccinatiestatus tegen het coronavirus.
Naomi Osaka sneuvelt in openingsronde
Voormalig nummer 1 van de wereld Naomi Osaka (WTA 38) is uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het seizoen. De Japanse viervoudige grandslamwinnares, recent op de sukkel met haar achillespees, verloor met 7-5 en 6-4 van de Amerikaanse Amanda Anisimova (WTA 28), in 2019 halvefinaliste op het Parijse gravel. Vorig jaar trok Osaka zich terug uit Roland Garros, na de commotie over haar beslissing niet deel te nemen aan de persconferenties.
In de tweede ronde treft Anisimova de Kroatische Donna Vekic (WTA 100), die in een duel tussen twee qualifiers de Zweedse Mirjam Bjorklund (WTA 148) met 7-6 (8/6) en 6-2 versloeg.
Maryna Zanevska strandt in eerste ronde
Maryna Zanevska (WTA 62) is over de eerste horde gestruikeld op Roland Garros. Ze ging in de eerste ronde in twee sets met 6-3 en 6-1 onderuit tegen de Chinese Qinwen Zheng (WTA 74). De wedstrijd duurde 1 uur en 11 minuten. In de tweede ronde ontmoet Zheng de winnares van het duel tussen de Roemeense Simona Halep (WTA 19), die in 2018 Roland Garros op haar naam schreef, en de Duitse lucky loser Nastasja Schunk (WTA 165).
Voor het eerst sinds 2016 stond Zanevska opnieuw op de hoofdtabel van Roland Garros. Bij haar drie deelnames slaagde ze er nog niet in om de eerste ronde te overleven. Zanevska treedt op het Parijse gravel ook in het dubbel aan. Samen met Kimberley Zimmermann speelt ze in de eerste ronde tegen de Poolse Katarzyna Kawa en de Slovaakse Tereza Mihalikova.
Alison Van Uytvanck bereikt tweede ronde na opgave Ann Li
Alison Van Uytvanck (WTA 60) heeft zich zondag gekwalificeerd voor de tweede ronde van Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het seizoen.
In de eerste ronde profiteerde Van Uytvanck van de opgave van haar Amerikaanse opponente Ann Li (WTA 67), die nochtans de eerste set met 6-3 had gewonnen. In de tweede set leidde Li met 3-2, met een break voorsprong. Bij 2-1 in de tweede set vroeg Li een medische time-out aan om haar schouder te laten verzorgen. Uiteindelijk bleek ze te veel last te hebben om de wedstrijd uit te spelen. Het was de eerste confrontatie tussen beide speelsters.
Het Amerikaanse achttiende reekshoofd Coco Gauff (WTA 23) of de Canadese qualifier Rebecca Marino (WTA 115) wordt de volgende tegenstandster van Van Uytvanck.
Van Uytvanck staat voor de achtste keer op de hoofdtabel van Roland Garros. Haar beste prestatie dateert van 2015, toen bereikte ze de kwartfinales.
Op het Parijse gravel neemt Van Uytvanck ook nog deel aan het dubbeltoernooi. Aan de zijde van de Roemeense Monica Niculescu neemt ze het in de eerste ronde op tegen de Amerikaanse Danielle Collins en de Kazachse Yulia Putintseva.
Auger-Aliassime haalt 0-2-achterstand op
Félix Auger-Aliassime (ATP 9) heeft zondag zijn eerste zege geboekt op Roland Garros. In de eerste ronde moest de 21-jarige Canadees wel tot het uiterste gaan tegen de Peruviaanse qualifier Juan-Pablo Varillas (ATP 122): 2-6, 2-6, 6-1, 6-3 en 6-3.
De voorbije twee jaar ging Auger-Aliassime er telkens in de eerste ronde uit op het Parijse gravel. Ei zo na was hem hetzelfde lot beschoren tegen Varillas, maar na 0-2 in sets herpakte het negende reekshoofd zich op het Court Philippe-Chatrier.
In de tweede ronde neemt Auger-Aliassime het op tegen ofwel de Rus Aslan Karatsev (ATP 39) ofwel de Argentijnse kwalificatiespeler Camilo Ugo Carabelli (ATP 154).
Kanepi wipt ex-winnares Muguruza
De Estste Kaia Kanepi (WTA 46) heeft zondag het Spaanse tiende reekshoofd Garbine Muguruza (WTA 10) uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het seizoen.
Muguruza, die Roland Garros in 2016 won, verloor met 2-6, 6-3 en 6-4 van Kanepi. De Estse, die het in 2008 en 2012 tot in de kwartfinales schopte op Roland Garros, ontmoet in de tweede ronde Beatriz Haddad Maia (WTA 48). De Braziliaanse klopte de Spaanse qualifier Cristina Bucsa (WTA 134) met 6-3, 1-6 en 6-2.
Ons Jabeur sneuvelt in eerste ronde
Zesde reekshoofd Ons Jabeur (WTA 6) is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde van Roland Garros. De Tunesische ging in drie sets onderuit tegen Magda Linette (WTA 52): 3-6, 7-6 (7/4) en 7-5. De Poolse ontmoet in de volgende ronde ofwel de Italiaanse Martina Trevisan (WTA 59) ofwel de Britse Harriet Dart (WTA 111).
Jabeur werd als outsider beschouwd voor de eindzege. In 2022 maakte de Tunesische indruk door op het WTA 1000-toernooi in Madrid de eindzege te veroveren, op het WTA 500-toernooi in Charleston en op het WTA 1000-toernooi in Rome bereikte ze de finale. De voorbije twee jaar schopte ze het tot in de vierde ronde op het Parijse gravel.
Sloane Stephens (WTA 64), in 2018 verliezend finaliste, knokte zich met 5-7, 6-4 en 6-2 voorbij de Duitse kwalificatiespeelster Jule Niemeier (WTA 102). De Amerikaanse US Open-kampioene van 2017 treft in de tweede ronde de Roemeense Sorana Cirstea (WTA 26), met tweemaal 6-3 te sterk voor de Duitse Tatjana Maria (WTA 105).
Thiem meteen kansloos onderuit
Dominic Thiem (ATP 194) heeft nog steeds niet de goede vorm te pakken. De Oostenrijker verloor kansloos van de Boliviaan Hugo Dellien (ATP 87) in de eerste ronde van Roland Garros: 6-3, 6-2 en 6-4.
Thiem, in 2018 en 2019 verliezend finalist op het Parijse gravel, kon dit jaar nog geen enkele wedstrijd winnen. De US Open-kampioen van 2020, voormalig nummer drie van de wereld, vierde eind maart op een Challengertoernooi in Marbella zijn terugkeer na negen maanden afwezigheid door een polsblessure. Sindsdien ging hij zeven keer onderuit in evenveel partijen.
In de tweede ronde neemt Dellien het op tegen de winnaar van het duel tussen de Portugese kwalificatiespeler Nuno Borges (ATP 126) en de Rus Karen Khachanov (ATP 24).
Eerder op de dag plaatste de Bulgaar Grigor Dimitrov (ATP 20) zich ten koste van de Amerikaan Marcos Giron (ATP 49) met driemaal 6-1 voor de tweede ronde. Daarin treft hij de Kroaat Borna Coric (ATP 275) of de Spanjaard Carlos Taberner (ATP 88).
Wie wint Roland Garros? Dit zijn de favorieten
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wimbledon63
De ‘crop top’ maakt opmars op Wimbledon en dat maakt de tongen los: “Mijn generatie noemt dit een beha”
De één vond hem geweldig, de ander vond hem maar niets. De outfit waarmee de Française Kristina Mladenovic (WTA 33) gisteren haar eerste ronde in het enkelspel afwerkte op Wimbledon, maakt de tongen los. Vandaag trad ook de Griekse Maria Sakkari trouwens aan met een zogehete ‘crop top’. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Independer
Panne vermijden op autovakantie? Dit kijk je best op voorhand na
7 op 10 Belgen gaan met de auto op vakantie. Een heerlijk vooruitzicht! Maar als je panne wilt vermijden, zorg je er best voor dat je wagen in tiptop conditie is. Independer.be legt uit hoe je je auto klaarstoomt voor een lange autorit. -
-
PREMIUMTENNIS1
Ruben Bemelmans stopt na 16 jaar als prof, maar is nog niet klaar met het tennis: “Nee, ik kan nog niet rentenieren. En maar goed ook”
“Ik kan eerlijk zeggen dat ik geen vijanden heb op de tour.” Ruben Bemelmans (34) ten voeten uit. Na 16 jaar trok de Limburger vorige week de stekker uit zijn profbestaan, maar op het circuit zijn ze hem nog niet kwijt. Als coach van Zizou Bergs begint hij meteen aan een nieuw hoofdstuk. “Ik wil de jeugd geven wat ik heb gekregen in mijn carrière.” -
Tweakers.net
E-reader in je koffer? Aan deze modellen beleef je het langst plezier
Zin om te lezen op reis, maar heb je beperkte bagageruimte? Geen nood: met een e-reader neem je een volledige bibliotheek mee. Eric van Ballegoie, expert bij technologiesite Tweakers, legt uit welke toestellen aanraders zijn en waar de verschillen zitten. -
WIMBLEDON2
Serena Williams blijft op haar 40ste ondanks afwezigheid van een jaar eergierig en immer ambitieus: “Een goed resultaat? Dat weet je zelf ook wel”
Half mokkend, half monkelend vervulde Serena Williams (WTA 1204) zaterdag haar verplicht persmomentje in aanloop naar Wimbledon. De ‘queen’ van het circuit gaat op haar 40ste niet meer veranderen, ook al bleef ze een jaar weg van de tennisbanen. “Ik ben nog niet op pensioen.” -
Roland Garros1
Gilles-Arnaud Bailly grijpt na regenpauze ticket voor finale van Roland Garros-juniorentoernooi
Gilles-Arnaud Bailly heeft zich geplaatst voor de finale van het juniorentoernooi op Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het jaar. De zestienjarige Bailly won in drie sets van de zeventienjarige Pool Martyn Pawelski. Het werd 1-6, 6-1 en 6-2 na ruim anderhalf uur tennis.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer