“Jullie zijn allemaal corrupt”: Shapovalov ergert zich aan ‘tijdrekken’ Nadal, die zich in vijf sets naar halve finale zwoegt
Australian OpenHet ging niet zonder slag of stoot, maar Rafael Nadal heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De Spanjaard had daar wel vijf sets voor nodig tegen de Canadees Denis Shapovalov, die tijdens de partij even de controle verloor.
Denis Shapovalov schonk zichzelf afgelopen zondag een geschenk door ietwat verrassend Alexander Zverev uit de Australian Open te knikkeren. De 22-jarige Canadees boekte zo een plaats in de kwartfinale, waarin hij het moest opnemen tegen Rafael Nadal. Na één set bleek al wat voor opgave dat is - de Spanjaard had aan één break genoeg voor 6-3.
De emoties begonnen toen al hoog op te lopen bij Shapovalov, want bij het begin van de tweede set maakte de Canadees zich kwaad op stoelscheidsrechter Carlos Bernardes. “Ik sta hier al 45 seconden en hij (Nadal, red.) is nog steeds niet klaar om te spelen", brieste Shapovalov. “Je moet hem erop wijzen.” Toen de umpire vervolgens Shapovalov erop wees dat hij zélf degene was die tijd verspeelde, liet de Canadees zich van z'n slechtste kant zien. “Jullie zijn allemaal corrupt”, riep hij tot twee keer toe.
En niet veel later, nadat Shapovalov het spelletje op zijn eigen opslag binnen had gehaald, zat het spel weer op de wagen. Terwijl Nadal zich klaar maakte om te serveren, stak Shapovalov zijn handen in de lucht. Wellicht om de umpire opnieuw attent te maken op de opslagklok, maar die wilde er niet van weten. “Je kijkt mij aan, maar hij heeft nog 8 seconden om te serveren. Wat wil je nu eigenlijk?” Intussen had ook Nadal er stilaan genoeg van. De Spanjaard trok dan maar zelf naar het net om Shapovalov te kalmeren.
Als het de bedoeling van Shapovalov was om Nadal uit evenwicht te brengen, is-ie daar wel in geslaagd. Want nadat Nadal eerst ook nog de tweede set won met 6-4, pakte de Canadees vervolgens vrij overtuigend de derde en vierde set. Of was er meer aan de hand bij Nadal? De Spanjaard leek last te hebben in de buikstreek en vroeg voor een medische time out, die hij vlak voor het begin van de vijfde set ook kreeg.
Het momentum leek dus helemaal bij Shapovalov te liggen, maar in de vijfde en beslissende set kwam de Nadal van de eerste twee sets weer boven water. De Spanjaard had al in het eerste opslagspel van Shapovalov een break te pakken en gaf die voorsprong niet meer weg. Na een partij van 4 uur en 7 minuten stond Nadal als winnaar op het scorebord: 3-6, 4-6, 6-4, 6-3 en 3-6. In de halve finale neemt Nadal het op tegen de winnaar van het duel tussen Gaël Monfils en Matteo Berrettini.
Na afloop was Nadal zichtbaar opgelucht dat hij de partij alsnog naar zich toe kon trekken. “Ik had maagproblemen. Daarom ging ik naar de kleedkamer om mijn bloeddruk te checken. Het is goed dat ik nu drie dagen de tijd heb om te herstellen, want ik ben geen 21 meer. Ik wil het publiek bedanken voor de steun. Twee maanden geleden wist ik nog niet eens of ik hier wel zou kunnen staan. En of ik ooit wel weer zou kunnen tennissen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
31
LIVE ROLAND GARROS. Alcaraz wint razendspannende tweede set en komt terug op gelijke hoogte
Alle ogen in de tenniswereld zijn momenteel gericht op Roland Garros. Volg hier live de halve finale tussen Novak Djokovic en nummer één van de wereld Carlos Alcaraz. Iga Swiatek en Karolina Muchova zijn de finalisten bij de vrouwen. De enige Belgen die nog in actie komen in Parijs zijn Sander Gillé en Joran Vliegen. Zij spelen de finale in het dubbelspel. Volg alle acties vanuit Parijs in onderstaande liveblog! -
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
Voor je denkt aan de plaatsing van een airco of omgekeerde warmtepomp, kijk je best eerst eens naar wat je zelf al kan doen. Met deze negen tips van bouwsite Livios kan je je huis ook koelen: want door de warmte buiten te houden tijdens zonnige dagen, laat je de temperatuur in je woning een aantal graden zakken. -
-
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
-
2
Gefrustreerde Murray viseert scheidsrechter en Italiaans publiek na dubieuze beslissing: “Ze dachten dat ik vals wou spelen”
“Hoe kan je nu niet zien dat die bal buiten is?” Voormalig nummer één van de wereld Andy Murray was niet te spreken over de beslissing van de scheidsrechter op de Italian Open, een belangrijk graveltoernooi in Rome. De Brit verloor zijn wedstrijd tegen thuisspeler Fabio Fognini, maar achteraf ging het vooral over de dubieuze beslissing van umpire Mohamed Lahyani. -
14
KIJK. Ophef op Roland Garros: duo uitgesloten nadat ballenmeisje wordt geraakt, rol van tegenpartij doet wenkbrauwen fronsen
Drama op Roland Garros. Het Japans-Indonesische dubbelduo Miyu Kato-Aldila Sutjiadi werd er uitgesloten omdat Kato een bal na een rally op een ballenmeisje had geslagen. Het leek niet de bedoeling van de Japanse om het kind te raken, maar toch volgde de diswalificatie. Tot frustratie van veel tennisfans. -
26
Russische tennisster zit 18 uur lang vast op luchthaven omdat ze niet aan boord mag van vliegtuig: “Helpt dit om vrede te bereiken?”
16 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerElle Devee
Bruno Cappelle
Jean berg
Marko Decandt
Rik Cappelle