Elise Mertens plaatst zich voor tweede ronde Australian Open: “Geen last meer van blessure”
TennisElise Mertens (WTA 26) heeft zich dinsdag geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. De Limburgse, het negentiende reekshoofd, won van de Russin Vera Zvonareva (WTA 91) in twee sets: 6-4, 7-5. De wedstrijd duurde 1 uur en 52 minuten.
Mertens was opgelucht na de zege in twee sets tegen de voormalige nummer twee van de wereld. “Wegens mijn dijbeenblessure heb ik weinig wedstrijden in de benen, maar ik ben tevreden over mijn prestatie”, vertelde ze na het duel. “Er is altijd ruimte voor verbetering, maar het belangrijkste is toch gewoon de zege.”
Onze landgenote moest evenwel toegeven dat het geen makkelijk duel was tegen Zvonareva, ooit nog verliezend finaliste op de US Open en Wimbledon. De Russin was jarenlang wereldtop en kent dan ook het klappen van de zweep. “In de eerste set werd het verschil gemaakt op de service. In set twee kwam zij steeds beter in de wedstrijd en drong ze mij in de verdediging, maar het deed me deugd dat ik dat probleemloos kon volhouden, zonder hinder. Al vijf dagen heb ik geen last meer van die dijbeenblessure.”
In de tweede ronde wacht voor Mertens een confrontatie met de Roemeense Irina-Camelia Begu (WTA 64). Zij schakelde de Française Oceane Dodin (WTA 85) in drie sets (2-6, 7-5 en 6-3) uit. Hun twee vorige onderlinge duels werden telkens door Mertens gewonnen. “Maar die zeges zijn al wel een tijdje geleden”, weet de Limburgse. “Haar kracht is haar troef. Dat is de enige manier van spelen die ze kent, maar daar kan ze wel heel wat schade mee aanrichten, eens ze op dreef komt.”
Mertens sneuvelde de twee voorbije edities in Melbourne in de vierde ronde. In 2018 behaalde de Limburgse, met een plaats in de halve finales, haar beste resultaat ‘Down Under’. In het dubbelspel stak Mertens (WTA 4 dubbel) vorig jaar de eindzege op zak aan de zijde van de Wit-Russin Aryna Sabalenka. Deze jaargang vormt ze een tandem met de Russin Veronika Kudermetova.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers.net
Is een duur sporthorloge de investering waard? Expert tipt de beste exemplaren van het moment
Ga je vaak joggen, zwemmen, padellen of fietsen? Dan mag een hip sporthorloge niet ontbreken. Keuze bij de vleet in de rayon van de smartwatches. Eric van Ballegoie, expert in fitnessgadgets bij technologiesite Tweakers, legt uit waarop je zeker moet letten. Hij geeft ook zijn drie favorieten mee, voor elke prijscategorie eentje. -
PREMIUMTennis
Onze tenniswatcher over Boris Becker: “Een wereldster die dacht dat hij met veel, zo niet alles, wegkwam”
Van de kleedkamers in de All England Club, waar hij drie keer Wimbledon-kampioen werd, naar de douchecellen van een Londense cel. Boris Becker (54) stond bekend voor zijn spectaculaire duiken op het befaamde gras, maar is nu toch danig diep gevallen. “Ik ben benieuwd hoeveel fans er over vijftien maanden nog aan de poort staan als hij uit de gevangenis komt”, aldus onze tenniswatcher Filip Dewulf. -
Tennis8
David Goffin wint zesde ATP-titel in Marrakesh: “Veel vertrouwen voor het gravelseizoen”
David Goffin (ATP 47) staat terug onder de mensen. Na een lange periode van flauwe resultaten en nog flauwer tennis behaalde hij gistere de zesde titel uit zijn carrière door in de finale van het ATP 250-tornooi van Marrakech de 24-jarige Slovaak Alex Molcan (ATP 50) met 3-6, 6-3, 6-3 te verslaan. -
-
Tennis
Oud-tenniskampioene Chris Evert heeft kanker: “Prijs mezelf gelukkig dat het op tijd werd ontdekt”
Voormalig Amerikaanse tenniskampioene Chris Evert, winnares van achttien grandslamtitels in de jaren zeventig en tachtig, heeft op haar twitteraccount bekendgemaakt dat ze eierstokkanker heeft. -
Tennis
Goffin past met rugproblemen voor ATP-toernooi van Lyon
David Goffin (ATP 48) zal komende week niet deelnemen aan het ATP 250-toernooi in Lyon. De Belgische nummer één komt niet voor op de hoofdtabel van het toernooi in Frankrijk na de loting van vrijdag. Nochtans zou hij oorspronkelijk wel deelnemen. Meer dan waarschijnlijk liggen rugproblemen aan de basis van zijn forfait. -
Livios
Zelf je badkamer verbouwen? Johny uit ‘Huis Gemaakt’ legt uit waar je zeker op moet letten
Elke week geeft bouwopzichter Johny Kaczmarowski van het programma ‘Huis Gemaakt’ een handige verbouwtip aan bouwsite Livios, die ook jou kan helpen met je renovatieproject. Vandaag legt hij uit hoe je de plaatsing van je badkamer het best aanpakt. -
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer