Denis Shapovalov schiet in Canadese colère en kaffert Italiaanse fan uit: “Shut the f*ck up!”
TennisOpmerkelijke beelden uit het ATP-toernooi van Rome. Daar viel Denis Shapovalov even uit zijn rol tijdens zijn wedstrijd tegen thuisspeler Lorenzo Sonego. Toen de Italiaanse fans de Canadees uitjouwden was diens repliek er niet naast: “Shut the f*ck up!”
7-6, 3-6 en 6-3. Denis Shapovalov had in zijn eerste wedstrijd op het ATP-toernooi van Rome een vette kluif aan Lorenzo Sonego én de Italiaanse fans die zich massaal achter hun landgenoot zetten. De Canadees won dan wel zijn match, veel vrienden op de Italiaanse tribunes maakte hij niet.
De gebeurtenissen kwamen tot een kookpunt toen de Canadees over het net klom om aan Sonego’s kant te tonen waar de bal was gevallen. Volgens ATP-regels is het verboden om de speelhelft van een tegenstander te betreden. Shapovalov kreeg een strafpunt en ging verhaal halen bij een official.
De 23-jarige speler werd uitgejouwd door de fans toen hij zijn standpunt probeerde duidelijk te maken. Middenin de discussie verloor hij vervolgens zijn zelfbeheersing en schreeuwde hij het protesterende publiek een niet mis te verstande boodschap toe: “Shut the f*ck up!”
Woorden waar het nummer 16 van de wereld zelf overigens een beetje van was geschrokken. “Het waren emoties van het moment die spraken. Ik moet mezelf op zo’n momenten nog wat beter in de hand leren houden”, aldus Shapovalov. “Ik vond het wel knap dat sommige fans me nog steunden na mijn uitbarsting.”
Na de match zou Shapovalov verklaren dat zijn reactie werd uitgelokt door het provocerende gedraf van één fan in het bijzonder. “Hij riep me constant toe dat ik moest wegwezen. Hij probeerde echt het bloed van onder mijn nagels te halen.”
“Na mijn uitval heeft de umpire op het gedrag van de fans gelet, de man in het publiek bleef daaarna stil. Ik vind dat een scheidsrechter daar oog voor moet hebben, maar de fan werd niet meteen buitengezet omdat de ref eerst niet had gezien wat er allemaal gebeurde.”
Volgens Shapovalov mogen luidruchtige tennisfans gerust wat kordater behandeld worden. “In de NBA zie je dat ook vaak, maar daar zijn de regels en security heel strikt. Supporters moeten er niet aan denken om bepaalde grenzen over te gaan. Als ze dat toch doen, vliegen ze meteen buiten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tennis6
Er is geen houden aan: Goffin klopt ook z’n zwart beest Daniel Evans en zit aan zeven zeges op rij
David Goffin (ATP 47) heeft zich vandaag geplaatst voor de achtste finales van het Masters 1.000-toernooi in Monte Carlo (gravel/5.415.410 euro). De Luikenaar versloeg na twee uur en drie minuten spelen de Brit Daniel Evans (ATP 27) in twee sets (7-6 (7/3) en 6-2). -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
Tennis3
Goffin stoot door in Miami, Flipkens loopt duel met nummer twee mis
David Goffin (ATP-70) heeft zich voor de tweede ronde van het Masters 1.000-toernooi van Miami (8.584.055 dollar) geplaatst. De 31-jarige Luikenaar versloeg de Spanjaard Roberto Carballes Baena (ATP-79) in 1 uur en 26 minuten met 6-2 en 6-3. Kirsten Flipkens (WTA 315) loopt een duel met ‘s werelds nummer twee Iga Swiatek mis. -
-
Tennis4
Boris Becker riskeert gevangenisstraf van zeven jaar na verzwijgen van vermogen bij faillissement
Boris Becker moet mogelijk de cel in. De gewezen tenniskampioen is door een jury in Londen schuldig bevonden aan het verbergen van miljoenen euro’s aan vermogen voor zijn curator bij zijn faillissement in 2017. Het vonnis wordt op 29 april bekendgemaakt. -
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
Tennis
Vertederend: ballenmeisje gaat graag in op aanzoek Tsitsipas om te schuilen onder zijn paraplu in Barcelona
Met lange toiletpauzes na een verloren set en communicatie met zijn vader in de tribunes zondigde Stefanos Tsitsipas al meermaals tegen de ongeschreven wetten van het tennis, maar de boomlange Griek weet geregeld ook te charmeren. Niet alleen met toptennis, gisteren toonde hij zich ook van zijn charmantste kant door tijdens een regenbreak in Barcelona een ballenmeisje onder zijn paraplu te laten schuilen. Vertederend beeld dat viraal gaat. -
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer