Juwelier Thierens Van Wauwe pakt uit vernieuwde winkel en eigen collectie: “Meer inzetten op beleving en originele juwelen”
TemseDe bekende juwelierszaak Thierens Van Wauwe, sinds 1925 een gevestigde waarde in Temse, heeft de winkel in een nieuw kleedje gestoken. Wat vier generaties geleden startte met een diamantslijperij is nu uitgegroeid tot een echte juweliersfamilie met twee winkels in de Kouterstraat.
Het nieuwe interieur van juwelier Thierens Van Wauwe is het sluitstuk van een grote investering die de voorbije jaren werd gedaan in de twee winkels. B-WATCHED kwam als eerste aan de beurt. Daar worden sinds 2006 horloges en een meer toegankelijk hedendaags assortiment aan juwelen verkocht. “In 2014 volgde een uitbreiding en grote verbouwing”, vertelt Bart Thierens. “Twee jaar geleden hebben we de gevel aangepakt van juwelier Thierens Van Wauwe en nu is er dus het nieuwe interieur als slot.”
Warme sfeer
Voor de inrichting volgde de juweliersfamilie een traject met Unizo en ging ze in zee met een interieurarchitect die gespecialiseerd is in juwelierszaken en opticiens. “Het verschil met vroeger is enorm groot. De klanten worden voortaan onthaald in een warme, huiselijke sfeer, met verschillende zittende verkoopcorners en zelfs een koffiehoek. Tijden veranderen immers en klanten willen meer beleving en persoonlijk contact. Daar spelen we nu op in.”
Centraal in de winkel staat een oude pletwals. “We hebben al vaak moeten uitleggen aan klanten waarvoor deze machine eigenlijk dient”, lacht Bart. “Dat is ook de reden waarom we zo prominent in het interieur hebben gezet. Het is een antieke pletwals voor goud of zilver. Zo hebben we meteen ook een kapstok om klanten iets meer te vertellen over onze ambacht.”
Familiezaak
Bijzonder is ook dat een hele familie in de zaak staat. Luc Thierens en Monique Van Wauwe zagen dochter Ann en zoon Bart in hun voetsporen treden. Sinds een viertal jaar is daar ook schoondochter Sofie De Groote bijgekomen. Daar waar Luc en Bart vooral bekend staan om hun technische vaardigheden, is Sofie vooral het creatieve brein in huis.
Atelier TVW
“En dat hebben we nu samengebracht in een eigen collectie onder de naam ‘Atelier TVW’”, legt Bart uit. “Vroeger maakten we ook al juwelen op maat volgens de specifieke wensen van de klant maar nu pakken we uit met een eigen collectie van verschillende creaties en daar zijn we uiteraard erg trots op.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tien extra oplaadlocaties voor elektrische wagens gepland voor dit jaar: “Inzetten op bestaande parkeerpleinen”
Temse telt vandaag al 111 laadpalen voor elektrische wagens verspreid over 31 locaties en daar komen er dit jaar nog tien bij. Er is de komende jaren wel nog een grote inhaalbeweging nodig want volgens de behoefteanalyse moet Temse 206 laadpalen tellen tegen 2025.Temse -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro. -
Opel Corsa gestolen in Esdreef
In de Esdreef in Temse werd dit weekend een voertuig gestolen.Temse -
-
Voorwaardelijke boete voor stellingbouwbedrijf van Michel Van den Brande
“Ik zal wel veroordeeld worden”, had Michel Van den Brande (61) zelf vooraf al aangekondigd op zijn sociale media en dat is vrijdag ook effectief gebeurd. Zijn stellingbouwbedrijf Kontrimo uit Temse kreeg van de Dendermondse rechter een boete van 8.000 euro met uitstel. Aanleiding waren verschillende inbreuken op veiligheidsmaatregelen voor het personeel.Temse -
Twintiger heeft rijbewijs nog maar 3 maanden, maar mag het opnieuw inleveren: “Hij reed onder invloed van drugs en alcohol”
Hij had zijn rijbewijs nog maar drie maanden in zijn bezit, maar tijdens een politiecontrole afgelopen weekend mocht hij al opnieuw afgeven voor twee weken. De jongeman (20) bleek tijdens de controle onder invloed te zijn van alcohol én drugs. Naast hem mochten liepen er nog 39 andere chauffeurs tegen de lamp.Bornem -
Livios
Ligt je terras er vuil bij? Met deze tips maak je het kraaknet zonder het te beschadigen
Maak nu alvast even tijd om je terras grondig te reinigen, zodat je er straks optimaal plezier aan beleeft. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes.