“SpaceX kocht beschuldigingen over seksueel wangedrag Elon Musk af voor kwart miljoen dollar”
Ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft in 2018 een kwart miljoen dollar (236.000 euro) betaald aan een stewardess die eigenaar en multimiljardair Elon Musk beschuldigde van grensoverschrijdend gedrag. Musk zou de vrouw tijdens een vlucht hebben betast en zijn penis hebben laten zien, schrijft nieuwssite ‘Insider’ op basis van documenten en gesprekken met indirect betrokkenen. Hij zou de vrouw ook een paard hebben beloofd in ruil voor een erotische massage.
Het incident vond plaats in 2016 aan boord van één van de zakenvliegtuigen van SpaceX. De vrouw was destijds als stewardess in dienst van het bedrijf. Volgens bronnen van ‘Insider’ negeerde ze het gedrag van haar baas.
Twee jaar later kreeg ze het gevoel dat hierdoor haar carrièrekansen bij SpaceX waren verminderd en diende ze alsnog een officiële klacht in tegen Musk. SpaceX stelde daarop voor haar arbeidsovereenkomst voor 250.000 dollar af te kopen, op voorwaarde dat ze niets over wat was gebeurd naar buiten zou brengen.
‘Insider’ schrijft zonder medeweten van de vrouw benaderd te zijn door een vriendin van haar, die ook de documenten deelde.
Musk: “Politiek gemotiveerd”
SpaceX wilde tegenover ‘Insider’ niet ingaan op de beschuldigingen. De Tesla-topman tweette dat de “wilde beschuldigingen volledig onwaar” zijn en dat er “heel wat meer achter het verhaal zit”. Dat het nu naar buiten komt, is volgens hem politiek gemotiveerd. De zakenman onderhandelt momenteel met Twitter over een overname van het berichtenplatform.
In andere tweets stelt Musk dat de vriendin van de afgekochte vrouw een leugenaar is en dat het een uitdaging wordt om voor Musk kenmerkende zaken zoals tatoeages en littekens te omschrijven, “omdat het nooit is gebeurd”.
Volgens Musk komen de aantijgingen in ‘BI’ (de afkorting van ‘Business Insider’, de vroegere naam van ‘Insider’) van een actrice uit Los Angeles die “nog een stevig politiek appeltje te schillen heeft” en als enige doel heeft om de Twitterdeal te verstoren.
Donderdag twitterde Musk dat hij voor de Democraten stemde, omdat zij “(meestal) de aardigste partij waren”. “Maar zij zijn de partij van haat en verdeeldheid geworden, ik kan hen dus niet meer steunen en zal nu voor de Republikeinen stemmen. Kijk nu hoe hun vuile trucs-campagne zich tegen mij ontvouwt.”
De afgelopen jaren kwamen er geregeld klachten naar buiten over seksueel grensoverschrijdend gedrag bij bedrijven van Musk. Hijzelf is daar echter nooit in genoemd.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Tour
Welke Belgen kunnen een meerwaarde zijn voor jouw Gouden Tour-ploeg? Van Wout van Aert over Jasper Stuyven tot Yves Lampaert
De 109de editie van de Ronde van Frankrijk start op vrijdag 1 juli in Denemarken en eindigt op 24 juli in Parijs. Welke Belgen mogen we op de voorgrond verwachten en kunnen heel wat punten scoren voor jouw Gouden Tour-ploeg? Een overzicht. -
Na 50 miljoen euro aan boetes voldoet Apple in Nederland aan regels rond betaalmethoden in datingapps
Apple heeft in Nederland zijn beleid voor de App Store aangepast en voldoet nu aan de regels. Dat stelt de competitiewaakhond Autoriteit Consument & Markt (ACM). De techgigant staat nu verschillende betaalmethoden toe in Nederlandse datingapps en daarom hoeft de toezichthouder geen nieuwe boetes op te leggen. -
games
Vijf dingen die je absoluut moet weten over ‘Overwatch 2’
De lancering van ‘Overwatch 2’, een vervolg op Blizzard Entertainments nog altijd immens populaire firstpersonshooter, is op handen. In afwachting van de early-access-versie van de game, die begin oktober uitkomt, laten we je volgende maand onze bevindingen uit de gesloten bètaversie van de game weten. Maar eerst hadden we een gesprek met de makers, dat ons deze vijf ontdekkingen opbracht. -
-
sociale media
Twitter-toplui aan personeel: “Niet opnieuw onderhandelen met Musk over prijs”
Tijdens een vergadering met het voltallige personeel herhaalden toplui van Twitter dat de verkoop aan Elon Musk zal doorgaan. Onderhandelen over de prijs is geen optie. Dat melden verschillende journalisten op Twitter. -
PREMIUM
Elon Musk wil misschien onder de koop van Twitter uit, maar zo makkelijk gaat dat niet
Elon Musk lijkt onder de overname van Twitter uit te willen, of op zijn minst een lagere prijs te willen betalen. Hij voelt zich daarbij niet gebonden door regels of fatsoen, maar de rechter kan daar anders over denken. -
gamereview
‘Gravitar: Recharged’ herdefinieert de term ‘moeilijk’
In de tijd van Atari-titel ‘Gravitar’ (1982) was gewoon zo goed als iédere videogame die op de markt kwam eentje waarvan je jezelf eerst de haren uit de kop trok van frustratie voordat het een beetje leuk begon te worden. En het herrezen gamelabel brengt die puur op snelle reflexen steunende gameplay onverdund terug in ‘Gravitar: Recharged’. -
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren.