Proximus toont ‘Stop Invasion’ op smartphones van klanten uit “solidariteit met Oekraïense bevolking”
telecomDit moet de vreemdste actie zijn om Oekraïners een hart onder de riem te steken. Telecombedrijf Proximus veranderde vandaag de netwerknaam naar ‘Stop Invasion’. “Met deze boodschap willen we een signaal geven van solidariteit met de Oekraïense bevolking”, reageert woordvoerder Fabrice Gansbeke op Twitter. Het gaat om een “symbolisch statement”, zegt hij aan onze redactie. Daarnaast start Proximus nog andere solidariteitsacties op.
Alles wat je moet weten over de oorlog in Oekraïne lees je in dit dossier.
Het is niet de eerste actie die Proximus doet sinds de inval van Rusland in Oekraïne. Zo werd vorige week vrijdag een deel van het hoofdkantoor in de Brusselse Noordwijk verlicht in de blauw-en-gele kleuren van de Oekraïense vlag.
Het bedrijf maakt het sinds 26 februari ook mogelijk om gratis te bellen en sms’en naar en van Oekraïne, al zeker tot eind maart. Proximus-klanten in het land kunnen kosteloos van roaming gebruik maken.
Daarnaast ondersteunt Proximus ngo’s bij hun connectiviteitsbehoeften en biedt het hun gratis visibiliteit op de kanalen Pickx Live en Pickx.be.
Proximus is verder van plan om Oekraïense vluchtelingen prepaidkaarten aan te bieden met 10 GB data en met onbeperkte belminuten en sms’en in België. Het telecombedrijf onderzoekt samen met het kabinet van staatssecretaris voor Asiel en Migratie Sammy Mahdi hoe deze kaarten zo efficiënt mogelijk kunnen worden verdeeld. Proximus schrapt ook de downloadlimieten voor vast internet voor gezinnen die Oekraïners opvangen en laat hen overschakelen op een aanbod met onbeperkt downloadvolume. Dit geldt zowel voor klanten van Scarlet als van Proximus.
De telecomgigant wil ook gebouwen ter beschikking stellen voor Oekraïense gezinnen en kent de eigen personeelsleden die zich als vrijwilliger inzetten voor Oekraïne “specifieke verlofdagen” toe.
Ook bij de eerste lockdown naamsverandering
De nieuwe naam voor het netwerk doet denken aan de begindagen van de coronapandemie. Bij de eerste lockdown plaatsten Proximus en Orange ‘StayHome’ voor hun netwerknamen. Daarmee wilden ze mensen oproepen om in hun kot te blijven.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Proximus richt expertisecentrum op voor cyberveiligheid en artificiële intelligentie
Proximus richt een innovatie- en expertisecentrum op gewijd aan artificiële intelligentie (AI) en cybersecurity. Het centrum krijgt de naam Ada en zal op 1 april van start gaan. Dat heeft het telecombedrijf maandag bekendgemaakt, in aanwezigheid van minister van Overheidsbedrijven en Telecommunicatie Petra De Sutter. -
Videogames
Waarom PlayStation-titel ‘Marvel’s Spider-Man’ de ultieme videogame over de superheld blijft
Er zijn – we turfden ze even voor je weg –al tweeëndertig ‘Spider-Man’-videogames op de markt gekomen. Maar de met enige voorsprong beste daaruit blijft een van de recentste: Sony’s ‘Spider-Man’-game voor de PlayStation 4 en 5, die sinds vandaag ook een visueel superieure pc-versie heeft. Vijf redenen waarom het goed is dat nu nòg meer gamers daarmee kennismaken. -
gamereview
‘Cult of the Lamb’ is een soort ‘Animal Crossing’ met bloed, satanisme en uitwerpselen
Er zijn dingen die een natuurlijke combinatie vormen. Frieten en mayonaise. Cornflakes en melk. Dingen waaraan niemand ooit zou twijfelen. En dan zijn er combinaties die tegen alle logica in gaan. Zo moeten de makers van ‘Cult of The Lamb’ waarschijnlijk tijdens het spelen van een potje ‘Animal Crossing’ gedacht hebben “Weet je wat dit lieflijke spel over knuffelbare diertjes die samen een gemeenschap vormen nóg beter zou maken? Bloed, satanisme en hopen uitwerpselen!” En verdorie, ze hadden nog gelijk ook. -
-
HLN Shop
Indian summer: met deze spullen geniet je ook na de zomer maximaal van je terras
Heb je van je terras een kleine oase gemaakt waar het heerlijk vertoeven is? Dan wil je daar natuurlijk maximaal van genieten. Nu de zomer stilaan op haar einde loopt zou het maar jammer zijn je gezellige buitenplek straks al te moeten verlaten om je weer binnenskamers terug te trekken. Met enkele kleine en grotere hulpmiddelen is dat gelukkig niet nodig. HLN Shop overloopt wat je kan doen om zo lang mogelijk van je terras te kunnen profiteren. -
Independer
Op verlof? Zo geef je inbrekers geen kans
Uit recent onderzoek blijkt dat bijna 6 op de 10 Belgen die op vakantie zijn vrezen voor woninginbraak. Vooral in de zomerperiode zijn ze ongerust om hun woning zonder toezicht achter te laten, meer dan tijdens andere vakanties. Maar hoe bescherm je jezelf tegen diefstal? En wanneer komt je inbraakverzekering tussen? Independer.be weet raad. -
Jobat
Dit zijn de beste diploma’s om werk te vinden
Het is geen geheim dat de ene studie sneller uitzicht geeft op een job dan de andere. Zo vinden afgestudeerden met een diploma in STEM of de zorg vaak heel snel werk. Twijfel je nog over je studies na de zomer? Jobat.be geeft je per opleidingsniveau de 3 diploma’s met de grootste kans op een job. -
8
Meer dan genoeg laptops op voorraad bij fabrikanten: verwacht dus mooie kortingen voor start schooljaar
De laptopverkoop is in vrije val. Dat is slecht nieuws voor technologiebedrijven, maar uitstekend nieuws voor wie van plan is een nieuw exemplaar in huis te halen. Sommige fabrikanten zitten namelijk met te veel stock en dat kan meer in ding betekenen: het nieuwe school- en academiejaar zal mooie kortingsacties met zich meebrengen.
3 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerkarl moeremans
Yolande MARIS
André Boeykens