Nintendo verlaagt verkoopverwachtingen Switch door chiptekorten
Nintendo heeft zijn verkoopdoelstellingen voor de Switch verlaagd. De Japanse spelcomputerproducent kampt met een tekort aan onderdelen, waaronder chips, dat de productie van de populaire console in de weg zit. Verder kampt Nintendo ook met logistieke problemen.
Nintendo verwacht dit boekjaar 24 miljoen exemplaren van de Switch te verkopen. Bij een eerdere prognose rekende Nintendo er nog op 25,5 miljoen apparaten te slijten. De mindere verkoop van de Switch lijkt geen vat te hebben op de winst die Nintendo verwacht te maken. De onderneming verhoogde zelfs zijn doelstelling wat betreft de operationele winst naar 500 miljard yen, omgerekend 3,8 miljard euro. Nintendo lijkt vertrouwen te hebben in de lucratieve verkoop van software en netwerkdiensten.
In de periode juli tot en met september verkocht Nintendo ruim 3,8 miljoen Switch-apparaten. Dat betekende een daling, afgezet tegen de bijna 4,5 miljoen consoles een kwartaal eerder. Nintendo heeft vooral moeite om de productie van zijn nieuwe OLED Switch op te voeren. De verkoop van de originele Switch en de meer betaalbare Switch Lite is het hele jaar gedaald. Nintendo vertrouwt op de duurdere nieuwe variant om de verkoop van het apparaat in 2022 op peil te houden.
De Switch was volgens marktonderzoeker NDP in september voor het eerst in 33 maanden niet meer de bestverkopende console. Die eer moest Nintendo laten aan de PlayStation 5 van Sony.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
games
Ontwikkelaar ‘Super Smash Bros.’ twijfelt aan vervolg: “Alleen ik kan de game maken”
Masahiro Sakurai, de ontwikkelaar van het populaire vechtspel ‘Super Smash Bros.’, acht zichzelf de enige die de game kan ontwikkelen. Hij ziet momenteel geen heil in een vervolg op het spel, waardoor de succesvolle serie mogelijk stopt. Dat gaat hij zeggen in een openhartig interview met het Japanse tijdschrift Famitsū. -
Nieuwe Nintendo-console schittert alleen dankzij zijn spectaculaire scherm
Voor gamers zonder Nintendo Switch is het nieuwe OLED-model – ondanks de flinke meerprijs – een no-brainer. Maar voor zij die er al een in huis hadden ligt het wat gecompliceerder. Een review na een dikke week met het ding onder de arm. -
7
Apple-leverancier legt productie in Shenzhen stil vanwege lockdown
Foxconn, een belangrijke toeleverancier van het Amerikaanse technologieconcern Apple, heeft zijn activiteiten in Shenzhen stilgelegd vanwege de lockdown in de Chinese miljoenenstad. Dat heeft het Taiwanese bedrijf maandag bekendgemaakt. -
-
Tienduizenden meldingen in anderhalf uur tijd: storing bij Spotify lijkt verholpen
De storing bij Spotify is na anderhalf uur verholpen. Het bedrijf laat weten dat “alles er nu veel beter uitziet”. Uit gegevens van Downdetector blijkt dat er tienduizenden meldingen in ons land binnengelopen zijn. -
Independer
Een sterretje in je voorruit: wanneer betaalt je autoverzekering de herstelling terug?
Een steentje tegen je voorruit zorgt al gauw voor een sterretje in het glas. Kan je ermee blijven verder rijden, of laat je het beter herstellen? Wat kost dat tegenwoordig? En vergoedt je verzekering deze schade? Independer.be legt uit. -
PREMIUM
Fotograaf verklapt hoe je mooie smartphonefoto's maakt in de zon: “Het zwart-witeffect is ideaal bij fel licht”
-
Mijnenergie
Tijdelijke btw-verlaging naar 6%: zo merk je dat concreet op je energiefactuur
Om energie enigszins betaalbaar te houden, besloot de federale regering de btw op elektriciteit van maart tot juni tijdelijk te verlagen van 21 naar 6 procent. Je ontvangt deze korting echter niet op wat je exact tijdens die maanden verbruikt: voor de berekening kijkt de overheid naar hoe consumenten met een gelijkaardig profiel hun verbruik doorheen het jaar verdelen. Volgens deze rekenwijze mag je uitgaan van een btw-verlaging op ongeveer 32,1 procent van je jaarverbruik. Mijnenergie.be legt uit.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer