Mijlpaal: stuur niet langer verplicht in zelfrijdende auto’s in VS
Een stuur en pedalen zijn niet langer verplicht in zelfrijdende auto’s in de VS. Dat zegt de Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid. De wijziging komt er op vraag van automaker General Motors.
General Motors wil een zelfrijdende auto maken zonder rempedalen of een stuur die op de openbare weg mag rijden. Dat kon echter niet volgens de oude regels. Zo moesten auto’s een bestuurdersstoel, stuurwiel, zijspiegels en voldoende ramen hebben. Die voorschriften zijn nu aangepast: “Voor auto’s ontworpen om volledig door een autonoom rijsysteem te worden bestuurd, is handmatige controle logischerwijs onnodig”, klinkt het bij de toezichthouder.
De veiligheid van inzitten blijft wel het belangrijkste. Zo mogen kinderen niet op de vroegere bestuurderszetel zitten, ook al rijdt de auto vanzelf. Bovendien moet iedere fabrikant van een zelfrijdende auto nog altijd op controle bij de toezichthouder.
Niveaus
Zelfrijdende auto’s kunnen we indelen in vijf verschillende niveaus. Bij niveau één spreken we over een beperkte rijbijstand zoals cruise controle. Stap twee gaat over het feit dat een bestuurder zijn stuur en pedalen kan loslaten, maar wel nog steeds bereid moet zijn om de controle over te nemen. Bij niveau drie kan een wagen volledig zelfstandig rijden in optimale omstandigheden. Denk maar aan een zonnige dag op de autosnelweg. In de stad is er bij niveau drie dan weer wel een aandachtige bestuurder vereist.
Een auto van niveau 4 neemt op elk type weg de beslissingen alleen. De bestuurder kan zich met andere dingen bezighouden. Heel uitzonderlijke omstandigheden zoals noodweer, vragen wel nog voor tussenkomst. Bij stap vijf zijn er geen stuur en pedalen meer nodig.
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zit jouw partner op Tinder? Met deze website kan je het checken
Maar liefst een op de vijf mensen die Tinder gebruikt, heeft een relatie. Dat blijkt uit onderzoek van dr. psycholoog Elisabeth Timmermans. Op een speciale website kan je nu zelf nagaan of jouw geliefde ook actief is op de datingapp. Maar hoe doe je dat? En is het wel echt een verstandig idee om je partner zo hard te controleren? -
Snapchat brengt betaald abonnement Snapchat+ nu ook uit in België: formule heeft wereldwijd één miljoen abonnees
Snapchat biedt het betaalde abonnement Snapchat+ voortaan ook in Nederland en België aan. Het geeft abonnees onder meer een speciale markering en vroegtijdige toegang tot nieuwe functies. De dienst kost 4,49 euro per maand of 44,99 euro per jaar. -
Jobat
Liegen over je vorige loon om een hoger salaris te strikken? Dit zeggen de experts
Heb je een nieuwe baan in het vizier, komt vroeg of laat het onderwerp ‘loon’ naar boven. Om je nieuwe salaris te bepalen of een goed voorstel te kunnen doen, durft een werkgever daarbij al eens vragen wat je op je huidige job verdient. Vind je dit maar een ongemakkelijke vraag en weet je er geen blijf mee? Is je huidige loon aan de lage kant en wil je een mooie promotie niet mislopen met een al te eerlijk antwoord? Jobat.be legt de kwestie voor aan hr-dienstverlener SD Worx. -
-
Independer
Op verlof? Zo geef je inbrekers geen kans
Uit recent onderzoek blijkt dat bijna 6 op de 10 Belgen die op vakantie zijn vrezen voor woninginbraak. Vooral in de zomerperiode zijn ze ongerust om hun woning zonder toezicht achter te laten, meer dan tijdens andere vakanties. Maar hoe bescherm je jezelf tegen diefstal? En wanneer komt je inbraakverzekering tussen? Independer.be weet raad. -
Gouden Vuelta30
Michel Wuyts over de winstkansen van Remco Evenepoel: “Drie renners zijn momenteel net iets beter geschikt om het laken naar zich toe te trekken”
Morgen is het eindelijk zover! Met de Vuelta gaat de laatste grote ronde van het jaar van start. Onze analist Michel Wuyts kijkt ook nu weer in zijn glazen bol. Ben jij het eens met Wuyts of denk je er helemaal anders over? Bewijs dat je de grootste kenner bent met de Gouden Vuelta en maak kans op 5.000 euro cash. -
Tesla moet verplicht functie uitschakelen die bestuurders buiten rijdende auto scheetgeluiden laat afspelen, Musk boos op ‘fun police’
Tesla moet in de VS bij meer dan 500.000 auto’s zijn bekende ‘Boombox’-feature herroepen. Dat is een functie die bestuurders toelaat om buiten het voertuig onder meer een scheet, het geluid van een mekkerende geit of pakweg het bekende deuntje van ‘La Cucaracha’ te laten afspelen. Teslabaas Elon Musk reageert op Twitter geïrriteerd na de beslissing van verkeersveiligheidsautoriteit NHTSA. Hij noemt het een terugroeping van de ‘fun police’. -
Mijntelco
Tegen 2030 zou elke Vlaming toegang moeten hebben tot fiber: waar kan je nu al gebruik maken van het glasvezelnetwerk?
Fiber, ofwel glasvezel, is het internetnetwerk van de toekomst. Op dit moment heeft nog maar 8 procent van de Belgen toegang tot fiber. Maar de komende jaren wordt het glasvezelnetwerk stevig uitgebreid en zal het huidige kopernetwerk vervangen. Wat betekent dit voor jou? Welke voordelen biedt fiberinternet? En hoe kan je er nu al gebruik maken? Mijntelco.be legt het uit.