De Cruise AV, gemaakt door General Motors.
Volledig scherm
De Cruise AV, gemaakt door General Motors. © AFP

Mijlpaal: stuur niet langer verplicht in zelfrijdende auto’s in VS

Een stuur en pedalen zijn niet langer verplicht in zelfrijdende auto’s in de VS. Dat zegt de Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid. De wijziging komt er op vraag van automaker General Motors.

  1. Waarom gameklassieker ‘Blade Runner’ het verdient om te worden herontdekt
    games

    Waarom gameklas­sie­ker ‘Blade Runner’ het verdient om te worden herontdekt

    Begin deze zomer kwam er een ‘Enhanced Edition’ uit van videogameklassieker ‘Blade Runner’ uit 1997. Gamers hun interesse voor die remake sijpelde meteen weg, als tranen in de regen, vooral wegens een overvloed aan bugs. Maar nu kregen we van studio Nightdive een opgepoetste versie, en we zagen dat het dit keer wèl goed (of toch goed genoeg voor 10 euro) was. Maar eerst nog even uitleggen waarom deze game met alle recht een klassieker mag worden genoemd.
  1. Tesla moet verplicht functie uitschakelen die bestuurders buiten rijdende auto scheetgeluiden laat afspelen, Musk boos op ‘fun police’

    Tesla moet verplicht functie uitschake­len die bestuur­ders buiten rijdende auto scheetge­lui­den laat afspelen, Musk boos op ‘fun police’

    Tesla moet in de VS bij meer dan 500.000 auto’s zijn bekende ‘Boombox’-feature herroepen. Dat is een functie die bestuurders toelaat om buiten het voertuig onder meer een scheet, het geluid van een mekkerende geit of pakweg het bekende deuntje van ‘La Cucaracha’ te laten afspelen. Teslabaas Elon Musk reageert op Twitter geïrriteerd na de beslissing van verkeersveiligheidsautoriteit NHTSA. Hij noemt het een terugroeping van de ‘fun police’.

Tech