Instagram keert op stappen terug: gebruikers kunnen binnenkort opnieuw meest recente foto’s en video’s eerst bekijken
Instagram wil het vanaf volgend jaar opnieuw mogelijk maken om foto’s en video’s te bekijken in chronologische volgorde. Dat heeft CEO Adam Mosseri gezegd.
Wie door de huidige feed op Instagram scrolt, krijgt die niet in chronologische volgorde te zien. Het bedrijf besloot in 2016 om foto’s en video’s die relevant zijn voor de gebruiker als eerste te tonen. Het huidige algoritme houdt rekening met de relatie die de gebruiker heeft met de auteur van de berichten, het moment dat de foto is geplaatst en de interesse van de gebruiker. Foto’s en berichten op Instagram met veel reacties en likes verschijnen momenteel bovenaan in de feed.
Toen de chronologische weergave verdween, uitten veel gebruikers hun ongenoegen. Ze wezen erop dat ze nog amper berichten van vrienden te zien kregen op hun tijdlijn. Vanaf volgend jaar kunnen gebruikers opnieuw voor de oude chronologische weergave kiezen, zo vertelt Adam Mosseri, de topman bij Instagram. Gebruikers kunnen dus opnieuw de meest recente post als eerste te zien krijgen.
Negatieve impact
“We geloven in meer transparantie en aansprakelijkheid en we denken dat meer controle daarin helpt. Daarom werken we nu aan een versie van een chronologische feed die we volgend jaar willen lanceren”, aldus de topman. Mosseri moest zich vandaag tijdens een hoorzitting verantwoorden over hoe Instagram omgaat met de veiligheid van jonge gebruikers. Uit een rapport van moederbedrijf Meta bleek dat Instagram een negatieve impact heeft op het zelfbeeld van tieners.
Deze week kondigde Instagram al aan dat het een nieuwe functie zal toevoegen die gebruikers bewust moet maken van hun tijd op het platform. Via de functie ‘Take a break’ wil het bedrijf eraan herinneren om af en toe Instagram te sluiten en tijd te nemen voor iets anders.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van Amazon Prime tot YouTube Premium: zoveel betaal je voor de verschillende streamingdiensten
De zomer breekt binnenkort aan en dat betekent dat er weer een pak minder te zien is op tv. Het ideale moment om je een abonnement op een streamingdienst aan te schaffen. Maar hoeveel kost welke dienst? Wat zit er precies in het aanbod van Hayu, Streamz, Apple TV + of Sooner? En op hoeveel schermen kan je tegelijkertijd kijken? Wij zochten het voor je uit. -
Nieuwste functie op Instagram vraagt tieners af en toe een digitale pauze in te lassen
Instagram brengt een nieuwe functie uit: ‘Take a Break’. Die moet gebruikers eraan herinneren om de app af en toe even te sluiten. De maatregel komt er nadat Instagram eerder dit jaar kritiek kreeg over de slechte invloed die de app heeft op het zelfbeeld van tieners. Met de hulp van nog een reeks nieuwe functies zou daar nu verandering in moeten komen. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
-
REVIEW Pro Cycling Manager 2022: Of hoe Wout van Aert toch de Ronde van 2022 wint
Oh ja, Wout van Aert had zeker de Ronde van Vlaanderen van eerder dit jaar kunnen winnen. Dat heb ik deze week zelf bewezen, met dank aan Pro Cycling Manager 2022. En dat kan jij nu zelf ook. -
Spaargids.be
Steeds meer mensen lijden aan tinnitus: deze ziekenfondsen vergoeden je oordoppen op maat
Nu openluchtconcerten en festivals opnieuw de agenda vullen, zijn oordoppen op maat zeker geen overbodige luxe. Kwestie van het risico op gehoorschade in te dijken. Verschillende ziekenfondsen voorzien dan ook een tussenkomst in de kosten die je maakt voor oordoppen op maat. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
games
Xbox komt verder en verder los van zijn gameconsole
Aan de vooravond van hun jaarlijkse videogamepresentatie, nu zondag, geven toplui van Xbox aan hoe ze de komende twintig jaar van Microsofts smaragdgroene videogamemerk zien. Consoles staan nog altijd in hun glazen bol, maar ze worden meer dan ooit overstemd door het Game Pass-streamingaanbod. Dat zet nu ook zijn eerste stappen naar Smart TV. -
TV11
Bekijk hier de eerste beelden van Johny Voners als angstaanjagende maffiabaas in ‘Een goed jaar’
We kennen hem vooral als de sympathieke Xavier uit ‘F.C. De Kampioenen’, maar wijlen Johny Voners had wel meer in z'n mars. Dat bewees de acteur in de gloednieuwe Streamz-reeks ‘Een goed jaar' — z’n laatste rol ooit — waarin hij een Antwerpse maffiabaas vertolkt. Minder sympathiek, maar daarom niet minder straf.