Instagram keert op stappen terug: gebruikers kunnen binnenkort opnieuw meest recente foto’s en video’s eerst bekijken
Instagram wil het vanaf volgend jaar opnieuw mogelijk maken om foto’s en video’s te bekijken in chronologische volgorde. Dat heeft CEO Adam Mosseri gezegd.
Wie door de huidige feed op Instagram scrolt, krijgt die niet in chronologische volgorde te zien. Het bedrijf besloot in 2016 om foto’s en video’s die relevant zijn voor de gebruiker als eerste te tonen. Het huidige algoritme houdt rekening met de relatie die de gebruiker heeft met de auteur van de berichten, het moment dat de foto is geplaatst en de interesse van de gebruiker. Foto’s en berichten op Instagram met veel reacties en likes verschijnen momenteel bovenaan in de feed.
Toen de chronologische weergave verdween, uitten veel gebruikers hun ongenoegen. Ze wezen erop dat ze nog amper berichten van vrienden te zien kregen op hun tijdlijn. Vanaf volgend jaar kunnen gebruikers opnieuw voor de oude chronologische weergave kiezen, zo vertelt Adam Mosseri, de topman bij Instagram. Gebruikers kunnen dus opnieuw de meest recente post als eerste te zien krijgen.
Negatieve impact
“We geloven in meer transparantie en aansprakelijkheid en we denken dat meer controle daarin helpt. Daarom werken we nu aan een versie van een chronologische feed die we volgend jaar willen lanceren”, aldus de topman. Mosseri moest zich vandaag tijdens een hoorzitting verantwoorden over hoe Instagram omgaat met de veiligheid van jonge gebruikers. Uit een rapport van moederbedrijf Meta bleek dat Instagram een negatieve impact heeft op het zelfbeeld van tieners.
Deze week kondigde Instagram al aan dat het een nieuwe functie zal toevoegen die gebruikers bewust moet maken van hun tijd op het platform. Via de functie ‘Take a break’ wil het bedrijf eraan herinneren om af en toe Instagram te sluiten en tijd te nemen voor iets anders.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
2
REVIEW. Sonos Ray presteert pak beter dan tv-luidsprekers, maar voor laatste nieuwe snufjes zal je meer moeten betalen
Wel 90 procent van de tv-eigenaars gebruikt de daarbij horende ingebouwde luidsprekers. Sonos wil deze mensen aanspreken met hun nieuwe soundbar Ray. Met een kostprijs van 299 euro is die een pak goedkoper dan andere soundbars in het gamma van het bedrijf. Je geeft er wel de nieuwste snufjes voor op. Is het dan de moeite om de Sonos Ray in huis te halen? Je leest het in deze recensie. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
PREMIUM2
PORTRET. Waarom het ontslag van ‘Iron Lady’ Sheryl Sandberg een zware aderlating is voor Facebook en Mark Zuckerberg
-
-
Gebruikers meldden problemen bij Spotify
Het leek erop dat Spotify-gebruikers geconfronteerd werden met een storing tijdens een groot deel van woensdagvoormiddag. Allerlei gebruikers maakten melding van problemen die zich vooral leken toe te spitsen op de webspeler van de muziekdienst. -
Gerucht: “Apple komt in 2023 met grotere MacBook Air en werkt aan nieuwe, compacte 12 inch laptop”
Apple brengt mogelijk in 2023 een MacBook Air uit met een scherm van 15 inch. Het gaat om een grotere versie van de onlangs aangekondigde MacBook Air met M2-processor. Daarnaast werkt het bedrijf naar verluidt aan een nieuwe, compacte laptop met 12 inch scherm, waarvan de specificaties nog onbekend zijn. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Nieuwste functie op Instagram vraagt tieners af en toe een digitale pauze in te lassen
Instagram brengt een nieuwe functie uit: ‘Take a Break’. Die moet gebruikers eraan herinneren om de app af en toe even te sluiten. De maatregel komt er nadat Instagram eerder dit jaar kritiek kreeg over de slechte invloed die de app heeft op het zelfbeeld van tieners. Met de hulp van nog een reeks nieuwe functies zou daar nu verandering in moeten komen.