Gerucht: Google-smartwatch verschijnt in 2022 en wordt Apple Watch-concurrent
Google werkt volgens Business Insider nog steeds aan een eigen smartwatch. Dit horloge, met codenaam ‘Rohan’, wordt mogelijk de eerste Wear OS-smartwatch met Fitbit-integratie, kan in de lente verschijnen en moet met de Apple Watch concurreren.
‘Rohan’ moet de eerste smartwatch worden die Google zelf heeft ontwikkeld en als Google-product op de markt brengt. Business Insider schrijft op basis van anonieme Google-werknemers dat het horloge een rond scherm zou krijgen zonder schermranden. Het zou ook gezondheids- en fitnessfuncties krijgen.
Het is nog niet duidelijk hoe het product uiteindelijk zal heten; intern wordt het product zowel de ‘Pixel Watch’ als de ‘Android Watch’ genoemd. De smartwatch zal sowieso geen Fitbit-product worden. Het product wordt nu intern getest, ook door andere afdelingen dan de smartwatchgroep. Een werknemer die het horloge test, zou klagen over hoe lang het duurt voor de smartwatch volledig is opgeladen. Op dit moment vereist de smartwatch dagelijks opladen, staat in de documenten.
Hoewel de smartwatch geen Fitbit-smartwatch zal worden, moet het wel integreren met de softwarediensten van de sporthorlogefabrikant. Google werkt volgens Business Insider nu aan Fitbit-integratie binnen besturingssysteem Wear OS, een project dat intern Nightlight zou heten. Het bedrijf zou hopen Nightlight met de Google-smartwatch te kunnen debuteren. Verdere details over Nightlight worden er niet gegeven.
Google werkte eerder al aan een smartwatch, maar koos er in 2016 voor om dit product te staken en in plaats daarvan te focussen op smartwatchsoftware voor partnerbedrijven. Het marktaandeel van Googles slimme horloges zou echter achterblijven op Apple; daarom zou Google nu zelf met een smartwatch willen komen.
Het artikel van Business Insider bevestigt veel geruchten die Front Page Tech in april bracht. Ook FPT sprak over een ronde smartwatch en deelde daarbij renders. Volgens Jon Prosser van Front Page Tech zou de smartwatch echter rond oktober verschijnen, al zei hij daarbij wel dat die introductie uitgesteld kon worden.
Business Insider zegt dat twee bronnen denken dat de smartwatch nu in de lente geïntroduceerd kan worden, mits het testen goed verloopt. Over specificaties van de smartwatch is nog weinig bekend. The Verge meldt op basis van een anonieme bron dat de smartwatch duurder zal worden dan een Fitbit-horloge en prijstechnisch eerder met de Apple Watch zal concurreren.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
5
Edpnet legt klacht neer tegen internetabonnementen Mobile Vikings: “Als wij hun aanbod zouden matchen, verkochten we met dik verlies”
De nieuwe internetabonnementen van Proximus-dochterbedrijf Mobile Vikings zijn zo scherp geprijsd dat ze meteen voor ophef zorgen. Telecomprovider edpnet plant een klacht neer te leggen bij telecomwaakhond BIPT tegen Proximus. Het zou namelijk gaan om oneerlijke concurrentie, claimt operationeel directeur Joachim Slabbaert. -
Spaargids.be
Steeds meer mensen lijden aan tinnitus: deze ziekenfondsen vergoeden je oordoppen op maat
Nu openluchtconcerten en festivals opnieuw de agenda vullen, zijn oordoppen op maat zeker geen overbodige luxe. Kwestie van het risico op gehoorschade in te dijken. Verschillende ziekenfondsen voorzien dan ook een tussenkomst in de kosten die je maakt voor oordoppen op maat. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
TV11
Bekijk hier de eerste beelden van Johny Voners als angstaanjagende maffiabaas in ‘Een goed jaar’
We kennen hem vooral als de sympathieke Xavier uit ‘F.C. De Kampioenen’, maar wijlen Johny Voners had wel meer in z'n mars. Dat bewees de acteur in de gloednieuwe Streamz-reeks ‘Een goed jaar' — z’n laatste rol ooit — waarin hij een Antwerpse maffiabaas vertolkt. Minder sympathiek, maar daarom niet minder straf. -
-
Is dit de smartwatch van Facebook? Gelekte foto toont selfiecamera
Meta - zoals het moederbedrijf van Facebook sinds gisteren heet - werkt volgens insiders al langer aan een eigen smartwatch. Nu is ook een eerste mogelijke foto gevonden die toont hoe het slimme horloge er uit zou kunnen zien. Bijzonder: er lijkt ook een camera te zitten op het toestel. -
Moederbedrijf Facebook opent metaverse academie in Frankrijk: “Honderd studenten krijgen in eerste jaar gratis opleiding”
Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, gaat samen met een digitale opleidingsorganisatie een speciale metaverse academie beginnen in Frankrijk. Nog voor het nieuwe academische jaar begint, moet de opleiding een feit zijn. -
Dit is de hoogtechnologische Oura Ring die Koen Wauters over zijn trouwtattoo overweegt te schuiven
Op de exacte naam kon Koen Wauters niet komen, maar om z’n getatoeëerde trouwring wat minder te doen opvallen, overweegt de zanger een Oura Ring aan te schaffen. “Je hebt zo’n ring die alles registreert van hartslagen. Misschien doe ik die er wel over”, zei de zanger bij Q-dj’s Maarten Vancoillie en Dorothee Dauwe in de ‘10 meest Gegoogelde Vragen’. -
Hardware Info
Getest: de nieuwste Apple Watch: “Het grotere scherm is prettig in gebruik”
Wanneer het meest waardevolle bedrijf ter wereld met een nieuwe versie van haar slimme horloge komt, kijken techjournalisten reikhalzend uit naar het moment waarop ze het toestel zelf mogen beoordelen. Frank Everaardt, hoofdredacteur bij Hardware Info, is een van hen. Hij testte de Apple Watch 7. Is deze smartwatch een aankoop waard? En hoe vernieuwend is dit horloge ten opzichte van zijn voorgangers?