Gerucht: Google-smartwatch verschijnt in 2022 en wordt Apple Watch-concurrent
Google werkt volgens Business Insider nog steeds aan een eigen smartwatch. Dit horloge, met codenaam ‘Rohan’, wordt mogelijk de eerste Wear OS-smartwatch met Fitbit-integratie, kan in de lente verschijnen en moet met de Apple Watch concurreren.
‘Rohan’ moet de eerste smartwatch worden die Google zelf heeft ontwikkeld en als Google-product op de markt brengt. Business Insider schrijft op basis van anonieme Google-werknemers dat het horloge een rond scherm zou krijgen zonder schermranden. Het zou ook gezondheids- en fitnessfuncties krijgen.
Het is nog niet duidelijk hoe het product uiteindelijk zal heten; intern wordt het product zowel de ‘Pixel Watch’ als de ‘Android Watch’ genoemd. De smartwatch zal sowieso geen Fitbit-product worden. Het product wordt nu intern getest, ook door andere afdelingen dan de smartwatchgroep. Een werknemer die het horloge test, zou klagen over hoe lang het duurt voor de smartwatch volledig is opgeladen. Op dit moment vereist de smartwatch dagelijks opladen, staat in de documenten.
Hoewel de smartwatch geen Fitbit-smartwatch zal worden, moet het wel integreren met de softwarediensten van de sporthorlogefabrikant. Google werkt volgens Business Insider nu aan Fitbit-integratie binnen besturingssysteem Wear OS, een project dat intern Nightlight zou heten. Het bedrijf zou hopen Nightlight met de Google-smartwatch te kunnen debuteren. Verdere details over Nightlight worden er niet gegeven.
Google werkte eerder al aan een smartwatch, maar koos er in 2016 voor om dit product te staken en in plaats daarvan te focussen op smartwatchsoftware voor partnerbedrijven. Het marktaandeel van Googles slimme horloges zou echter achterblijven op Apple; daarom zou Google nu zelf met een smartwatch willen komen.
Het artikel van Business Insider bevestigt veel geruchten die Front Page Tech in april bracht. Ook FPT sprak over een ronde smartwatch en deelde daarbij renders. Volgens Jon Prosser van Front Page Tech zou de smartwatch echter rond oktober verschijnen, al zei hij daarbij wel dat die introductie uitgesteld kon worden.
Business Insider zegt dat twee bronnen denken dat de smartwatch nu in de lente geïntroduceerd kan worden, mits het testen goed verloopt. Over specificaties van de smartwatch is nog weinig bekend. The Verge meldt op basis van een anonieme bron dat de smartwatch duurder zal worden dan een Fitbit-horloge en prijstechnisch eerder met de Apple Watch zal concurreren.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Goedkoper smeren: deze ziekenfondsen betalen je zonnecrème terug
Zin om in de zon te liggen? Vergeet je dan niet in te smeren met een goede zonnecrème om het risico op huidkanker in te dijken. En neem ook je zonnebril mee. Misschien worden de beide beschermingsproducten wel gesponsord door het ziekenfonds. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
Na jaren van diepe malaise: Kamer stemt in met ontslag directeurs Gegevensbeschermingsautoriteit
De plenaire Kamer heeft woensdagavond met ruime meerderheid ingestemd met het ontslag van twee directeurs bij de Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA). Het gaat om David Stevens, de voorzitter van de GBA en de directeur van het Algemeen Secretariaat, en Charlotte Dereppe, de directeur van de Eerstelijnsdienst. -
Handtassen voor minder dan 75 euro: deze zomerkoopjes kan je nu doen
Ben je toe aan een nieuwe handtas, maar heb je geen groot budget te spenderen? We selecteerden vijftien modieuze tassen die voortaan aan je zij prijken voor minder dan 75 euro. Van schoudertas en praktische crossbody tot feestelijke clutch: de beste zomerkoopjes op een rij. -
-
Hardware Info
Getest: de nieuwste Apple Watch: “Het grotere scherm is prettig in gebruik”
Wanneer het meest waardevolle bedrijf ter wereld met een nieuwe versie van haar slimme horloge komt, kijken techjournalisten reikhalzend uit naar het moment waarop ze het toestel zelf mogen beoordelen. Frank Everaardt, hoofdredacteur bij Hardware Info, is een van hen. Hij testte de Apple Watch 7. Is deze smartwatch een aankoop waard? En hoe vernieuwend is dit horloge ten opzichte van zijn voorgangers? -
REVIEW. Nothing Phone (1) breekt geen potten en verdient toch een applausje
Met z’n nieuw bedrijf hoopt de oprichter en voormalige topman van OnePlus Carl Pei een steen te verleggen in de woeste rivier die de techsector is. De Nothing Phone (1) van 469 euro die vanaf 21 juli te koop is, vormt de eerste echte test voor z’n team. Een ‘flagship killer’ moeten we niet verwachten, maar kan de Phone (1) wel op tegen andere telefoons in de middenklasse? We testten het voor je uit. -
Is dit de smartwatch van Facebook? Gelekte foto toont selfiecamera
Meta - zoals het moederbedrijf van Facebook sinds gisteren heet - werkt volgens insiders al langer aan een eigen smartwatch. Nu is ook een eerste mogelijke foto gevonden die toont hoe het slimme horloge er uit zou kunnen zien. Bijzonder: er lijkt ook een camera te zitten op het toestel. -
PREMIUM
Hoe beslist een taalrobot of iets racistisch is? Dit is Textgain, het algoritme dat de berichten van Dries Van Langenhove beoordeelde