Gerucht: Google-smartwatch verschijnt in 2022 en wordt Apple Watch-concurrent
Google werkt volgens Business Insider nog steeds aan een eigen smartwatch. Dit horloge, met codenaam ‘Rohan’, wordt mogelijk de eerste Wear OS-smartwatch met Fitbit-integratie, kan in de lente verschijnen en moet met de Apple Watch concurreren.
‘Rohan’ moet de eerste smartwatch worden die Google zelf heeft ontwikkeld en als Google-product op de markt brengt. Business Insider schrijft op basis van anonieme Google-werknemers dat het horloge een rond scherm zou krijgen zonder schermranden. Het zou ook gezondheids- en fitnessfuncties krijgen.
Het is nog niet duidelijk hoe het product uiteindelijk zal heten; intern wordt het product zowel de ‘Pixel Watch’ als de ‘Android Watch’ genoemd. De smartwatch zal sowieso geen Fitbit-product worden. Het product wordt nu intern getest, ook door andere afdelingen dan de smartwatchgroep. Een werknemer die het horloge test, zou klagen over hoe lang het duurt voor de smartwatch volledig is opgeladen. Op dit moment vereist de smartwatch dagelijks opladen, staat in de documenten.
Hoewel de smartwatch geen Fitbit-smartwatch zal worden, moet het wel integreren met de softwarediensten van de sporthorlogefabrikant. Google werkt volgens Business Insider nu aan Fitbit-integratie binnen besturingssysteem Wear OS, een project dat intern Nightlight zou heten. Het bedrijf zou hopen Nightlight met de Google-smartwatch te kunnen debuteren. Verdere details over Nightlight worden er niet gegeven.
Google werkte eerder al aan een smartwatch, maar koos er in 2016 voor om dit product te staken en in plaats daarvan te focussen op smartwatchsoftware voor partnerbedrijven. Het marktaandeel van Googles slimme horloges zou echter achterblijven op Apple; daarom zou Google nu zelf met een smartwatch willen komen.
Het artikel van Business Insider bevestigt veel geruchten die Front Page Tech in april bracht. Ook FPT sprak over een ronde smartwatch en deelde daarbij renders. Volgens Jon Prosser van Front Page Tech zou de smartwatch echter rond oktober verschijnen, al zei hij daarbij wel dat die introductie uitgesteld kon worden.
Business Insider zegt dat twee bronnen denken dat de smartwatch nu in de lente geïntroduceerd kan worden, mits het testen goed verloopt. Over specificaties van de smartwatch is nog weinig bekend. The Verge meldt op basis van een anonieme bron dat de smartwatch duurder zal worden dan een Fitbit-horloge en prijstechnisch eerder met de Apple Watch zal concurreren.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV11
Bekijk hier de eerste beelden van Johny Voners als angstaanjagende maffiabaas in ‘Een goed jaar’
We kennen hem vooral als de sympathieke Xavier uit ‘F.C. De Kampioenen’, maar wijlen Johny Voners had wel meer in z'n mars. Dat bewees de acteur in de gloednieuwe Streamz-reeks ‘Een goed jaar' — z’n laatste rol ooit — waarin hij een Antwerpse maffiabaas vertolkt. Minder sympathiek, maar daarom niet minder straf. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Spaargids.be
“Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug”: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
-
5
Mobile Vikings lanceert abonnement voor vast internet: “Tot 1 gigabit per seconde downloaden en theoretisch gezien kunnen we nog sneller”
Er roert zich een nieuwe speler op de Belgische markt van het vaste internet. Vanaf dinsdag 14 juni kan iedereen die dat wil een abonnement afsluiten bij Proximus-dochterbedrijf Mobile Vikings. In een interview met HLN beantwoordt managing director David Van Eynde alle vragen over het aanbod. -
Is dit de smartwatch van Facebook? Gelekte foto toont selfiecamera
Meta - zoals het moederbedrijf van Facebook sinds gisteren heet - werkt volgens insiders al langer aan een eigen smartwatch. Nu is ook een eerste mogelijke foto gevonden die toont hoe het slimme horloge er uit zou kunnen zien. Bijzonder: er lijkt ook een camera te zitten op het toestel. -
Amazon-berichtenapp Wickr op grote schaal gebruikt voor verspreiding kinderporno
Wickr Me, de chatapp van Amazon voor de verzending van versleutelde berichten, is uitgegroeid tot een populair middel voor de verspreiding van beelden van kindermisbruik. Volgens gerechtelijke diensten en experts in de bestrijding van kinderporno neemt Amazon onvoldoende maatregelen om te vermijden dat de app voor illegale doeleinden wordt gebruikt. Dat meldt NBC News. -
Gebruikers meldden problemen bij Spotify
Het leek erop dat Spotify-gebruikers geconfronteerd werden met een storing tijdens een groot deel van woensdagvoormiddag. Allerlei gebruikers maakten melding van problemen die zich vooral leken toe te spitsen op de webspeler van de muziekdienst.