EU wil computerchipproductie tegen 2030 verviervoudigen
techDe Europese Commissie staat op het punt haar plan te onthullen om de Europese productie van computerchips tegen 2030 te verviervoudigen. "Dit is een belangrijk initiatief voor onze industrie en cruciaal op het vlak van geopolitiek", aldus commissaris voor Interne Markt Thierry Breton.
"We willen tegen 2030 20 procent van de wereldwijde productie bereiken. Die markt zal tegen dan verdubbeld zijn en goed voor duizend miljard dollar", zegt de commissaris zaterdag in een interview met verschillende Europese kranten, waaronder de Franse zakenkrant Les Echos.
De wereldeconomie kampt momenteel met een tekort aan halfgeleiders. De vraag ernaar wordt gestimuleerd door de toenemende digitalisering. Onder meer in de auto-industrie zorgde het tekort al voor heel wat vertraging.
Het project, dat gedeeltelijk wordt gefinancierd met Europese middelen, zal de vorm aannemen van een "Chips Act", die de Commissie momenteel voorbereidt. Ze zal een nieuw kader creëren om staatssteun voor de productie van halfgeleiders te vergemakkelijken, aldus de commissaris.
De aankondiging komt nu de Europese ministers van Industrie maandag in het Noord-Franse Lens samenkomen in het kader van het Franse voorzitterschap van de Raad van Europa.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Panne bij Telenet opgelost
De technische storing bij Telenet is opgelost. Dat laat een woordvoerster van het telecombedrijf woensdagavond weten. -
Videogames
Waarom PlayStation-titel ‘Marvel’s Spider-Man’ de ultieme videogame over de superheld blijft
Er zijn – we turfden ze even voor je weg –al tweeëndertig ‘Spider-Man’-videogames op de markt gekomen. Maar de met enige voorsprong beste daaruit blijft een van de recentste: Sony’s ‘Spider-Man’-game voor de PlayStation 4 en 5, die sinds vandaag ook een visueel superieure pc-versie heeft. Vijf redenen waarom het goed is dat nu nòg meer gamers daarmee kennismaken. -
Tweakers
Deze drie laptops kan je nu nog aan een soldenprijs kopen
De soldenperiode mag dan wel voorbij zijn, op vlak van technologie zijn er nu nog heel wat koopjes te doen. Wil je nog een laptop in de uitverkoop scoren? Expert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers legt uit waar je op moet letten en welke modellen de moeite waard zijn. -
-
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
Spaargids.be
Ben je 54 jaar en doe je aan pensioensparen? Maak deze grove fout dan zeker niet
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
9
Nieuwe iPhones 14 zouden volgens geruchten een pak duurder kunnen uitvallen
Volgens de inschattingen van de geronnemeerde analist Ming-Chi Kuo zullen de prijzen van de iPhone 14 Pro en 14 Pro Max significant hoger liggen dan de voorgangers uit 2021. -
Spaargids.be
Betere voorwaarden gevonden bij een andere bank? Zo stap je gratis over
107.000 Belgen veranderden afgelopen jaar van bank via de bankoverstapdienst ‘Bankswitching’. Waarom is het soms een goed idee om van bank te veranderen? En hoe werkt zo’n overstap precies? Spaargids.be legt uit.