Overzicht: selecties voor het WK wielrennen

Vincenzo Nibali - Julian Alaphilippe - Alejandro Valverde.
Photo News/AP Vincenzo Nibali - Julian Alaphilippe - Alejandro Valverde.
Wie doet er allemaal mee aan het WK wielrennen in het Oostenrijkse Innsbruck? Hoog tijd om een overzicht te geven. De tijdrit staat gepland op woensdag 26 september, op zondag 30 september wordt de wegrit gereden.

BELGIË

Tim Wellens (Lotto-Soudal)
Tiesj Benoot (Lotto-Soudal)
Greg Van Avermaet (BMC)
Dylan Teuns (BMC)
Laurens De Plus (Quick.Step Floors)
Ben Hermans (Israel Cycling Academy)
Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert)
Serge Pauwels (Dimension Data)

 Greg Van Avermaet.
Photo News Greg Van Avermaet.

ITALIË

Gianni Moscon (Sky)
Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida)
Franco Pellizotti (Bahrein-Merida)
Domenico Pozzovivo (Bahrein-Merida)
Alessandro De Marchi (BMC)
Damiano Caruso (BMC)
Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo)
Dario Cataldo (Astana)

Vincenzo Nibali.
Photo News Vincenzo Nibali.

FRANKRIJK

Julian Alaphilippe (Quick.Step Floors)
Tony Gallopin (AG2R La Mondiale)
Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale)
Anthony Roux (Groupama-FDJ)
Rudy Molard (Groupama-FDJ)
Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)
Warren Barguil (Team Fortuneo-Samsic)

Julian Alaphilippe.
AP Julian Alaphilippe.

SPANJE

Alejandro Valverde (Movistar)
Mikel Nieve (Mitchelton-Scott)
Enric Mas (Quick.Step Floors)
Ion Izagirre (Bahrein-Merida)
Jesus Herrada (Cofidis)
David de la Cruz (Sky)
Jonathan Castroviejo (Sky)
Omar Fraile (Astana)

 Alejandro Valverde.
Photo News Alejandro Valverde.

NEDERLAND

Tom Dumoulin (Sunweb)
Wilco Kelderman (Sunweb)
Sam Oomen (Sunweb)
Wout Poels (Sky)
Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo)
Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo)
Bauke Mollema (Trek-Segafredo)
Pieter Weening (Roompot-Nederlandse Loterij)

 Tom Dumoulin.
ANP Tom Dumoulin.

DUITSLAND

Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe)
Marcus Burghardt (Bora-Hansgrohe)
Maximilian Schachmann (Quick.Step Floors)
Nico Denz (AG2R La Mondiale)
Simon Geschke (Sunweb)
Paul Martens (LottoNL-Jumbo)

Maximilian Schachmann.
AFP Maximilian Schachmann.

GROOT-BRITTANNIË

Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Adam Yates (Mitchelton-Scott)
Tao Geoghegan Hart (Sky)
Ian Stannard (Sky)
Connor Swift (Madison Genesis)
Hugh Carthy (EF Education First-Drapac)
Peter Kennaugh (Bora-Hansgrohe)
James Knox (Quick.Step Floors)

Simon Yates.
AFP Simon Yates.

AUSTRALIË

Rohan Dennis (BMC)
Simon Clarke (EF Education First-Drapac)
Jack Haig (Mitchelton-Scott)
Damien Howson (Mitchelton-Scott)
Robert Power (Mitchelton-Scott)
Chris Hamilton (Sunweb)
Rory Sutherland (UAE Emirates)
Nick Schultz (
Caja Rural - Seguros RGA)

Rohan Dennis.
AFP Rohan Dennis.

CANADA

Michael Woods (EF Education First-Drapac)
Rob Britton (Rally Cycling)
Antoine Duchesne (Groupama-FDJ)
Hugo Houle (Astana)

Michael Woods.
Photo News Michael Woods.

COLOMBIA

Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac)
Daniel Felipe Martínez (EF Education First-Drapac)
Nairo Quintana (Movistar)
Winner Anacona (Movistar)
Sergio Luis Henao (Sky)
Sebastian Henao (Sky)
Miguel Ángel López (Astana)
Rodrigo Contreras (EPM)

Nairo Quintana.
Photo News Nairo Quintana.

DENEMARKEN

Jakob Fuglsang (Astana)
Michael Valgren Andersen (Astana)
Jesper Hansen (Astana)
Kasper Asgreen (Quick.Step Floors)
Matti Breschel (EF Education First-Drapac) 
Niklas Eg (Trek-Segafredo)
Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin)
Emil Vinjebo (ColoQuick)

Jakob Fuglsang.
AFP Jakob Fuglsang.

IERLAND

Daniel Martin (UAE Emirates)
Nicolas Roche (BMC)
Ryan Mullen (Trek-Segafredo)
Conor Dunne (Aqua Blue Sport)

Daniel Martin.
Photo News Daniel Martin.

LUXEMBURG

Bob Jungels (Quick.Step Floors)
Jempy Drucker (BMC)
Laurent Didier (Trek-Segafredo)
Ben Gastauer (AG2R La Mondiale)
Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect)
Tom Wirtgen (AGO-AquaService)

Bob Jungels.
EPA Bob Jungels.

NIEUW-ZEELAND

George Bennett (LottoNL-Jumbo)
Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert)
Patrick Bevin (BMC)
Sam Bewley (Mitchelton-Scott)

George Bennett.
Photo News George Bennett.

OOSTENRIJK

Michael Gogl (Trek-Segafredo)
Felix Großschartner (Bora-Hansgrohe)
Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe)
Gregor Mühlberger (Bora-Hansgrohe)
Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe)
Georg Preidler (Groupama-FDJ)

Gregor Mühlberger.
Photo News Gregor Mühlberger.

POLEN

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe)
Rafal Majka (Bora-Hansgrohe)
Michal Golas (Sky)
Michal Kwiatkowski (Sky)
Lukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)
Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R)

Michal Kwiatkowski.
Photo News Michal Kwiatkowski.

PORTUGAL

Rui Costa (UAE Emirates)
Nelson Oliveira (Movistar)
Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo)
Tiago Machado (Katusha-Alpecin)

Rui Costa.
Photo News Rui Costa.

RUSLAND

Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin)
Ildar Arslanov (Gazprom-RusVelo)
Sergey Chernetskiy (Astana)
Pavel Kochetkov (Katusha-Alpecin)
Ivan Rovny (Gazprom-RusVelo)
Pavel Sivakov (Sky)
Dmitri Strakhov (LokoSphinx)

Ilnur Zakarin.
Photo News Ilnur Zakarin.

SLOVAKIJE

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)
Erik Baska (Bora-Hansgrohe)
Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe)
Marek Canecky (Dukla Banska Bystrica)
Martin Haring (Dukla Banska Bystrica)
Martin Mahdar (Dukla Banska Bystrica)
Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica)

Peter Sagan.
Photo News Peter Sagan.

SLOVENIË

Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo)
Matej Mohoric (Bahrein-Merida)
Domen Novak (Bahrein-Merida)
Grega Bole (Bahrein-Merida)
Luka Pibernik (Bahrein-Merida)
Jan Polanc (UAE Emirates)
Simon Spilak (Katusha-Alpecin)
Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice)

Primoz Roglic.
BELGA Primoz Roglic.

TSJECHIË

Zdenek Stybar (Quick.Step Floors)
Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott)
Jan Hirt (Astana)
Jozef Cerny (Elkov-Author)
Karel Hník (Pardus-Tufo)
Michael Kukrle (Elkov-Author)

Zdenek Stybar.
Photo News Zdenek Stybar.

VERENIGDE STATEN

Benjamin King (Dimension Data)
Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo)
Brent Bookwalter (BMC)
Nathan Brown (EF Education First-Drapac)
Peter Stetina (Trek-Segafredo)

Benjamin King.
Photo News Benjamin King.

ZWITSERLAND

Mathias Frank (AG2R La Mondiale)
Michael Schär (BMC)
Kilian Frankiny (BMC)
Steve Morabito (Groupama-FDJ)
Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ)
Patrick Schelling (Vorarlberg)

Michael Schär.
Photo News Michael Schär.

KLEINE BROERTJES

ZUID-AFRIKA

Nicholas Dlamini 
Jacques J. van Rensburg 

ESTLAND

Tanel Kangert
Rein Taaramae
Norman Vahtra

KAZACHSTAN

Daniil Fominykh
Alexey Lutsenko
Nikita Stalnov
Andrey Zeits

ECUADOR

Richard Carapaz
Jhonnatan Narvaez

LETLAND

Krists Neilands
Toms Skuijns

WIT-RUSLAND

Vasil Kiryienka
Ilia Koshevoy
Alexandr Riabushenko
Yauhen Sobal

ERITREA

Amanuel Ghebreigzabhier
Merhawi Kudus

OEKRAÏNE

Andrii Bratashchuk
Andrey Grivko

JAPAN

Hideto Nakane

ROEMENIË

Sergey Tvetcov

ARGENTINIË

Eduardo Sepulveda

IRAN

Mohammed Esmaeil Chaichi Raghimi

KROATIË

Josip Rumac

HONGKONG

Ho San Chiu

LITOUWEN

Ignatas Konovalovas

COSTA RICA

Roman Villalobos

ZWEDEN

Tobias Ludvigsson

GRIEKENLAND

Stylianos Farantakis

BRAZILIË

Nicolas Sessler

ETHIOPIË

Tsgabu Grmay 




8 reacties

Alle reacties worden voor publicatie gelezen -en goed- of afgekeurd- door het moderatie-team van HLN. Elke reactie moet voldoen aan deze gedragsregels.
Je naam en voornaam verschijnen bij je reactie.


  • eric reynebeau

    Zouden nog hard kunnen verschieten van Nibali ,is beter in vorm dan velen denken.

  • PLANCKAERT Johan

    alaphilip, valverde en simon yates zijn grote favorieten, alsook goed klimmende fondrijders in topvorm.. Valverde zou het wel verdienen na zo een fantastische carriere. Hij kan nog niet zoveel gepakt hebben anders was zn carriere allang voorbij..

  • Henkie Janssen

    Nederland heeft een aardige selectie amai. Quitana is niet in vorm en voor Nibali komt het wk te vroeg. @Jacky Coolman het zijn nu wel landenteams he en van Avermaet wordt het zeker niet. Moscon is in vorm die zou het wel eens kunnen worden.

  • Maria Briers

    Sagan is al 3 keer wereldkampioen geweest, hij vindt dat genoeg misschien? Ook geen Froome en ook geen Thomas?

  • Jacky Coolman

    De beste van allemaal vergeten is toch een tekortkoming. Geen Sagan? Van Avermaet wordt wereldkampioen !!! 11 BMC-renners.