Gilbert zorgt voor Belgisch feestje in Zwitserland, Küng nieuwe leider

kos
Philippe Gilbert heeft de tweede rit van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische kampioen was de snelste van een uitgedund peloton. Jan Bakelants kleurde de finale, maar werd op vijf kilometer van de aankomst opgepeuzeld. Stefan Küng neemt de leiderstrui over van ploegmaat Rohan Dennis, die in de finale werd opgehouden door een val.

Net als gisteren was het koersen geblazen in Cham. Vandaag stonden er vier lokale ronden op het programma, goed voor zo'n 172 kilometer. Onderweg wachtte ook telkens een beklimming van 3,6 kilometer aan een gemiddeld stijgingspercentage van 6,6%.

Onder een stralende zon kwam de vroege vlucht al snel tot stand. Daarbij geen Belgen, wel deze namen: Lasse Norman Hansen, Nick Dougall, Conor Dunne, Antoine Duchesne en Nick van der Lijcke. Het leiderskwintet reed een maximale voorgift van zo'n zes minuten bij elkaar. Op de korte helling kwam Hansen telkens als eerste boven, de Deen rijdt morgen in de bergtrui rond. In de achtergrond werkten de manschappen van BMC in dienst van Rohan Dennis, maar net toen de koplopers werden opgepeuzeld, werd de gele trui opgehouden door een val. De Australiër liet nadien lopen, dat betekende dat we een nieuwe leider gingen krijgen.

Bakelants toont zich

Op de laatste helling trok Jan Bakelants vol door. Onze landgenoot kreeg het gezelschap van Damiano Caruso en Rui Costa. Het trio kreeg amper speelruimte, aangezien Peter Sagan zijn troepen aan het werk zette. Bakelants en co werden dan ook op vijf kilometer van de streep opgepeuzeld. Nadien probeerde Greg Van Avermaet het peloton te verschalken met een late uitval, maar zijn poging werd al snel tenietgedaan.

Een sprint was onvermijdbaar in de straten van Cham. Peter Sagan en John Degenkolb zaten te ver, en daar profiteerde Philippe Gilbert optimaal van. De Belgische kampioen haalde het voor Patrick Bevin en Anthony Roux. Michael Albasini en Matteo Trentin vervolledigden de top vijf. Stefan Küng neemt de leiderstrui over van zijn ploegmakker Rohan Dennis.

Uitslag (top 10)

*** 1. Philippe Gilbert (Bel/QST) de 172.7km in 4u22:36 (gem. 39.459255km/u)

2. Patrick Bevin (NZe/CDT) op 0:00 

3. Anthony Roux (Fra/FDJ) 0:00 

4. Michael Albasini (Zwi/ORS) 0:00 

5. Matteo Trentin (Ita/QST) 0:00 

6. Marcus Burghardt (Dui/BOH) 0:00 

7. Niccolo Bonifazio (Ita/TBM) 0:00 

8. Peter Sagan (Slk/BOH) 0:00 

9. Valerio Conti (Ita/UAD) 0:00 

10. Michael Matthews (Aus/SUN) 0:00

Photo News

Stand (top 10)

1. Stefan Kung (Zwi/BMC) de 178.7km in 4u29:08 (gem. 39.83899km/u)

2. Michael Matthews (Aus/SUN) op 0:01 

3. Tom Dumoulin (Ned/SUN) 0:01 

4. Lars Boom (Ned/TLJ) 0:04 

5. Peter Sagan (Slk/BOH) 0:08 

6. Damiano Caruso (Ita/BMC) 0:10 

7. Michael Albasini (Zwi/ORS) 0:11 

8. Hugo Houle (Can/ALM) 0:12 

9. Patrick Bevin (NZe/CDT) 0:13 

10. Matteo Trentin (Ita/QST) 0:14

Uitslag 2e rit

*** 1. Philippe Gilbert (Bel/QST) de 172,7km in 4u22:36 (gem. 39,459255km/u)

2. Patrick Bevin (NZe/CDT) op 0:00

3. Anthony Roux (Fra/FDJ) 0:00

4. Michael Albasini (Zwi/ORS) 0:00

5. Matteo Trentin (Ita/QST) 0:00

6. Marcus Burghardt (Dui/BOH) 0:00

7. Niccolo Bonifazio (Ita/TBM) 0:00

8. Peter Sagan (Slk/BOH) 0:00

9. Valerio Conti (Ita/UAD) 0:00

10. Michael Matthews (Aus/SUN) 0:00 *** 11. Jan Bakelants (Bel/ALM) 0:00

12. Lilian Calmejane (Fra/DEN) 0:00

13. John Degenkolb (Dui/TFS) 0:00

14. Aaron Gate (NZe/ABS) 0:00

15. Martijn Tusveld (Ned/RNL) 0:00

16. Lars Boom (Ned/TLJ) 0:00

17. Michael Schär (Zwi/BMC) 0:00

18. Merhawi Kudus (Eri/DDD) 0:00

19. Damiano Caruso (Ita/BMC) 0:00

20. Carlos Betancur (Col/MOV) 0:00

21. Odd Christian Eiking (Noo/FDJ) 0:00

22. Simone Ponzi (Ita/CCC) 0:00

23. Pello Bilbao (Spa/AST) 0:00

24. Jhonatan Restrepo (Col/KAT) 0:00

25. Mathias Frank (Zwi/ALM) 0:00

26. Mikel Nieve (Spa/SKY) 0:00

27. Rui Costa (Por/UAD) 0:00

28. Michael Woods (Can/CDT) 0:00

29. Georg Preidler (Oos/SUN) 0:00

30. Sébastien Reichenbach (Zwi/FDJ) 0:00

31. Arthur Vichot (Fra/FDJ) 0:00

32. Hugo Houle (Can/ALM) 0:00

33. Victor De la Parte (Spa/MOV) 0:00

34. Stefan Kung (Zwi/BMC) 0:00

35. Miguel Angel Lopez (Col/AST) 0:00

36. Steven Kruijswijk (Ned/TLJ) 0:00

37. Dayer Quintana (Col/MOV) 0:00

38. Carlos Verona (Spa/ORS) 0:00

39. Ion Izagirre (Spa/TBM) 0:00

40. Domenico Pozzovivo (Ita/ALM) 0:00

41. Tsgabu Grmay (Eth/TBM) 0:00

42. Fabio Felline (Ita/TFS) 0:00

43. Daniel Pearson (GBr/ABS) 0:00

44. Simon Spilak (Sln/KAT) 0:00

45. Patrick Konrad (Oos/BOH) 0:00

46. Tom Dumoulin (Ned/SUN) 0:00

47. Mark Christian (GBr/ABS) 0:00

48. Tao Geoghegan Hart (GBr/SKY) 0:00

49. Marc Soler (Spa/MOV) 0:00

50. Jonathan Hivert (Fra/DEN) 0:00

51. Lachlan Morton (Aus/DDD) 0:00

52. Jan Hirt (Tsj/CCC) 0:00

53. Steve Morabito (Zwi/FDJ) 0:00

54. Mekseb Debesay (Eri/DDD) 0:00

55. Jay McCarthy (Aus/BOH) 0:00 *** 56. Greg Van Avermaet (Bel/BMC) 0:00

57. Zdenek Stybar (Tsj/QST) 0:00

58. Jan Barta (Tsj/BOH) 0:24

59. Koen de Kort (Ned/TFS) 0:42

60. Tomasz Marczynski (Pol/LTS) 03:30

61. Matvei Mamykin (Rus/KAT) 03:30

62. Ondrej Cink (Tsj/TBM) 03:30

63. Nikias Arndt (Dui/SUN) 03:31

64. Tejay van Garderen (VSt/BMC) 03:31

65. Daan Olivier (Ned/TLJ) 05:04

66. Reinardt Janse Van Rensburg (ZAf/DDD) 05:04

67. Robert Power (Aus/ORS) 05:32

68. Darwin Atapuma (Col/UAD) 05:32

69. David De La Cruz (Spa/QST) 05:32

70. Jack Bauer (NZe/QST) 05:32

71. Alexis Gougeard (Fra/ALM) 06:47

72. Owain Doull (GBr/SKY) 06:47

73. Fabien Grellier (Fra/DEN) 06:47 *** 74. Maxime Monfort (Bel/LTS) 06:47 *** 75. Jelle Wallays (Bel/LTS) 06:47

76. Perrig Quémeneur (Fra/DEN) 06:47

77. Reto Hollenstein (Zwi/KAT) 06:47

78. Sebastian Henao (Col/SKY) 06:47 *** 79. Sep Vanmarcke (Bel/CDT) 06:47

80. Mathew Hayman (Aus/ORS) 06:47 *** 81. Nikolas Maes (Bel/LTS) 09:53

82. Antoine Duchesne (Can/DEN) 09:53

83. Michal Kolar (Slk/BOH) 09:53

84. Matti Breschel (Den/AST) 09:53

85. Dmitriy Gruzdev (Kaz/AST) 09:53

86. Branislav Samoilav (WRu/CCC) 09:53

87. Martijn Budding (Ned/RNL) 09:53

88. Mike Teunissen (Ned/SUN) 09:53

89. Bert-Jan Lindeman (Ned/TLJ) 09:53

90. Jesper Asselman (Ned/RNL) 09:53

91. Rohan Dennis (Aus/BMC) 09:53

92. Lasse Hansen (Den/ABS) 09:53

93. Daniil Fominykh (Kaz/AST) 09:53

94. Jakub Kaczmarek (Pol/CCC) 09:53

95. Nélson Oliveira (Por/MOV) 09:53

96. Nico Denz (Dui/ALM) 09:53

97. Gediminas Bagdonas (Lit/ALM) 09:53

98. Juraj Sagan (Slk/BOH) 09:53 *** 99. Baptiste Planckaert (Bel/KAT) 09:53

100. Kévin Reza (Fra/FDJ) 09:53

101. Sondre Enger (Noo/ALM) 09:53

102. Lars Petter Nordhaug (Noo/ABS) 09:53

103. Jesper Hansen (Den/AST) 09:53

104. Valerio Agnoli (Ita/TBM) 09:53

105. Rein Taaramäe (Est/KAT) 09:53

106. Luke Durbridge (Aus/ORS) 09:53

107. Oscar Gatto (Ita/AST) 09:53

108. Maciej Bodnar (Pol/BOH) 09:53

109. Jeroen Meijers (Ned/RNL) 09:53

110. Enrico Gasparotto (Ita/TBM) 09:53

111. Benjamin King (VSt/DDD) 09:53

112. Thomas Boudat (Fra/DEN) 09:53

113. Grégory Rast (Zwi/TFS) 09:53

114. Boy van Poppel (Ned/TFS) 09:53

115. Roy Curvers (Ned/SUN) 09:53

116. Sylvain Chavanel (Fra/DEN) 09:53

117. Gianluca Brambilla (Ita/QST) 09:53

118. Salvatore Puccio (Ita/SKY) 09:53 *** 119. Yves Lampaert (Bel/QST) 09:53

120. Matej Mohoric (Sln/UAD) 09:53

121. Simone Petilli (Ita/UAD) 09:53

122. Alberto Losada (Spa/KAT) 09:53

123. Javier Moreno (Spa/TBM) 09:53

124. Marco Haller (Oos/KAT) 09:53

125. Paul Martens (Dui/TLJ) 09:53

126. Nick van der Lijke (Ned/RNL) 09:53

127. Leszek Plucinski (Pol/CCC) 09:53

128. Taylor Phinney (VSt/CDT) 09:53

129. Philip Deignan (Ier/SKY) 09:53

130. Hugh Carthy (GBr/CDT) 09:53 *** 131. Louis Vervaeke (Bel/LTS) 09:53

132. Felix Grosschartner (Oos/CCC) 09:53

133. Jaco Venter (ZAf/DDD) 09:53

134. Nicolas Dougall (ZAf/DDD) 09:53

135. Pieter Weening (Ned/RNL) 09:53

136. Joe Dombrowski (VSt/CDT) 09:53

137. Kiel Reijnen (VSt/TFS) 10:37

138. Ramon Sinkeldam (Ned/SUN) 10:37

139. Adrian Kurek (Pol/CCC) 10:37

140. Michel Kreder (Ned/ABS) 12:27 *** 141. Tim Wellens (Bel/LTS) 12:27

142. Cédric Pineau (Fra/FDJ) 12:27

143. Martin Elmiger (Zwi/BMC) 12:27

144. Ryan Mullen (Ier/CDT) 12:27

145. Elmar Reinders (Ned/RNL) 12:27

146. Danny van Poppel (Ned/SKY) 12:27

147. Arman Kamyshev (Kaz/AST) 12:27

148. Ryan Anderson (Can/DEN) 12:27

149. Rubén Plaza (Spa/ORS) 12:27

150. Alex Dowsett (GBr/MOV) 12:27

151. Sam Bewley (NZe/ORS) 12:27

152. Larry Warbasse (VSt/ABS) 12:27

153. Daniel Oss (Ita/BMC) 12:27

154. Ivan Garcia (Spa/TBM) 12:27

155. Marko Kump (Sln/UAD) 12:27

156. Jonathan Castroviejo (Spa/MOV) 12:27

157. Taco van der Hoorn (Ned/RNL) 12:27

158. Albert Timmer (Ned/SUN) 12:27

159. Conor Dunne (Ier/ABS) 12:27

160. Simone Consonni (Ita/UAD) 12:27

161. Sacha Modolo (Ita/UAD) 12:27 *** 162. Jurgen Roelandts (Bel/LTS) 14:08 *** 163. Bart De Clercq (Bel/LTS) 14:08

164. Lawson Craddock (VSt/CDT) 17:14

165. Antonio Pedrero (Spa/MOV) 17:59

166. Jon Dibben (GBr/SKY) 20:22

167. Magnus Cort (Den/ORS) 20:22

168. Davide Martinelli (Ita/QST) 20:22

169. Daniel Hoelgard (Noo/FDJ) 20:22

170. Juan José Lobato (Spa/TLJ) 20:22

171. Martijn Keizer (Ned/TLJ) 20:22

172. Tyler Farrar (VSt/DDD) 20:22

173. Matthias Brändle (Oos/TFS) 20:22

174. Jarlinson Pantano (Col/TFS) 20:22