Gilbert: "Wie goed kan dalen is in het voordeel"

BELGA
Zondag staat de 106e editie van Milaan-Sanremo op het programma. Voor het eerst in jaren finisht het peloton opnieuw op de Via Roma. Topfavoriet is de Noor en winnaar van vorig jaar Alexander Kristoff, maar ook Greg Van Avermaet, Philippe Gilbert, Fabian Cancellara en Peter Sagan ruiken hun kans. Sprinters Michael Matthews, André Greipel en Mark Cavendish hopen dan weer op een ouderwetse massasprint.

Net zoals vorig jaar maakt Le Manie geen deel uit van het parcours. Ook de Pompeiana, waarover al een paar jaar sprake is, is er in deze editie nog niet bij. Grootste wijziging is evenwel het verleggen van de finish. Tot vorig jaar lag die op de Lungomare Italo Calvino, maar door wegwerkzaamheden ligt de aankomst voor het eerst sinds 2007 opnieuw op de wereldberoemde Via Roma. "Een goede beslissing", meent Philippe Gilbert. "Het is een aankomstplaats met heel wat geschiedenis, waar alle grote kampioenen ooit eens wonnen. Ik vind het een goede zaak voor de stad en voor het wielrennen."

Cruciale afdaling
De nieuwe finish, die nu op twee, in plaats van de vroegere drie, kilometer ligt van de afdaling van de Poggio zal volgens heel wat renners ook voor een andere finale zorgen. "De afdaling van de Poggio wordt cruciaal", stelde Michal Kwiatkowski die de Poggio maandag twee keer voor zijn rekening nam tijdens de verkenning met ploegmaat Golas. "Alles kan in een fractie van een seconde beslist worden." "Wie goed kan dalen is in het voordeel", meent Gilbert. "Het zal wellicht voor een nerveus verloop zorgen op de Poggio, maar het lijkt me best dat je daar bij de eerste vijf de afdaling aanvat."

Kransje kanshebbers
Topfavoriet is Alexander Kristoff, de winnaar van vorig jaar, die zijn uitstekende vorm al etaleerde in de koersen in het Midden-Oosten en vorige week nog een rit pakte in Parijs-Nice. Net daaronder zien we een kransje kanshebbers met Cancellara, Sagan, Stybar, Kwiatkowski, Gallopin en sprinters zoals Cavendish, Greipel, Matthews en Degenkolb,

Vijftien Belgen komen zondag in Milaan aan de start van de 293 km lange tocht naar Sanremo. Drie van hen mogen zelf ambities koesteren: Philippe Gilbert, Greg Van Avermaet en Tim Wellens. Voor de 12 anderen zal eerder een dienende rol weggelegd zijn. Jan Bakelants en Johan Vansummeren bij AG2R, Louis Verhelst voor Bouhanni bij Cofidis, Julien Vermote en Stijn Vandenbergh voor de kopmannen van Etixx-Quick.Step, Jonas Van Genechten voor Haussler en Sylvain Chavanel bij IAM Cycling, Kris Boeckmans, Jurgen Roelandts en Jelle Vanendert bij Lotto-Soudal, Serge Pauwels voor oud-winnaars Ciolek en Goss bij MTN-Qhubeka, Zico Waeytens voor John Degenkolb en Kevin De Mesmaeker wiens team Novo Nordisk een wildcard kreeg.

AP

Alles kan in een fractie van een seconde beslist worden.

Michal Kwiatkowski
AP
PHOTO_NEWS

De voorlopige deelnemerslijst:


Team Katusha (Rus):

1. Alexander Kristoff (Noo)

2. Jacopo Guarnieri (Ita)

3. Marco Haller (Oos)

4. Alexandr Kolobnev (Rus)

5. Dmitry Kozonchok (Rus)

6. Sergey Lagutin (Oez)

7. Luca Paolini (Ita)

8. Gatis Smukulis (Let)


Ag2r La Mondiale (Fra):

11. Rinaldo Nocentini (Ita)

12. Jan Bakelants (Bel)

13. Julien Berard (Fra)

14. Samuel Dumoulin (Fra)

15. Patrick Gretsch (Dui)

16. Matteo Montaguti (Ita)

17. Christophe Riblon (Fra)

18. Johan Vansummeren (Bel)


Androni Giocattoli (Ita):

21. Franco Pellizotti (Ita)

22. Marco Bandiera (Ita)

23. Tiziano Dall'Antonia (Ita)

24. Marco Frapporti (Ita)

25. Oscar Gatto (Ita)

26. Simone Stortoni (Ita)

27. Serghei Tvetcov (Roe)

28. Fabio Taborre (Ita)


Astana Pro Team (Kaz):

31. Vincenzo Niballi (Ita)

32. Lars Boom (Ned)

33. Borut Bozic (Sln)

34. Andriy Grivko (Oek)

35. Andrea Guardini (Ita)

36. Alexey Lutsenko (Kaz)

37. Michele Scarponi (Ita)

38. Ruslan Tleubayev (Kaz)


Bardiani CSF (Ita):

41. Enrico Battaglin (Ita)

42. Enrico Barbin (Ita)

43. Nicola Boem (Ita)

44. Sonny Colbrelli (Ita)

45. Andrea Piechele (Ita)

46. Stefano Pirazzi (Ita)

47. Nicola Ruffoni (Ita)

48. Edoardo Zardini (Ita)


BMC Racing Team (VSt):

51. Philippe Gilbert (Bel)

52. Alessandro De Marchi (Ita)

53. Silvan Dillier (Zwi)

54. Daniel Oss (Ita)

55. Manuel Quinziato (Ita)

56. Michael Schär (Zwi)

57. Greg Van Avermaet (Bel)

58. Danilo Wyss (Zwi)


Bora-Argon 18 (Dui):

61. Jan Barta (Tsj)

62. Cesare Benedetti (Ita)

63. Sam Bennett (Ier)

64. Zakkari Dempster (Aus)

65. Bartosz Huzarski (Pol)

66. Cristiano Salerno (Ita)

67. Bjorn Thurau (Dui)

68. Paul Voss (Dui)


CCC Sprandi Polkowice (Pol):

71. Grega Bole (Sln)

72. Christian Delle Stelle (Ita)

73. Adrian Kurek (Pol)

74. Bartlomiej Matysiak (Pol)

75. Nikolay Mihaylov (Bul)

76. Maciej Paterski (Pol)

77. Marek Rutkiewicz (Pol)

78. Branislau Samoilau (WRu)


Cofidis, Solutions Credits (Fra):

81. Nacer Bouhanni (Fra)

82. Gert Joeaar (Est)

83. Christophe Laporte (Fra)

84. Cyril Lemoine (Fra)

85. Adrien Petit (Fra)

86. Dominique Rollin (Can)

87. Florian Sénéchal (Fra)

88. Louis Verhelst (Bel)


Colombia (Col):

91. Edwin Alcibiad Avila Vanegas (Col)

92. Fabio Andres Duarte Arevalo (Col)

93. Sebastian Molano (Col)

94. Jonathan Parades (Col)

95. Carlos Julian Quintero (Col)

96. Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col)

97. Miguel Angel Rubiano Chavez (Col)

98. Juan Pablo Valencia (Col)


Etixx-QuickStep (Bel):

101. Michal Kwiatkowski (Pol)

102. Mark Cavendish (GBr)

103. Michal Golas (Pol)

104. Mark Renshaw (Aus)

105. Fabio Sabatini (Ita)

106. Zdenek Stybar (Tsj)

107. Matteo Trentin (Ita)

108. Stijn Vandenbergh (Bel)


FDJ (Fra):

111. Arnaud Démare (Fra)

112. William Bonnet (Fra)

113. Sébastien Chavanel (Fra)

114. Mickael Delage (Fra)

115. Murilo Antonio Fischer (Bra)

116. Mathieu Ladagnous (Fra)

117. Johan Le Bon (Fra)

118. Yoann Ofredo (Fra)


IAM Cycling (Zwi):

121. Sylvain Chavanel (Fra)

122. Heinrich Haussler (Dui)

123. Reto Hollenstein (Zwi)

124. Roger Kluge (Dui)

125. Matteo Pelucchi (Ita)

126. Vicente Reynes Mimo (Spa)

127. Aleksejs Saramotins (Lit)

128. Jonas Vangenechten (Bel)


Lampre-Merida (Ita):

131. Filippo Pozzato (Ita)

132. Niccolo Bonifazio (Ita)

133. Matteo Bono (Ita)

134. Davide Cimolai (Ita)

135. Rui Alberto Faria da Costa (Por)

136. Sacha Modolo (Ita)

137. Manuele Mori (Ita)

138. Axel Maximiliano Richeze (Arg)


Lotto Soudal (Bel):

141. André Greipel (Dui)

142. Kris Boeckmans (Bel)

143. Tony Gallopin (Fra)

144. Adam Hansen (Aus)

145. Jurgen Roelandts (Bel)

146. Marcel Sieberg (Dui)

147. Jelle Vanendert (Bel)

148. Tim Wellens (Bel)


Movistar Team (Spa):

151. Alejandro Valverde Belmonte (Spa)

152. Alex Dowsett (GBr)

153. Jon Izaguirre Insausti (Spa)

154. Juan Jose Lobato (Spa)

155. Adriano Malori (Ita)

156. Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)

157. Jasha Sütterlin (Dui)

158. Giovanni Visconti (Ita)


MTN-Qhubeka (ZAf):

161. Gerald Ciolek (Dui)

162. Edvald Boasson Hagen (Noo)

163. Steven Cumming (GBr)

164. Matthew Harley Goss (Aus)

165. Reinardt Janse Van Rensburg (ZAf)

166. Serge Pauwels (Bel)

167. Kristian Sbaragli (Ita)

168. Jacobus Venter (ZAf)


Orica-GreenEdge (Aus):

171. Michael Matthews (Aus)

172. Simon Clarke (Aus)

173. Luke Durbridge (Aus)

174. Mathew Hayman (Aus)

175. Michael Hepburn (Aus)

176. Daryl Impey (ZAf)

177. Jens Mouris (Ned)

178. Simon Yates (GBr)


Team Cannondale-Garmin (VSt):

181. Ramunas Navardauskas (Lit)

182. Jack Bauer (NZe)

183. Nathan Haas (Aus)

184. Lasse Norman Hansen (Den)

185. Benjamin King (VSt)

186. Sebastian Langeveld (Ned)

187. Moreno Moser (Ita)

188. Davide Villella (Ita)


Team Giant-Alpecin (Dui):

191. John Degenkolb (Dui)

192. Nikias Arndt (Dui)

193. Roy Curvers (Ned)

194. Koen De Kort (Ned)

195. Tom Dumoulin (Ned)

196. Chad Haga (VSt)

197. Albert Timmer (Ned)

198. Zico Waeytens (Bel)


Team Lotto NL-Jumbo (Ned):

201. Maarten Tjallingii (Ned)

202. Rick Flens (Ned)

203. Moreno Hofland (Ned)

204. Bertjan Lindeman (Ned)

205. Paul Martens (Dui)

206. Bram Tankink (Ned)

207. Tom Van Asbroeck (Bel)

208. Robert Wagner (Dui)


Team Novo Nordisk (VSt): 

211. Kevin De Mesmaeker (Bel)

212. Joonas Henttala (Fin)

213. Nicolas Lefrançois (Fra)

214. David Lozaono Riba (Spa)

215. Javier Megias Leal (Spa)

216. Andrea Peron (Ita)

217. Charles Planet (Fra)

218. Martijn Verschoor (Ned)


Team Sky (GBr):

221. Ben Swift (GBr)

222. Bernhard Eisel (Oos)

223. Andy Fenn (GBr)

224. Lars Petter Nordhaug (Noo)

225. Salvatore Puccio (Ita)

226. Luke Rowe (GBr)

227. Ian Stannard (GBr)

228. Geraint Thomas (GBr)


Tinkoff-Saxo (Rus):

231. Peter Sagan (Slk)

232. Daniele Bennati (Ita)

233. Manuele Boaro (Ita)

234. Maciej Bodnar (Pol)

235. Matti Breschel (Den)

236. Christopher Jull Jensen (Den)

237. Roman Kreuziger (Tsj)

238. Matteo Tosatto (Ita)


Trek Factory Racing (VSt):

241. Fabian Cancellara (Zwi)

242. Eugenio Alafaci (Ita)

243. Fabio Felline (Ita)

244. Giacomo Nizzolo (Ita)

245. Yaroslav Popovych (Oek)

246. Grégory Rast (Zwi)

247. Hayden Roulston (NZe)

248. Jesse Sergent (NZe)