Geen Rodriguez in Ronde van Lombardije

BELGA
Joaquim Rodriguez start morgen niet in de Ronde van Lombardije (WorldTour). Dat heeft zijn team Katusha zaterdagmiddag laten weten. De 36-jarige Spanjaard, de laureaat van 2012 en 2013 en ook dit jaar een van de favorieten, sukkelt met een knieblessure.

'Purito' blesseerde zich gisteren op training aan de rechterknie. "Ik botste tegen een verkeersbord", klinkt het. "Ik viel weliswaar niet, maar had wel meteen veel pijn. Toen ik 's avonds in Italië aankwam, werd de pijn erger en was mijn knie gezwollen. Ik kan echt niet starten, dit is heel jammer want ik was enorm gemotiveerd voor deze wedstrijd", stelde de nummer twee uit de voorbije Vuelta.

Een eerste onderzoek bracht een groot hematoom in de knie aan het licht, Rodriguez ondergaat later ook nog een MRI scan in Spanje. "Dit is een tegenslag voor Joaquim én voor het team", aldus ploegdirecteur José Azevedo. "Na de Vuelta is hij blijven doortrainen voor Lombardije, zijn laatste doelstelling van het seizoen".

In de Katusha-selectie voor morgen wordt de onfortunlijke Rodriguez vervangen door Jacopo Guarnieri.

Philippe Gilbert was al tweemaal de beste in de Ronde van Lombardije.
TDW Philippe Gilbert was al tweemaal de beste in de Ronde van Lombardije.

De deelnemerslijst van de Ronde van Lombardije (WorldTour), die morgen plaatsvindt:

Cannondale-Garmin (VSt):

1. Daniel Martin (Ier); 2. Alberto Bettiol (Ita); 3. André Cardoso (Por); 4. Joe Dombrowski (VSt); 5. Alan Marangoni (Ita); 6. Moreno Moser (Ita); 7. Tom-Jelte Slagter (Ned); 8. Davide Villella (Ita)

Ag2r-La Mondiale (Fra):

11. Domenico Pozzovivo (Ita); 12. Jan Bakelants; 13. Romain Bardet (Fra); 14. Guillaume Bonnafond (Fra); 15. Pierre Latour (Fra); 16. Matteo Montaguti (Ita); 17. Hubert Dupont (Fra); 18. Alexis Vuillermoz (Fra)

Androni-Giocattoli (Ita):

21. Franco Pellizotti (Ita); 22. Marco Bandiera (Ita); 23. Marco Frapporti (Ita); 24. Oscar Gatto (Ita); 25. Simone Stortoni (Ita); 26. Alberto Nardin (Ita); 27. Serghei Tvetcov (Bul); 28. Gianfranco Zilioli (Ita)

Astana (Kaz):

31. Vicenzo Nibali (Ita); 32. Valerio Agnoli (Ita); 33. Dario Cataldo (Ita); 34. Mikel Landa (Spa); 35. Miguel Lopez (Col); 36. Davide Malacarne (Ita); 37. Diego Rosa (Ita); 38. Michele Scarponi (Ita)

Bardianai-CSF (Ita):

41. Sonny Colbrelli (Ita); 42. Enrico Barbin (Ita); 43. Francesco Bongiorno (Ita); 44. Luca Chirico (Ita); 45. Stefano Pirazzi (Ita); 46. Simone Sterbini (Ita); 47. Alessandro Tonelli (Ita); 48. Edoardo Zardini (Ita)

BMC (VSt):

51. Philippe Gilbert; 52. John Atapuma (Col); 53. Damiano Caruso (Ita); 54. Alessandro De Marchi (Ita); 55. Samuel Sanchez (Spa); 56. Manuel Senni (Ita); 57. Dylan Teuns; 58. Peter Velits (Svk)

Bora-Argon 18 (Dui):

61. Cesare Benedetti (Ita); 62. Jan Barta (Tsj); 63. Emmanuel Buchmann (Dui); 64. Patrick Konrad (Oos); 65. Dominik Nerz (Dui); 66. José Mendes (Por); 67. Cristiano Salerno (Ita); 68. Paul Voss (Dui)

CCC-Sprandi-Polkowice (Pol):

71. Davide Rebellin (Ita); 72. Jan Hirt (Tsj); 73. Adrian Honkisz (Pol); 74. Lukasz Owsian (Pol); 75. Maciej Paterski (Pol); 76. Leszek Plucinski (Pol); 77. Stefan Schumacher (Dui); 78. Sylvester Szmyd (Pol)

Team Colombia (Col):

81. Alex Cano (Col); 82. Jorge Castilblanco (Col); 83. Fabio Duarte (Col); 84. Daniel Martinez (Col); 85. Carlos Quintero (Col); 86. Brayan Ramirez (Col); 87. Miguel Rubiano (Col); 88. Rodolfo Torres (Col)

Etixx-Quick Step (Bel):

91. Michal Kwiatkowski (Pol); 92. Maxime Bouet (Fra); 93. Gianluca Brambilla (Ita); 94. Michal Golas (Pol); 95. Zdenek Stybar (Tsj); 96. Petr Vakoc (Tsj); 97. Carlos Verona (Spa); 98. Lukasz Wisniowski (Pol)

FDJ (Fra):

101. Thibaut Pinot (Fra); 102. Kenny Elissonde (Fra); 103. Alexandre Geniez (Fra); 104. Steve Morabito (Zwi); 105. Arnold Jeannesson (Fra); 106. Jérémy Roy (Fra); 107. Anthony Roux (Fra); 108. Arthur Vichot (Fra)

IAM Cycling (Zwi):

111. Stef Clement (Ned); 112. Jérome Coppel (Fra); 113. Stefan Denifl (Oos); 114. Martin Elmiger (Zwi); 115. Mathias Frank (Zwi); 116. Jarlinson Pantano (Col); 117. Larry Warbasse (VSt); 118. Marcel Wyss (Zwi)

Lampre-Merida (Ita):

121. Diego Ulissi (Ita); 122. Matteo Bono (Ita); 123. Mauele Mori (Ita); 124. Valerio Conti (Ita); 125. Kristijan Durasek (Kro); 126. Rui Costa (Por); 127. Ilia Koshevoy (WRu); 178. Jan Polanc (Sln)

Lotto-Soudal (Bel):

131. Tony Gallopin (Fra); 132. Sander Armée; 133. Tiesj Benoot; 134. Bart De Clercq; 135. Maxime Monfort; 136. Gert Dockx; 137. Louis Vervaeke; 138. Tim Wellens

Movistar (Spa):

141. Alejandro Valverde (Spa); 142. Andrey Amador (CoR); 143. Ion Izagirre (Spa); 144. Javier Moreno (Spa); 145. José Rojas (Spa); 146. Marc Soler (Spa); 147. Jasha Sütterlin (Spa); 148. Giovanni Visconti (Ita)

Nippo-Vini Fantini (Ita):

151. Damiano Cunego (Ita); 152. Giacomo Berlato (Ita); 153. Didier Chaparro (Col); 154. Pier Paolo De Negri (Ita); 156. Iuri Filosi (Ita); 157. Eduard Grosu (Bul); 158. Genki Yamamoto (Jap)

Orica-GreenEdge (Aus):

161. Simon Gerrans (Aus); 162. Michael Albasini (Zwi); 163. Johan Chaves (Col); 164. Damien Howson (Aus); 165. Jens Keukeleire; 166. Christian Meier (Can); 167. Adam Yates (GBr); 168. Simon Yates (GBr)

SouthEast (Ita):

171. Manuel Belletti (Ita); 172. Matteo Busato (Ita); 173. Samuele Conti (Ita); 174. Andrea Fedi (Ita); 175. Mauro Finetto (Ita); 176. Francesco Gavazzi (Ita); 177. Simone Ponzi (Ita); 178. Luca Wackermann (Ita)

Giant-Alpecin (Dui):

181. Tom Dumoulin (Ned); 182. Warren Barguil (Fra); 183. Lawson Craddock (VSt); 184. Johannes Frohlinger (Dui); 185. Simon Geschke (Dui); 186. Chad Haga (VSt); 187. Tobias Ludvigsson (Zwe); 188. Georg Preidler (Oos)

Katsuha (Rus):

191. Jacopo Guarnieri (Ita); 192. Sergey Lagutin (Rus); 193. Alberto Losada (Spa); 194. Daniel Moreno (Spa); 195. Yuri Trofimov (Rus); 196. Angel Vicioso (Spa); 197. Eduard Vorganov (Rus); 198. Ilnur Zakarin (Rus)

Lotto.NL-Jumbo (Ned):

201. Wilco Kelderman (Ned); 202. George Bennett (NZe); 203. Robert Gesink (Ned); 204. Steven Kruijswijk (Ned); 205. Bert-Jan Lindeman (Ned); 206. Timo Roosen (Ned); 207. Bram Tankink (Ned); 208. Dennis van Winden (Ned)

Team Sky (GBr);

211. Leopold König (Tsj); 212. Ian Boswell (VSt); 213. Sebastian Henao (Col); 214. Sergio Henao (Col); 215. Peter Kennaugh (GBr); 216. Vasil Kiryienka (WRu); 217. Mikel Nieve (Spa); 218. Wout Poels (Ned)

Tinkoff-Saxo (Rus):

221. Rafael Majka (Pol); 222. Daniele Bennati (Ita); 223. Jesper Hansen (Den); 224. Jesus Hernandez (Spa); 225. Robert Kiserlovski (Kro); 226. Bruno Pires (Por); 227. Pawel Poljanski (Pol); 228. Chris Anker Sorensen (Den)

Trek Factory Racing (VSt):

231. Fränk Scleck (Lux); 232. Riccardo Zoidl (Oos); 233. Julian Arredondo (Col); 234. Laurent Didier (Lux); 235. Fabio Fellini (Ita); 236. Bauke Mollema (Ned); 237. Yaroslav Popovych (Oek); 238. Haimar Zubeldia (Spa)

United Healthcare (VSt):

241. Kiel Reijnen (VSt); 242. Alessandro Bazzana (Ita); 243. Janez Brajkovic (Sln); 244. Marco Canola (Ita); 245. Lucas Euser (VSt); 246. Tanner Putt (VSt); 247. Daniele Ratto (Ita); 248. Frederico Zurlo (Ita)