Peter Maes wint derde Guy Thys Award
De 48-jarige Maes, die in 2010 KV Mechelen voor Lokeren inruilde, leidde de Waaslanders vorig seizoen naar de eindzege in de Beker van België. Dit seizoen loodste hij de club van voorzitter Roger Lambrecht naar Play-Off I, waar de club momenteel zesde en laatste staat.
De Guy Thys Award, genoemd naar de succesvolle ex-bondscoach, wordt sinds 2010 jaarlijks uitgereikt door de belangenvereniging voor trainers BFC Pro, op basis van een stemming door alle professionele voetbaltrainers van ons land. Ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs, die nu aan de slag is bij FC Kopenhagen, won de eerste editie, vorig jaar ging Michel Preud'homme (Al Shabab) met de bekroning lopen. In de eindstand van 2012 kreeg Maes 177 punten. Dury ontving er 121, Vanhaezebrouck 117. Ex-winnaars Jacobs (35) en Preud'homme (32) vervolledigden de top vijf.
Absolute top
"Ik werk in de eerste plaats voor mijn werkgever, en voor mijn spelersgroep. Dat ik hier vandaag met deze prijs sta, heb ik dan ook vooral aan hen te danken. Ik wil toch ook even stilstaan bij de vele collega's die het afgelopen seizoen ontslagen zijn. Dat is de keerzijde van de medaille, en daar wil je natuurlijk nooit staan. Zelf wil ik nu nog beter worden. Ik wil als trainer de absolute top bereiken en in de toekomst eens een topclub trainen", aldus de Limburger.
Sablon
Wie ook in de prijzen viel, was Michel Sablon. Hij kreeg een Lifetime Achievement Award voor zijn hele carrière. De 65-jarige Sablon, ex-hulptrainer van de Rode Duivels en van 1994 tot begin 2012 technisch directeur bij de Voetbalbond, kreeg zijn prijs uit handen van ex-bondscoach Georges Leekens. "Dank voor alles wat je al gedaan hebt. Als de Rode Duivels straks naar Brazilië mogen, is dat deels dankzij jou", zo stelde Leekens.
Op de BFC Pro Awards werd ook voor het eerst de BFC Pro Youth Award uitgereikt. De prijs, die de voetbalclub met de beste jeugdopleiding bekroont, werd gewonnen door KRC Genk. Anderlecht werd tweede, Standard derde.
Guy Thys Award:
1. Peter Maes (Lokeren) 177 punten
2. Francky Dury (Zulte Waregem) 121
3. Hein Vanhaezebrouck (Kortrijk) 117
4. Ariël Jacobs (Anderlecht/Kopenhagen) 35
5. Michel Preud'homme (Al Shabab) 32
6. Marc Wilmots (Rode Duivels) 30
7. Enzo Scifo (Bergen) 18
8. Ronny Van Geneugden (OHL) 7
9. Eric Gerets (Lekhwiya) 6
10. Yannick Ferrera (ex-Charleroi) 6
Erelijst:
2010: Ariël Jacobs (Anderlecht)
2011: Michel Preud'homme (Al Shabab)
2012: Peter Maes (Sporting Lokeren)
Uitslag BFC Pro Youth Award (beste jeugdopleiding):
1. RC Genk 202 punten
2. RSC Anderlecht 138
3. Standard 49
4. OH Leuven 28
5. Zulte Waregem 12
6. Lokeren 11
7. Club Brugge 10
8. Lierse 3
9. Cercle Brugge 3
10. KV Mechelen 3