België is reekshoofd bij loting Wereldgroep 2016

Steve Darcis
PHOTO_NEWS Steve Darcis
België en Groot-Brittannië, de finalisten van de Davis Cup 2015, behoren samen met de halvefinalisten Argentinië en Australië al zeker tot de Wereldgroep van de Davis Cup tennis in 2016. Ook Kroatië, Tsjechië, Duitsland, Italië, Japan, Polen, Zwitserland en de Verenigde Staten mogen zich na hun zege in de barragematchen tot de Wereldgroep van volgend jaar rekenen.

De verliezers van de barrageduels treden in 2016 aan in hun continentale zone (groep 1).

De loting voor de Davis Cup 2016 vindt aanstaande woensdag plaats in de Chileense hoofdstad Santiago om 19u lokale tijd (middernacht in België). Maandag wordt bij de bekendmaking van het nieuwe landenklassement duidelijk wie de reekshoofden zijn. Dankzij hun plaats in de finale zijn Groot-Brittannië en België al zeker van dat statuut binnen de Wereldgroep.

Barrages voor de Wereldgroep:
Tsjechië - India 3 - 1
in New Delhi (Ind)
Lukas Rosol (Tsj) - Yuki Bhambri (Ind) 6-2, 6-1, 7-5
Somdev Devvarman (Ind) - Jiri Vesely (Tsj) 7-6 (7/3), 6-4, 63
Adam Pavlasek/Radek Stepanek (Tsj) - Rohan Bopanna/Leander Paes (Ind) 7-5, 6-2, 6-2
Jiri Vesely (Tsj) - Yuki Bhambri (Ind) 6-3, 7-5, 6-2
Somdev Devvarman (Ind) v Lukas Rosol (Tsj) - niet gespeeld

Zwitserland - Nederland 4 - 1
in Genève (Zwi)
Stan Wawrinka (Zwi) - Thiemo de Bakker (Ned) 2-6, 6-3, 4-6, 6-3, 7-5
Roger Federer (Zwi) - Jesse Huta Galung (Ned) 6-3, 6-4, 6-3
Thiemo de Bakker/Matwe Middelkoop (Ned) - Marco Chiudinelli/Roger Federer (Zwi) 7-6 (9/7), 4-6, 4-6, 6-4, 6-1
Roger Federer (Zwi) - Thiemo de Bakker (Ned) 6-3, 6-2, 6-4
Henri Laaksonen (Zwi) - Tim Van Rijthoven (Ned) 7-6 (13/11), 6-3

Italië - Rusland 4 - 1
in Irkutsk (Rus)
Teymuraz Gabashvili (Rus) - Simone Bolelli (Ita) 7-6 (7/2), 6-1, 6-3
Fabio Fognini (Ita) - Andrey Rublev (Rus) 7-6 (10/8), 6-2, 6-2
Simone Bolelli/Fabio Fognini (Ita) - Evgeny Donskoy/Konstantin Kravchuk (Rus) 7-5, 2-6, 7-6 (7/5), 7-6 (7/2)
Fabio Fognini (Ita) - Teymuraz Gabashvili (Rus) 7-6 (7/4), 6-3, 7-6 (7/5)
Paolo Lorenzi (Ita) - Konstantin Kravchuk (Rus) 6-4, 7-6 (7/3)

Verenigde Staten - Oezbekistan 3 - 1
in Tashkent (Oez)
Denis Istomin (Oez) - Steve Johnson (VSt) 6-1, 3-6, 7-6 (7/5), 6-7 (7/3), 7-5
Jack Sock (VSt) - Farrukh Dustov (Oez) 7-5, 6-3, 6-2
Steve Johnson/Sam Querrey (VSt) - Farrukh Dustov/Denis Istomin (Oez) 6-3, 6-2, 6-2
Jack Sock (VSt) - Denis Istomin (Oez) 6-2, 2-6, 6-4, 6-4
Farrukh Dustov (Oez) v Steve Johnson (VSt) - niet gespeeld

Japan - Colombia 3 - 2
in Pereira (Col)
Santiago Giraldo (Col) - Taro Daniel (Jap) 6-4, 6-3, 3-6, 1-6, 6-4
Kei Nishikori (Jap) - Alejandro Falla (Col) 7-6 (7/3), 7-6 (7/1), 7-5
Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah (Col) - Yoshihito Nishioka/Yasutaka Uchiyama (Jap) 6-7 (4/7), 6-2, 6-3, 6-2
Kei Nishikori (Jap) - Santiago Giraldo (Col) 6-4, 6-2, 7-6 (7/3)
Taro Daniel (Jap) - Alejandro Falla (Col) 7-6 (7/3), 6-3, 6-2

Duitsland - Dominicaanse Republiek 4 - 1
in Santo Domingo (Dom)
Victor Estrella Burgos (Dom) - Dustin Brown (Dui) 6-4, 5-7, 7-6 (7/3), 7-6 (7/5)
Philipp Kohlschreiber (Dui) - Jose Hernandez-Fernandez (Dom) 6-1, 6-3, 6-1
Philipp Kohlschreiber/Philipp Petzschner (Dui) - Victor Estrella Burgos/Jose Hernandez-Fernandez (Dom) 6-3, 6-2, 6-3
Philipp Kohlschreiber (Dui) - Victor Estrella Burgos (Dom) 6-4, 6-1, 6-2
Benjamin Becker (Dui) - Roberto Cid (Dom) 6-4, 7-6 (7/4)

Kroatie - Brazilië 3 - 1
in Florianopolis (Bra)
Thomaz Bellucci (Bra) - Mate Delic (Kro) 6-1, 6-4, 3-6, 6-4
Borna Coric (Kro) - Joao Souza (Bra) 6-4, 7-6 (7/5), 6-1
Ivan Dodig/Franko Skugor (Kro) - Marcelo Melo/Bruno Soares (Bra) 6-0, 3-6, 7-6 (7/2), 7-6 (7/3)
Borna Coric (Kro) - Thomaz Bellucci (Bra) 6-2, 4-6, 7-6 (7/4), 4-0 opgave
Joao Souza (Bra) v Mate Delic (Kro) - niet gespeeld

Polen - Slovakije 3 - 2
in Gdynia (Pol)
Martin Klizan (Svk) - Michal Przysiezny (Pol) 6-4, 6-4, 6-4
Jerzy Janowicz (Pol) - Norbert Gombos (Svk) 7-6 (7/1), 6-4, 6-7 (5/7), 6-2
Lukasz Kubot/Marcin Matkowski (Pol) - Andrej Martin/Igor Zelenay (Svk) 6-3, 6-4, 6-4
Martin Klizan (Svk) - Jerzy Janowicz (Pol) 6-3, 7-6 (7/4), 6-3
Michal Przysiezny (Pol) - Norbert Gombos (Svk) 6-3, 6-4, 6-4