Timmers met Belgisch record naar finale 100 meter vrij

Pieter Timmers verzekerde zich in Doha van een plaatsje in de finale van de 100 meter vrije slag.
BELGA Pieter Timmers verzekerde zich in Doha van een plaatsje in de finale van de 100 meter vrije slag.
Pieter Timmers heeft zich op de wereldkampioenschappen kortebaan in het Qatarese Doha voor de finale van de 100 meter vrije slag geplaatst. De 26-jarige Limburger tikte in zijn halve finale aan in 46.82, een Belgisch record en de achtste tijd van alle halvefinalisten. Het Belgisch record stond al op naam van Timmers: 46.95 op 24 november 2012 in het Franse Chartres.

De Braziliaan Cesar Cielo was in 46.21 het snelst in de halve finales. De finale wordt morgen gezwommen.

WK zwemmen kortebaan- chronologie van het Belgisch record op de 100m vrije slag in 25 meter-bad:

Ward De Craecker (ZSA) 29/03/87 Mol 51.82

Bart Segers (DiZV) 25/08/87 Dilbeek 51.60

Bart Segers (DiZV) 19/03/88 Bonn (WDu) 51.40

Hans Olbrecht (DiZV) 20/03/88 Bonn (WDu) 51.10

Ward De Craecker (ZSA) 16/03/91 Bonn (WDu) 50.34

Hans Bijlemans (MozKA) 14/02/95 Malmö (Zwe) 50.32

Hans Bijlemans (MozKA) 14/02/95 Malmö (Zwe) 49.82

Hans Bijlemans (MozKA) 06/02/96 Imperia (Ita) 49.78

Thierry Wouters (UCLN) 27/02/99 Gelsenkirchen (Dui) 49.50

Thierry Wouters (UCLN) 27/02/99 Gelsenkirchen (Dui) 49.34

Thierry Wouters (UCLN) 11/12/99 Lissabon (Por) 49.14

Yoris Grandjean (LN) 09/12/07 Nîmes (Fra) 48.85

Yoris Grandjean (LN) 09/12/07 Nîmes (Fra) 48.77

Yoris Grandjean (LN) 22/12/07 Antibes (Fra) 48.72

Corentin Poels (CNS) 15/11/08 Wachtebeke 48.56

Corentin Poels (CNS) 29/11/08 Stockholm (Zwe) 48.48

Yoris Grandjean (LN) 07/12/08 Angers (Fra) 48.39

Yoris Grandjean (LN) 14/11/09 Wachtebeke 48.03

Pholien Systermans (LN) 20/12/09 Valencia (Spa) 48.01

Jasper Aerents (BZK) 24/10/10 Aken (Dui) 47.90

Pieter Timmers (BRABO) 22/10/11 Berlijn (Dui) 47.90

Pieter Timmers (BRABO) 23/11/12 Chartres (Fra) 47.41

Pieter Timmers (BRABO) 23/11/12 Chartres (Fra) 47.34

Pieter Timmers (BRABO) 24/11/12 Chartres (Fra) 46.95

Pieter Timmers (BRABO) 06/12/14 Chartres (Fra) 46.82 .

De uitslagen van de Belgen op de vierde dag van de wereldkampioenschappen kortebaan, zaterdag in het Qatarese Doha.

Mannen:

100m vrije slag:

Reeksen:

Reeks 17:

1. Joao De Lucca (Bra) 46.84

2. Danila Izotov (Rus) 47.00

3. Pieter Timmers (Bel) 47.05

4. Nakamura Katusmi (Jap) 47.32

5. Florent Manaudou (Fra) 47.38

*** Pieter Timmers met 7e tijd naar halve finales

Halve finales:

Reeks 1:

1. Joao De Lucca (Bra) 46.29

2. Cameron McEvoy (Aus) 46.68

3. Pieter Timmers (Bel) 46.82 BR

4. Nakamura Katsumi (Jap) 47.11

5. Luca Dotto (Ita) 47.26

*** Timmers met 8e tijd naar finale

50m vlinderslag:

Finale:

1. Chad Le Clos (ZAf) 21.95

2. Nicholas Santos (Bra) 22.08

3. Andrii Govorov (Oek) 22.49

4. Aleksandr Popkov (Rus) 22.53

5. Tom Shields (VSt) 22.57

6. Yauhen Tsurkin (WRu) 22.63

7. Mehdy Metella (Fra) 22.68

8. François Heersbrandt (Bel) 22.69

100m wisselslag:

Reeks 9:

1. Hagino Kosuke (Jap) 52.62

2. Ryan Lochte (VSt) 52.66

3. Martii Aljand (Est) 53.17

4. Emmanuel Vanluchene (Bel) 53.58

5. Sverre Naess (Noo) 54.44

*** Vanluchene met 17e tijd uitgeschakeld, maar later opgevist na forfait van de Italiaan Marco Orsi.

Halve finales:

Reeks 2:

1. Ryan Lochte (VSt) 51.41

2. Markus Deibler (Dui) 51.46

3. Vladimir Morozov (Rus) 51.60

4. Henrique Rodrigues (Bra) 52.51

5. Emmanuel Vanluchene (Bel) 52.63 BR (

*** Vanluchene met 9e tijd uitgeschakeld.

4x50m vrije slag:

Reeks 1:

1. België 1:26.91

- Jasper Aerents 21.70, Glenn Surgeloose 21.39, Franois Heersbrandt 22.28, Emmanuel Vanluchene 21.54 -

2. China 1:28.81

3. Filipijnen 1:34.33

4. Libanon 1:37.42

5. Gibraltar 1:40.51

*** België met 4e tijd naar finale

Finale:

1. Rusland 1:22.60 WRe

- Vladimir Morozov 21.01, Evgeny Sedov 20.37, Oleg Tikhobaev 20.59, Sergei Fesikov 20.63 -

2. Verenigde Staten 1:23.47

3. Italië 1:24.56

4. België 1:24.72 BR

- François Heersbrandt 21.26, Jasper Aerents 21.12, Emmanuel Vanluchene 21.35, Glenn Surgeloose 20.99 -

5. China 1:27.70

6. Japan 1:28.45

7. Paraguay 1:30.54

8. Filipijnen 1:33.12

Vrouwen:

100m schoolslag:

Finale

1. Alia Atkinson (Jam) 1:02.36 WR

2. Ruta Meilutyte (Lit) 1:02.46

3. Moniek Nijhuis (Ned) 1:04.03

4. Shi Jinglin (Chn) 1:04.52

5. Sally Hunter (Aus) 1:04.82

6. Rikke Moller Pedersen (Den) 1:04.84

7. Jennie Johansson (Zwe) 1:05.08

8. Fanny Lecluyse (Bel) 1:05.58

100m vkinderslag:

Reeksen:

1. Inge Dekker (Ned) 56.83

2. Lu Ying (Chn) 56.88

3. Liliana Szilagyi (Hon) 56.94

4. Kimberly Buys (Bel) 57.18

5. Anastasiia Liazeva (Rus) 57.51

*** Buys met 8e tijd naar halve finales

Halve finales:

Reeks 1:

1. Sarah Sjostrom (Zwe) 55.13

2. Lu Ying (Chn) 56.34

3. Ilaria Bianchi (Ita) 56.65

4. Kimberly Buys (Bel) 56.74 BR

5. Felicia Lee (VSt) 57.02

*** Buys met 6e tijd naar finale .