België stuurt 105 atleten naar Rio

BELGA
Het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) heeft 105 atleten uit achttien verschillende sporten geselecteerd voor deelname aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro (5-21 augustus), zo is vandaag bekendgemaakt. Bij Team Belgium hoopt men op een viertal medailles.

Onder de 105 atleten horen twee hockeyspelers die in principe niet in actie zullen komen, tenzij er blessures vallen. Zij hebben een zogenaamde P-accreditatie.

De delegatie is nog niet definitief aangezien in sommige sporten de knoop nog niet is doorgehakt. Zo beslist het BOIC pas vrijdag wie de derde marathonloper wordt (El Hachimi of Caelen, die naar de rechter stapte), wordt het vijftal voor de wegrit bij de mannen pas op 22 juli vrijgegeven, en maken sommige atleten (onder wie steepleloper Jeroen D'hoedt) nog kans om te worden opgevist door hun internationale federatie.

Het BOIC hoopt in Rio, op basis van een internationale voorspelling, vier medailles te halen. Dat zou er een meer zijn dan in Londen 2012. "Maar het eerste doel is dat elke atleet een persoonlijk record realiseert", verduidelijkte delegatieleider Eddy De Smedt.

Belgische selectielijst:

De Belgische selectielijst voor de Olympische Spelen in het Braziliaanse Rio de Janeiro (5-21 augustus). Het BOIC stuurt 105 atleten in achttien sporten.

Atletiek (24)

Bashir Abdi, 5.000m, 10.000m - m

Cynthia Bolingo, 200m - v

Dylan Borlée, 4x400m - m

Jonathan Borlée, 200m, 400m, 4x400m - m

Kevin Borlée, 400m, 4x400m - m

Olivia Borlée, 200m - v

Michael Bultheel, 400m horden - m

Louise Carton, 5.000m - v

Axelle Dauwens, 400m horden - v

Veerle Dejaeghere, marathon - v

Renée Eykens, 800m - v

Antoine Gillet, 4x400m - m

Pieter-Jan Hannes, 1.500m - m

Philip Milanov, Discus - m

Els Rens, marathon - v

Manuela Soccol, marathon - v

Nafissatou Thiam, zevenkamp, hoogspringen - v

Robin Vanderbemden, 4x400m - m

Thomas Van der Plaetsen, tienkamp - m

Julien Watrin, 4x400m - m

Anne Zagré, 100m horden - v

Marathon - m (drie atleten, nog te bepalen)

Badminton (2)

Lianne Tan, enkel - v

Yuhan Tan, enkel - m

Boogschieten (1)

Robin Ramaekers, recurve - m

Golf (3)

Nicolas Colsaerts - m

Chloé Leurquin - v

Thomas Pieters - m

Hockey (16 + 2)

Red Lions

Vincent Vanasch

Gauthier Boccard

Tom Boon

Thomas Briels

Cédric Charlier

Tanguy Cosyns

Felix Denayer

Sébastien Dockier

John-John Dohmen

Simon Gougnard

Loick Luypaert

Emmanuel Stockbroekx

Jérôme Truyens

Florent van Aubel

Arthur Van Doren

Elliot Van Strydonck

Reserven (2):

Alexandre de Paeuw

Alexander Hendrickx



Judo (5)

Charline Van Snick (-48 kg) - v

Jasper Lefevere (-66 kg) - m

Dirk Van Tichelt (-73 kg) - m

Joachim Bottieau (-81 kg) - m

Tomas Nikiforov (-100 kg) - m

Kajak (sprint) (1)

Artuur Peters (K1 1000) - m

Kleiduifschieten (1)

Maxime Mottet, trap - m

Roeien (1)

Hannes Obreno (skiff) - m



Ruitersport (5)

Jérôme Guéry (Grand Cru vd Rozenberg), jumping

Nicola Philippaerts (H&M Zilverstar T), jumping

Karin Donckers (Fletcha van 't Verahof), eventing

Joris Vanspringel (Lully des Aulnes), eventing

Jorinde Verwimp (Tiamo), dressuur

Schermen (1)

Seppe Van Holsbeke, sabel, individueel - m

Taekwondo (3)

Raheleh Asemani (-57 kg) - v

Si Mohamed Ketbi (-58 kg) - m

Jaouad Achab (-68 kg) - m

Tennis (3)

Kirsten Flipkens - vrouwen enkel

David Goffin - mannen enkel

Yanina Wickmayer - vrouwen enkel

Triatlon (4)

Jelle Geens - m

Claire Michel - v

Marten Van Riel - m

Katrien Verstuyft - v

Turnen (6)

Senna Deriks, invidueel en per ploeg - v

Nina Derwael, individueel en per ploeg - v

Axelle Klinckaert, individueel en per ploeg - v

Gaelle Mys, individueel en per ploeg - v

Laura Waem, individueel en per ploeg - v

Dennis Goossens, individueel - m



Wielrennen (14)

Jasper De Buyst, baan: Omnium - m

Jolien d'Hoore, baan: Omnium - v

Team Belgium (5), weg & tijdrit (1) - m

Ann-Sophie Duyck, weg: wegrit en tijdrit - v

Lotte Kopecky, weg: Wegrit en tijdrit - v

Anisha Vekemans, weg: Wegrit - v

Ruben Scheire, mountainbike - m

Jens Schuermans, mountainbike - m

Githa Michiels, mountainbike - v

Elke Vanhoof, BMX - v

Zeilen (4)

Evi Van Acker (Laser Radial) - v

Wannes Van Laer (Laser) - m

Yannick Lefèbvre (49er) - m

Tom Pelsmaekers (49er) - m

Zwemmen (9)

Jasper Aerents, 50m vrij, 4x100m - m

Kimberly Buys, 100m vlinder - v

Louis Croenen, 200m vlinder, 4x100 en 4x200m vrij - m

Dieter Dekoninck, 4x100 en 4x200m vrij - m

François Heersbrandt, 50m vrij - m

Fanny Lecluyse, 100 en 200m school - v

Glenn Surgeloose, 100m vrij, 200m vrij, 4x100 en 4x200m vrij - m

Pieter Timmers, 100m vrij, 200m vrij 4x100 en 4x200m vrij - m

Emmanuel Vanluchene, 200m wissel, 4x100 en 4x200m vrij - m