Olivier Troisfontaines is Belgisch Basketspeler van het Jaar

BELGA
Olivier Troisfontaines is uitgeroepen tot Belgische Basketspeler van het Jaar. De 27-jarige speler van Okapi Aalstar volgt Quentin Serron op. Bij de vrouwen gaat de onderscheiding naar Antonia Delaere (Castors Braine).

De trofee 'Beste Belgische basketbalspeler' van Het Nieuwsblad is opgericht in 1959 en is één van de oudste Belgische sportprijzen. Onder meer basketbaliconen als Jef Eygel, Willy Steveniers, Rik Samaey, Ronny Bayer, Jean-Marc Jaumin, Eric Struelens, Roel Moors, Tomas Van Den Spiegel en Sam Van Rossom prijken op de erelijst.

Troisfontaines is de 59e winnaar. "Een eer om tussen deze legendes van het Belgische basketbal te fonkelen", reageert hij. Pierre-Antoine Gillet (Oostende) eindigt als tweede, Domien Loubry (Brussels) als derde.

De 21-jarige Ismaël Bako (Leuven Bears) is Belofte van het Jaar. Hij volgt Hans Vanwijn (Limburg United) op.

Een jury van coaches, basketbaljournalisten, mensen van de federatie en sports managers van de clubs brachten hun stem voor de Belgische Speler/Speelster en Beloftes van het Jaar uit. De laureaten krijgen hun trofee van Het Nieuwsblad op een wedstrijd van de play-offs (EuroMillions League) en de oefeninterland van de Belgian Cats vs. Spanje op 2 juni in Wevelgem.

Seth Tuttle (24) van Limburg United is de Ster van de Coaches (alle nationaliteiten). De Amerikaanse center volgt zijn landgenoot John Tofi (Okapi Aalstar) op. De coaches van de EuroMillions League gaven na elke wedstrijd hun top 3.

Antonia Delaere (Castors Braine) werd verkozen tot Belgische Speelster van het Jaar. Ze volgt op de erelijst ploegmaat Julie Allemand op. Laure Resimont (Sint-Katelijne-Waver) is Belofte van het Jaar. Zij volgt ploegmaat Heleen Nauwelaers op.

Dario Gjergja (41) van Oostende werd in het referendum van de B.B.C.A (Belgian Basketbal Coaches Association) verkozen tot Coach van het Jaar. De Kroaat volgt Roel Moors op de erelijst op. Gjergja won de trofee ook in 2013. De Coaches krijgen hun prijs zaterdag 20 mei op de B.B.C.A dag in sporthal Luisbekelaar te Borgerhout.

Gerrit Driessens (35) van Kangoeroes Willebroek werd, in het referendum van B.B.C.A bij de vrouwen, verkozen tot Coach van het Jaar. Hij volgt Marc Foucart op.

Palmares Belgisch Basketspeler v/h Jaar

- mannen - 

. Speler v/h Jaar

2017: Olivier Troisfontaines (Aalst)

2016: Quentin Serron (Oostende)

2015: Pierre-Antonie Gillet (Oostende)

2014: Maxime De Zeeuw (Antwerp)

2013: Roel Moers (Antwerp)

2012: Jorn Steinbach (Aalst)

2011: Roel Moers (Antwerp)

2010: Christophe Beghin (Antwerp)

2009: Christophe Beghin (Antwerp)

2008: Sam Van Rossom (Oostende)

2007: Sam Van Rossom (Oostende)

2006: Jean-Marc Jaumin (Oostende)

2005: Yves Dupont (Bree)

2004: Roel Moors (Charleroi)

2003: Roel Moors (Charleroi)

2002: Christophe Beghin (Ostende)

2001: Tomas Van Den Spiegel (Oostende)

2000: Yves Dupont (Antwerp)

1999: Jaques Stas (Charleroi)

1998: David Desy (Charleroi)

1997: Jean-Marc Jaumin (Oostende)

1996: Jaques Stas (Charleroi)

1995: Jean-Marc Jaumin (Oostende)

1994: Rik Samaey (Mechelen)

1993: Herman Bruyninckx (Leuven)

1992: Eric Struelens (Mechelen)

1991: Eric Struelens (Mechelen)

1990: Ronny Bayer (Mechelen)

1989: Rik Samaey (Mechelen)

1988: Rik Samaey (Mechelen)

1987: Rik Samaey (Mechelen)

1986: Rik Samaey (Mechelen)

1985: Rik Samaey (Oostende)

1984: Rik Samaey (Oostende)

1983: Rik Samaey (Oostende)

1982: Rik Samaey (Oostende)

1981: Rik Samaey (Oostende)

1980: François Huysmans (Verviers)

1979: Ivo Van Poppelen (Royal Fresh Air)

1978: François Huysmans (Verviers)

1977: Etienne Geerts (Standard)

1976: Etienne Geerts (Antwerpse)

1975: Robert Van Herzele (Bus Lier)

1974: Etienne Geerts (Antwerpse)

1973: Jos Peeters (Mechelen)

1972: Robert Van Herzele (Bus Lier)

1971: Jack Verdeyen (Bus Lier)

1970: Willy Steveniers (Standard)

1969: Theo Hillen (Mechelen)

1968: Gilbert Ibens (Pitzemburg)

1967: Willy Steveniers (Mechelen)

1966: Willy Steveniers (Mechelen)

1965: Willy Steveniers (Mechelen)

1964: Jef Eygel (Antwerpse)

1963: Jef Eygel (Antwerpse)

1962: René Aerts (Antwerpse)

1961: Jef Eygel (Antwerpse)

1960: John Loridon (Brabo)

1959: Jef Eygel (Antwerpse) 

. Belofte v/h Jaar 

2017: Ismaël Bako (Leuven)

2016: Hans Vanwijn (Limburg Utd)

2015: Vincent Kesteloot (Aalst)

2014: Pierre-Antoine Gillet (Oostende)

2013: Jean Salumu (Oostende)

2012: Jean-Marc Mwema (Antwerp)

2011: Quentin Serron (Oostende)

2010: Jorn Steinbach (Aalst)

2009: Maxime Dezeeuw Maxime (Verviers-Pepinster)

2008: Thomas Lamot (Antwerp)

2007: François Lhoest (Luik) 

2006: Sam Van Rossom (Oostende)

2005: niet toegekend

2004: Kevin Roelandts (Leuven)

2003: Hugo Sterk (Antwerp) 

2002: Jef Vanderjonckheid (Antwerp) 

2001: Thomas Vandevondel (Aalst)

2000: Christophe Beghin (Oostende)

1999: Tibo T'Joncke (Brother Gent)

1998: Dimitri Lauwers (Oostende)

1997: Sébastien Buja (Spirou Gilly)

1996: Tomas Vandespiegel (Aalst)

1995: Hans Geerts (Atomics)

1994: Vincent Arrendell (Ekeren)

1993: Ron Vercruyssen (Aalst)

1992: Stefan Sappenberghs 

1991: Daniel Goethals (Charleroi)

1990: Eric Cleymans 

1989: Eric Struelens 

1988: Philippe Sneyers 

1987: Polly Reeckmans 

1986: Ronny Bayer 

1985: Marc Deheneffe 

1984: Pierre Cornia 

1983: Herman Hauwaert 

1982: Willy Oelbrandt 

1981: Danny Mebis 

1980: Donald Verslycken 

1979: Rik Samaey 

1978: Herman Reynders 

1977: Jean-Luc Selicki 

1976: André Wuyts 

1975: Luc Boon 

1974: Alain Stollenberg 

. Coach v/h Jaar 

2017: Dario Gjergja (Oostende)

2016: Roel Moors (Antwerp) 

2015: Brian Lynch (Limburg Utd)

2014: Fulvio Bastianini (Luik) 

2013: Dario Gjergja (Oostende)

2012: Bradley Dean (Aalst)

2011: Bradley Dean (Aalst)

2010: Jurgen Van Meerbeeck (Verviers Pepinster)

2009: Eddy Casteels (Antwerp) 

2008: Donald Beck (Bree)

2007: Christopher Finch (Bree)

2006: Niksa Bavcevic (Bergen) 

2005: Christopher Finch (Bree)

2004: Giovanni Bozzi (Luik) 

2003: Niksa Bavcevic (Pepinster)

2002: Eddy Casteels 

2001: Paul Vervaeck 

2000: Eddy Casteels 

1999: Giovanni Bozzi 

1998: Giovanni Bozzi 

1997: Julien Marnegrave 

1996: Lodewijk Casteels 

1995: Lodewijk Casteels 

1994: Lucien Van Kersschaever 

1993: Tony Souveryns 

1992: John Van Crombruggen 

1991: Giovanni Bozzi 

1990: Lucien Van Kersschaever 

1989: André Smets 

1988: Michel Voituron 

1987: Michel Voituron 

1986: Frans De Boeck 

1985: Georges Van Huffel 

1984: John Van Crombruggen 

1983: John Van Crombruggen 

1982: Harry Badts 

1981: Harry Badts 

1980: Jacques De Coninck 

1979: Georges Vael 

1978: Paul Poppe 

1977: Gaston Deckers 

1976: Paul Poppe 

1975: Ivo Van Hoeck 

1974: Charles Van Heester 

1973: non attribué

1972: non attribué

1971: Louis Busschops 

1970: Guy Van den Broeck 

1969: Charles Van Heester 

1968: Louis Ceulemans 

1967: John Huysecom 

- vrouwen - 

. Speelster v/h Jaar 

2017: Antonia Delaere (Castors Braine)

2016: Julie Allemand (Castors Braine)

2015: Kim Mestdagh (Castors Braine)

2014: Marjorie Carpréaux (Castors Braine)

2013: Hind Ben Abdelkader (St-Katelijne-Waver)

2012: Emma Meesseman (Ieper) 

2011: Emma Meesseman (Ieper)

2010: Sofie Hendrickx (St-Katelijne-Waver) 

2009: Nele Deyaert (Waregem)

2008: Nele Deyaert (Waregem)

2007: Nele Deyaert (Namen)

2006: Sofie Hendrickx (St-Katelijne-Waver)

2005: Marie-An Caers (Waregem)

2004: An Wauters (Valenciennes)

2003: Marie-An Caers (Namen)

2002: Kathy Wambé (Namen)

2001: Kathy Wambé (Namen) en Caroline De Roose (Waregem)

2000: Marie-An Caers (Namen)

1999: Nele Deyaert (Namen)

1998: Marie-An Caers (Namen)

1997: Jehanne Detry (Kortrijk) 

1996: Jehanne Detry (Kortrijk) 

1995: Ilse Nuytens (Kortrijk) 

1994: Ilse Nuytens (Kortrijk) 

1993: Pascale Van Roy (Namen) 

1992: Cathy Populaire (Namen)

1991: Marina Picard 

1990: Caroline De Roose 

1989: Martine Severens 

1988: Claudia Van Horenbeeck 

1987: Inez Creemers 

1986: Annelies Bressinck 

1985: Danielle De Wandeleer 

1984: Annelies Bressinck 

1983: Nathalie Desplat 

1982: Sonja Tankrey 

1981: Lieve Verbruggen 

1980: Ewa Wasiliewska 

1979: Monique Suppeley 

1978: Ewa Wasiliewska 

1977: Hilde Van Boxelaer 

1976: Lieve Verbruggen 

1975: Ewa Wasiliewska 

. Belofte v/h Jaar 

2017: Laure Resimont (St-Katelijne-Wavere)

2016: Heleen Nauwelaers (St-Katelijne-Waver)

2015: Julie Allemand (Castors Braine)

2014: Manon Grzesinski (Sprimont)

2013: Kyara Linskens (St-Katelijne-Waver)

2012: Antonia Delaere (Kangoeroes Boom)

2011: Hind Benabdelkader (Waregem)

2010: Emma Meesseman (Ieper)

2009: Jana Raman (St-Katelijne-Waver)

2008: Sara Leemans (Runkster)

(9 edities) 

. Coach v/h Jaar 

2017: Gerrit Driessens (Kangoeroes Willebroek)

2016: Marc Foucart (Waregem)

2015: Arvid Diels (St-Katelijne-Waver)

2014: Thibaut Petit (Castors Braine)

2013: Sven Van Camp (Kangoeroes Boom)

2012: Philip Mestdagh (Blue Cats Ieper)

2011: Daniel Goethals (Waregem)

2010: Sven Van Camp (Kangoeroes Boom)

2009: Patrick Delsaux (Namen)

2008: Marc Foucart (Waregem)

2007: Marc Foucart (Waregem)

2006: Arvid Diels (St-Katelijne-Waver) 

2005: Marc Foucart (Waregem)

2004: Marc Foucart (Waregem)

2003: Benny Mertens (Waregem)

2002: Marc Silvert (Namen)

2001: Marc Foucart (Waregem) 

2000: Marc Foucart (Namen) 

1999: Marc Foucart (Namen)

1998: Marc Foucart (Namen)

1997: Jean-Francois Prior (Namen) 

1996: Marc Foucart (Kortrijk) 

1995: Marc Foucart (Kortrijk) 

1994: Marc Foucart (Kortrijk) 

1993: Didier Prinsen (Namen)

1992: Didier Prinsen (Namen)

1991: Didier Prinsen (Namen)

1990: Didier Prinsen (Namen) 




Reacties

Alle reacties worden voor publicatie gelezen -en goed- of afgekeurd- door het moderatie-team van HLN. Elke reactie moet voldoen aan deze gedragsregels.
Je naam en voornaam verschijnen bij je reactie.