Nuytinck naar tweede ronde EK tafeltennis

Cédric Nuytinck (ITTF 170) heeft zich vandaag op het EK tafeltennis in het Russische Ekaterinburg geplaatst voor de tweede ronde van het enkelspel.

Nuytinck, die in het enkelspel als enige Belg de kwalificaties overleefde, stuntte door in de eerste ronde Patrick Baum (ITTF 31) uit te schakelen. Hij klopte de Duitser, in 2010 en 2011 goed voor zilver op het EK, met 4-0. De setstanden waren 12-10, 11-7, 13-11 en 11-6. In de tweede ronde wacht morgen de in China geboren Spanjaard Wen He Zhi (ITTF 87).

De andere Belgen sneuvelden in de kwalificaties van het enkelspel. Jean-Michel Saive trok zich gisteren na een nederlaag tegen de Nederlander Laurens Tromer ziek terug uit het toernooi.

In het dubbelspel bij de vrouwen werden Lisa Lung en Eline Loyen opgevist als 'lucky losers'. In de eerste ronde op de hoofdtabel staan ze morgen tegenover het Duitse duo Xiaona Shan en Petrissa Solja, de eerste reekshoofden.

Uitslagen van vandaag:

HOOFDTABEL

. Mannen enkel:

1e ronde:

Cédric Nuytinck (BEL) - Patrick Baum (Dui) 4-0

12-10, 11-7, 13-11, 11-6

KWALIFICATIES

. Mannen enkel:

Groep 7:

Lauric Jean (BEL) - Edward Baldacchino (Mal) 3-1

11-13, 11-2, 11-4, 11-4

Groep 11:

Ricardo Walther (Dui) - Robin Devos (BEL) 3-0

11-7, 12-10, 11-4

Groep 15:

Mikhail Paykov (Rus) - Florent Lambiet (BEL) 3-1

12-10, 11-5, 9-11, 11-8

Groep 17:

Cédric Nuytinck (BEL) - Stéphane Ouaiche (Fra) 3-0

11-9, 11-8, 11-6

Groep 23:

Tristan Flore (Fra) - Jean-Michel Saive (BEL) walk-over

. Vrouwen enkel:

Groep 4:

Lisa Lung (BEL) - Debora Vivarelli (Ita) 3-1

8-11, 11-6, 11-9, 13-11

Groep 10:

Sara Ramimrez (Spa) - Margo Degraef (BEL) 3-1

11-6, 11-4, 10-12, 11-6

Groep 15:

Alex Galic (Ser) - Nathalie Marchetti (BEL) 3-0

11-9, 11-8, 11-5

Groep 20:

Eline Loyen (BEL) - Sharmin Shirinova (Aze) 3-0

11-1, 11-1, 11-3

. Mannen dubbel:

Groep 2:

Anton Kallberg/Jens Lundqvist (Zwe) - Lauric Jean/Florent Lambiet (BEL) walk-over

Groep 5:

Tristan Flore/Stéphane Ouaiche (Fra) - Robin Devos/Cédric Nuytinck (BEL) 3-2

11-7, 11-9, 9-11, 10-12, 11-2

. Vrouwen dubbel:

Groep 2:

Eline Loyen/Lisa Lung (BEL) - Charlotte Carey (Wal)/Chiara Colantoni (Ita) 3-2

8-11, 5-11, 11-6, 12-10, 11-8

Groep 7:

Rita Fins/Leila Oliveira (Por) - Margo Degraef/Nathalie Marchetti (BEL) 3-2

12-10, 5-11, 5-11, 11-7, 11-4