Goud voor Brys op Wedauregatta, Obreno en Peleman pakken brons

De Belgen hebben vandaag op de eerste wedstrijddag van de befaamde Wedauregatta roeien in het Duitse Duisburg meteen drie medailles weggekaapt.

Tim Brys (KR Club Gent) zorgde voor de Belgische uitschieter van de eerste wedstrijddag. De Gentse lichtgewicht won de finale tegen de Nederlandse favoriet Lennert Van Lierop en gaf ook de Duitser Florian Roller, brons op het WK -23 in dubbelvier, en de Nederlander Daan Klomp, derde op dat WK-23 in dubbeltwee, het nakijken.

Bij de senioren legde Hannes Obreno (Brugse TR) beslag op een bronzen plak en won zijn ex-dubbeltweeploegmaat Bram Dubois de B-finale. Vooral voor Obreno een opmerkelijk resultaat, want ondanks een felle tegenwind slaagde de veel lichtere Bruggeling erin derde te finishen op minder dan drie lengtes van de Duitse favoriet Marcel Hacker, brons op het WK 2013, en op amper drie seconden van de Nederlander Roel Braas, vijfde op dat WK.

Bram Dubois (KRSN Oostende) raakte niet bij de top zes, maar won wel de B-finale, wat dus een zevende plaats in de totaalrangschikking betekent.

Bij de vrouwen sloot de jonge Gentse Eveline Peleman de finale in de open categorie met een onverhoopte derde plaats af. Ze finishte op minder dan twee lengtes van de Nederlandse wereldkampioene Marie-Anne Frenken en lijkt dus meer dan ooit klaar om beter te doen op het WK-23, dat ze vorig seizoen nog met een puike vierde plaats afsloot.

MANNEN

. Skiff:

* B-finale (7e tot 12e plaats):

1. Bram Dubois (BEL) 7:53.71

2. Robert Vicic (Ned) 8:03.75

3. Oleg Gonoorovski (Isr) 8:08.09

4. Fabian Thali (Zwi) 7:37.88

Dubois (KRSN Oostende) sluit dit toernooi af met een zevende plaats.

* A-Finale:

1. Marcel Hacker (Dui) 7:30.54

2. Roel Braas (Ned) 7:35.82

3. HANNES OBRENO (BEL) 7:38.82

4. Dani Fridman (Isr) 7:43.82

5. Steve Hiestand (Bra) 7:55.03

6. Paul Heinrich (Dui) 8:00.01

7. Eric Knittel (Dui) 7:21.84

MANNEN -23 LICHT

. Skiff:

* A-finale:

1. Tim Brys (BEL) 7:44.24

2. Lennart Van Lierop (Ned) 7:44.48

3. Florian Roller (Dui) 7:23.92

4. Daan Klomp (Ned) 7:51.51

5. Elias Dreismickenbecker (Dui) 8:04.75

6. Berend Mortier (Ned) 8:13.49

VROUWEN

. Skiff:

* A-finale:

1. Magdalena Fularczyk-Kozlowska (Pol) 8:30.24

2. Jeannine Gmelin (Zwi) 8:36.19

3. Chantal Achterberg (Ned) 8:39.10

4. Annick De Decker (BEL) 8:47.09

5. Nora Fiechter (Zwi) 8:55.08

6. Kristine Johnson (GBr) 9:01.16

VROUWEN LICHTGEWICHT

. Skiff:

* A-finale:

1. Marie-Anne Frenken (Ned) 8:21.57

2. Van Hoogenhuyze Nienke (Ned) 8:24.19

3. Eveline Peleman (BEL) 8:26.53

4. José Van Paasen (Ned) 8:28.17

5. Lisa Worner (Ned) 8:36.47

6. Elisabeth Ursprung (Dui) 8:50.18