IJzersterke Meesseman gidst Washington Mystics naar eerste WNBA-titel, Belgian Cat uitgeroepen tot MVP
De Washington Mystics - met Belgian Cats Emma Meesseman (22 punten) en Kim Mestdagh in de rangen - hebben hun eerste WNBA-titel vast. De Mystics versloegen deze nacht in de finale de Connecticut Sun met 89-78 (42-43 bij de rust). Meesseman werd ook, als eerste Europese ooit, uitgeroepen tot beste speelster (MVP) van de Finals.
Delen per e-mail
De partij werd gespeeld in de Entertainment and Sports Arena van Washington. Aanwezig in het publiek: Ann Wauters, WNBA-kampioen in 2016. Wauters en co zagen hoe Meesseman, bezig aan haar zesde seizoen in Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie, samen met haar ploeggenotes na een beklijvende en beslissende vijfde wedstrijd de titel binnenhaalden. De Mystics wonnen in totaal drie van de vijf finaleduels.
De wedstrijd bleef de hele tijd erg spannend. De Washington Mystics kwamen aanvankelijk op achterstand, maar haalden die onder impuls van Meesseman beetje bij beetje in. Onze landgenote krijgt in de Amerikaanse media flink wat lof voor haar partij. “Op het moment dat de Mystics haar nodig hadden, begon Meesseman te draaien”, schrijft ESPN over de Belgian Cat. Meesseman was in 26 minuten goed voor 22 punten, 3 rebounds, 3 assists en 2 blockshots. Onze andere langenote Kim Mestdagh kwam niet in actie
“Ontbrekend puzzelstukje”
Met haar eerste titel in de Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie WNBA zet Emma Meesseman op 26-jarige leeftijd al de kroon op een prachtige carrière. De center van 1m93 zet zo de mooiste trofee in haar intussen goedgevulde prijzenkast.
Sinds 2013 vult Meesseman haar Europese seizoen aan met een campagne in de WNBA bij Washington. Vorig jaar gaf ze de voorkeur aan het WK met de nationale ploeg van België en grepen de Mystics in de finale naast de titel. Coach Mike Thibault noemde Meesseman toen het ontbrekende puzzelstukje. Een jaar later krijgt hij gelijk. Meesseman werd verkozen tot beste speelster.
lees verder onder de foto’s:
“Ze is zo belangrijk voor ons, in elke match van deze finale toonde ze dat opnieuw. Emma is een van de beste speelsters ter wereld. Dat bewijst ze in de Europese competities en voor de Belgische nationale ploeg. Op de grote momenten staat ze er altijd”, stak tweevoudig MVP en zesvoudig All Star Elena Delle Donne de loftrompet over haar ploeggenote.
Emma is zo belangrijk voor ons, in elke match van deze finale toonde ze dat opnieuw. Ze is één van de beste speelsters ter wereld
Eerste successen
Haar eerste successen boekte Meesseman met de Belgische jeugdploegen. Op het EK voor speelsters tot 18 jaar loodste ze ons land in 2011 naar een gouden medaille. Ze werd er ook als jonge Europese speelster van het jaar gekozen. Een jaar later zorgde Meesseman voor een onuitgegeven stunt door met de Blue Cats Ieper, waar ze opgeleid werd door huidig bondscoach Philip Mestdagh, de dubbel te pakken in België.
Op achttienjarige leeftijd zette Meesseman, de dochter van voormalig international Sonja Tankrey, haar eerste stappen in het buitenland. Er werd haar een vierjarig contract aangeboden bij Spartak Moskou in Rusland. Gedurende twee seizoen werd de Belgische uitgeleend aan Villeneuve d’Ascq in Frankrijk om nadien in de Russische hoofdstad te basketten. Dankzij goede carrièreplanning vervoegde ze in februari 2016 Ekaterinburg, waar ze de trofeeën aan elkaar rijft: drie landstitels, een bekeroverwinning en drie EuroLeague-zeges. In 2018 werd Meesseman ook verkozen tot beste speelster van die Europese topcompetitie.
Sinds 2013 steekt Meesseman in de zomer ook de Atlantische Oceaan over om haar basketgeluk te beproeven in de States. De Washington Mystics kozen haar als negentiende uit in de tweede ronde van de Drafts. Sindsdien maakt ze ook in de WNBA furore. In 2015 maakte ze als enige Europese speelster deel uit van de All-Stars, de beste speelsters uit de competitie.
Belgian Cats
In 2018 liet ze de Mystics staan om zich te focussen op het WK met de Belgian Cats, die ze hoog in het vaandel draagt sinds haar jeugdmentor Philip Mestdagh in 2015 benoemd werd als bondscoach.
Ook met de Belgische ploeg schreef Meesseman intussen een succesverhaal. Na tien jaar afwezigheid plaatsten de Cats zich in 2017 opnieuw voor een EK-eindronde. Meesseman loodste de ploeg meteen naar brons in Praag. Een jaar later, toen ze dus verstek gaf voor de Mystics, eindigden de Belgen verrassend vierde op het WK in Tenerife. Begin november komen de Belgian Cats weer samen voor EK-kwalificatiewedstrijden en in februari nemen ze deel aan het olympisch kwalificatietoernooi. Daarvoor plaatsten ze zich begin juli met een vijfde plek op het EK in Belgrado.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Club Brugge13
Club Brugge lijkt dan toch achter het net te vissen voor jonge winger van Man United
Facundo Pellistri lijkt dan toch niet naar Club Brugge te komen. De 19-jarige Uruguayaan van Manchester United geeft zelf de voorkeur aan een uitleenbeurt aan het Spaanse Deportivo Alavés. -
WNBA
Amerikaanse media komen superlatieven tekort: “‘Playoff Emma’ was het ontbrekende puzzelstuk”
Belgian Cats Emma Meesseman en Kim Mestdagh hebben sportgeschiedenis geschreven. Het duo pakte met de Washington Mystics de WNBA-titel en Meesseman werd zelfs verkozen tot beste speelster van de Finals. Een zeer knappe prestatie, en dat is ook de Amerikaanse pers niet ontgaan: “De ploeg lag bijna languit op het canvas toen Meesseman in het derde kwart de rug rechtte”, klinkt het onder meer. -
Meer sport
‘MVP’ Meesseman: “Niet te geloven, al die stress van de voorbije dagen valt weg”
Wat. een. prestatie. Emma Meesseman pakte vannacht met Washington Mystics de WNBA-titel. En daar bleef het niet bij. Meesseman werd na een ijzersterke match, waarin ze goed was voor 22 punten, ook nog uitgeroepen tot Most Valuable Player (MVP). “Al die stress van de voorbije dagen valt nu weg, vertelde Meesseman voor onze microfoon. -
-
Premier League1
Na één jaar en één dag kan Michy Batshuayi in clubverband eindelijk weer scoren
Een jaar en een dag zonder doelpunt in clubverband. Het is een stat die geen enkele spits achter zijn naam wil. Michy Batshuayi wiste de nul achter zijn naam eindelijk uit. Diep in blessuretijd sloeg hij toe. Last van de schouders. -
Wat is de ideale spaarbuffer?
-
Sparen
Vastgoed kopen in 2021: komt de marktcorrectie er dan toch eindelijk aan?
Als u de afgelopen jaren een huis of appartement kocht (of dat wou doen), dan weet u dat de vastgoedprijzen al een tijdje in stijgende lijn zitten. De coronacrisis heeft daar ook niets aan veranderd: in 2020 betaalde u gemiddeld 5,7% meer voor een woning en 6,8% meer voor een appartement dan in 2019. Spaargids.be zocht uit of die opwaartse curve ook in 2021 een realiteit blijft. -
Olympische Spelen3
Israël wil alle olympische atleten voor eind mei vaccineren
Israël is vastberaden alle atleten die gaan deelnemen aan de Olympische Spelen voor eind mei gevaccineerd te hebben. In België hoopt het BOIC haar atleten te laten vaccineren na de prioritaire groepen. Het Overlegcomité moet daar nog toestemming voor geven.
10 reacties
rudy de clerck
Ivan Emmerechts
Gilbert Vermeersch
Paul Philippaerts
Freddy van Puymbrouck