Roninho (10) mag met Georgië een feestje bouwen. Hij gaat naar de kwartfinale van het EK.
Volledig scherm
Roninho (10) mag met Georgië een feestje bouwen. Hij gaat naar de kwartfinale van het EK. © RV

Vier spelers van Halle-Gooik actief op EK, Roninho met Georgië naar kwartfinale tegen Rusland

Futsal eerste nationaleDe voorbije dagen waren vier spelers van Halle-Gooik in Nederland actief op het Europees kampioenschap. Voor de club is dit een eer. Roninho maakte het meeste indruk. Hij kon zich met Georgië plaatsen voor de kwartfinale. Dinsdag neemt hij het daarin op tegen topfavoriet Rusland. Voor de drie andere Hallenaren zit het EK er definitief op.

  1. Ninoofse T2 Dave Van Waes moet plaatsmaken voor beloftencoach Joery Cammu: “Het is mooi geweest”
    PREMIUM
    voetbal eerste nationale

    Ninoofse T2 Dave Van Waes moet plaatsma­ken voor beloften­coach Joery Cammu: “Het is mooi geweest”

    KVK Ninove ontvangt zaterdagavond nog eens een topploeg op De Kloppers. Met La Louvière krijgen de groenhemden weer een profelftal op bezoek. De Walen blikten afgelopen weekend nog Heist in met 6-2, al wisselen ze wel goede prestaties met mindere af. Als Ninove zich sportief wil redden, dan zal de ploeg toch tegen de toppers ook punten moeten zien te sprokkelen. Een opdracht die dit seizoen nog maar amper lukte.
  2. Lyra-Lierse heeft wat recht te zetten na die zware 5-2-nederlaag bij Hades: “We moeten ons herpakken, al waren we met die 16 op 18 niet slecht bezig”
    PREMIUM
    voetbal tweede nationale B

    Ly­ra-Lier­se heeft wat recht te zetten na die zware 5-2-nederlaag bij Hades: “We moeten ons herpakken, al waren we met die 16 op 18 niet slecht bezig”

    Lyra-Lierse moest op de vorige speeldag de rol weer even lossen. De schade in de rangschikking viel best nog wel mee, maar dat die 5-2-nederlaag bij Hades mentaal een zware dreun was, mag duidelijk zijn. Maar niets is verloren, op voorwaarde dat even snel weer orde op zaken wordt gesteld. Tegen Bocholt moet dat dan maar gebeuren, ook niet de makkelijkste opdracht.
  3. Mylan Carrasco, broer van Rode Duivel Yannick, zaterdag met KSK Heist tegen Hoogstraten: “We mogen nog steeds dromen van de top drie, toch?”
    PREMIUM
    voetbal eerste nationale

    Mylan Carrasco, broer van Rode Duivel Yannick, zaterdag met KSK Heist tegen Hoogstra­ten: “We mogen nog steeds dromen van de top drie, toch?”

    Wordt Hoogstraten straks het kind van de rekening, nadat Heist op de vorige speeldag op het veld van La Louvière in de vernieling is gespeeld? Heist heeft wat recht te zetten na de 6-2-nederlaag van vorige week. Als we Mylan Carrasco mogen geloven, is de droom om de top drie te halen door Heist nog steeds niet opgeborgen.
  4. Kalfort Puursica kan langverwachte titel pakken in uniek seizoen waarin het meer dan 200 (!) keer scoorde: “Alles is aanwezig voor een feestje”
    PREMIUM

    Kalfort Puursica kan langver­wach­te titel pakken in uniek seizoen waarin het meer dan 200 (!) keer scoorde: “Alles is aanwezig voor een feestje”

    Al na enkele speeldagen dit seizoen was het niet langer de vraag of, maar wel wanneer Kalfort Puursica kampioen zou worden. Wel, nu zaterdag kunnen de nog ongeslagen troepen van Patrick Schoeters, die ook de halve finale van de beker van Antwerpen haalden, een absoluut recordjaar bekronen. Puursica verloor amper twee punten en scoorde dit seizoen over de drie competities heen (Croky Cup, Beker van Antwerpen en reguliere competitie) liefst 202 keer. Ruim honderd van die goals namen de broers Bouwmeester voor hun rekening. De jongste, Glenn, trapte 71 keer raak, Melvin, eind maart 40 geworden, moet zich voorlopig tevreden stellen met ‘maar’ 45 stuks.