Vier op zes voor STVV en Toni Leistner, die goed was voor assist: “Goeie stap in de juiste richting”
Voetbal 1ATevreden gezichten op de Bosuil. Niet bij de spelers van Antwerp, wel bij die van STVV. Logisch, op voorhand teken je voor een gelijkspelletje. Er zat misschien zelfs meer in voor de Kanaries, maar Hayashi en Cacace lieten een tweede Limburgse treffer liggen. “Maar een punt op Antwerp is een heel goed resultaat”, weet aanvoerder Toni Leistner.
“We waren van in het begin op de afspraak”, wist coach Bernd Hollerbach. “We stonden goed in blok en zochten de weg naar voor. We stonden echt als team op het veld, wonnen onze duels en waren agressief. Dit punt is meer dan verdiend. En nu snel recupereren, want vrijdag moeten we alweer aan de bak”, zucht hij.
Eén van die jongens die haast geen enkel duel verloor, was aanvoerder Toni Leistner. De Duitser speelde een prima wedstrijd achterin en liet weinig passeren. “Een punt op Antwerp is een heel goed resultaat. Afgelopen weekend stond het al goed, en ook vandaag had de tegenstander weinig kansen. Een paar individuele flitsen, maar ik denk niet dat onze doelman veel ballen heeft moeten pakken. De klik zit goed. Dit is een goeie stap voorwaarts.”
Assist
Leistner was trouwens goed voor de assist bij de 1-1. Hij sneed naar de eerste zone op hoekschop en kon zo doortikken tot bij Hara, die maar had binnen te duwen. Een paar minuten later lukte bijna exact dezelfde combinatie opnieuw. “Het was mijn idee om de hoekschop zo te nemen”, glunderde de verdediger. “We worden goed omringd qua stilstaande fases, ze analyseren alles. En soms denk ik mee na. We hebben wel vaker goeie ideeën. Na die eerste goal wisten ze wat we gingen doen, maar ik stond iedere keer tegen een kleinere tegenstander. Daarom konden we die variant blijven proberen.”
Doelman Alessandro Russo verving Schmidt tussen de palen. Meteen de vuurdoop dus, voor de keeper die pas afgelopen weekend werd gehaald bij STVV. “Hij heeft het goed gedaan. Zondag trainde hij voor het eerst mee, met de jongens die zaterdag niet hadden gespeeld, terwijl wij recupereerden. Wij hebben alleen maandag met hem getraind. Dat was wat lastig, voor hem én voor ons. ‘t Is nog een jonge gast en kan nog veel leren van deze match.”
Lees ook: meer voetbal in 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips. -
voetbal 1B
ACA Football Partners en SK Deinze kiezen met Takahisa Shiraishi een onervaren Aziatische coach
Voor de opvolging van hoofdtrainer Wim De Decker zocht ACA Football Partners, de nieuwe eigenaar van KMSK Deinze, in eigen huis. Takahisa Shiraishi stapt uit de raad van bestuur van de oranjehemden en wordt de nieuwe Deinze T1. -
Streamz
Kippenvel verzekerd: dit zijn de meest huiveringwekkende true crime-docureeksen
True crime is de laatste jaren een belangrijk deel geworden van het aanbod van de streamingdiensten. Eén ding mag alvast duidelijk zijn: niet alleen in het buitenland worden er ernstige misdrijven gepleegd. Op woensdag 18 mei schoot Streamz ‘True Crime Belgium: Schellebellemoord: De zaak Prosper Van der Borght’ op ons af. Het ideale moment om enkele spannende docureeksen binnen dit genre in onze Kijkgids te bundelen. Passeren de revue: een meesteroplichter, een wereldberoemde moordzaak, een gewetenloze seriemoordenaar en een vreselijk familiedrama. -
-
Wout Leemans (Limburg United): “Met de komst van Donar Groningen krijgen we een eerste tegenstander uit de Elite Gold”
Vrijdagavond is er de heenwedstrijd in de derde ronde van de BNXT play-offs voor Limburg United met de komst van Donar Groningen. Het team van T1 Raymond Westphalen kampt met blessureleed. De afwezigheid van het trio Jarne Lesuisse, Anthony Lambot en Ferre Vanderhoydonck weegt door, maar de talentrijke Wout Leemans is strijdvaardig. -
Minivoetbal eerste nationale
Senne Speliers (San Siro Deftinge): “Eerste titel doet deugd”
Het lijkt een boerenjaar te worden voor San Siro Deftinge. De titel pakte het vorige vrijdag al en komende vrijdag kan de ploeg van voorzitter Yves Speliers ook nog de dubbel winnen. Maar first things first. Vrijdag won Deftinge met 5-3 tegen titelhouder Synergie Oudenaarde en dat was voldoende om een feestje te mogen bouwen. Senne Speliers genoot van zijn eerste titel in eerste nationale. -
wielrennen juniores
Viggo Van Neste rijdt de Ronde van Vlaanderen: “Na corona, een val en griep mijn eerste grote koers”
Aan de overstap naar de junioren beleefde Viggo Van Neste nog niet veel plezier. Er lijkt beterschap op komst. Vorig weekeinde eindigde hij twee keer vijfde. Zondag rijdt hij de Ronde van Vlaanderen. -
voetbal eindronde derde nationale
Ignazio Cocchiere en Tempo Overijse spelen op Torhout voor promotie: “We gaan naar daar zonder druk en met vertrouwen”
Derdenationalers KM Torhout en Tempo Overijse hebben er een quasi gelijkaardig seizoen opzitten. Zondagnamiddag strijden ze voor het laatste promotieticket. Volgt de kers op de taart na een meer dan degelijk seizoen?