Trainer Nordine Vanroosbeke (Blauwvoet Otegem) blikt vooruit op hervatting seizoen: “Behoud zou grote overwinning zijn”
VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE BTweedeprovincialer Blauwvoet Otegem gooide het dit seizoen bewust over een andere boeg nadat bijna alle spelers vertrokken. De Panda’s vechten momenteel tegen de degradatie. “Kiezen voor veel jonge gasten houdt een risico in”, aldus trainer Nordine Vanroosbeke. “Het is daarom niet minder plezant. We amuseren ons, net zoals de spelers. De doelstelling is het behoud afdwingen. Voor de club zou dat een heel grote overwinning zijn.”
Er waait een nieuwe wind bij het team van voorzitter Mathieu Salembier. “We zijn niet het lelijke eendje in de reeks”, benadrukt de coach. “We brengen positief voetbal en deden het niet slecht. Enkel op Beveren-Leie (7-3-verlies, red.) en thuis tegen Poperinge (2-6-nederlagen, red.) hadden we een mindere dag.”
Ondanks het feit dat de ploeg op een bepaald moment zes keer op rij verloor, werd het contact van de trainer toch verlengd. “Ik ben daarover heel content. Ik vind het heel belangrijk dat ik mijn ding kan doen. De mensen hebben vertrouwen in mij en laten me werken”, reageert Vanroosbeke. “Naar komend seizoen toe zijn er al veel inspanningen gedaan. Iedereen tekende bij, ook al omdat de sfeer goed zit.”
“We hebben een heel krappe kern”, klinkt het. “Op een gegeven moment waren we op training soms maar met 12 spelers, van het eerste elftal en de beloften samen. Andres Toye keer alvast terug. Dit seizoen speelt hij voor reeksgenoot Geluwe.”
Andere nieuwkomers zijn Rui Christiaens (Sparta Heestert) en Tom Verschueren (FC Meulebeke).
Coreelman na 10 jaar weer in doel
Thuis in de derby tegen Zwevegem, op zaterdag 6 november, stond doelman Ruben De Bosschere voor het laatst in doel. “Ruben scheurde zijn ligamenten en zo zaten we zonder keeper”, zegt keeperstrainer Jean-Marie Lutin.
De oplossing kwam uit de eigen rangen met jeugdtrainer Matthias Coreelman (36). Op het einde van het seizoen 2009-2010 gestopt - hij onderging een operatie aan de schouder en was hervallen, speelde Coreelman voor naar Otegem te komen vijf jaar bij FC Meulebeke.
Het team van aanvoerder Ducatteeuw hervat de competitie zondag op SK Vlamertinge. “Hopelijk is doelman De Bosschere na zijn operatie aan de knie inzetbaar, want Matthias Coreelman is geschorst”, stelt keeperstrainer Jean-Marie Lutin. “Thuis tegen Moen kreeg hij in de slotminuut rood.”
De oefenwedstrijd thuis tegen FC Marke ging niet door wegens te veel coronabesmettingen bij Otegem.
Lees ook: provinciaal voetbal in West-Vlaanderen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal eindronde
Tim Cornelis en BO Beerzel degraderen op basis van doelsaldo naar vierde provinciale: “We lieten het te vaak afweten”
BO Beerzel won zijn laatste wedstrijd wel van Halle (3-1), maar de zware 6-2-pandoering tegen Gooreind van vorig weekend werd Berg Op uiteindelijk fataal. Hoewel de drie ploegen in hun eindronde tegen de degradatie allemaal afklokken op drie punten brak een negatief doelsaldo Tim Cornelis en zijn ploegmaats zuur op. Na een al minstens even pijnlijke ontknoping in de reguliere competitie zakt Beerzel alsnog naar vierde provinciale. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
voetbal eindronde
Roel Van Hemert en KV Hooikt promoveren naar tweede provinciale dankzij perfect rapport: “Dik verdiend”
KV Hooikt heeft de beoogde promotie naar tweede provinciale beet. Na een dubbele zege tegen Beekhoek waren de troepen van Marc Dyckmans ook twee keer te sterk voor Achterbroek. De 3-1-zege donderdag leverde Hooikt al een aardige bonus op. -
-
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
wielrennen nieuwelingen
Axel Van Den Broek tweede in Ronde van Vlaanderen: “Verdiende zege van Cedric Keppens”
Geen spoor van ontgoocheling bij Axel Van Den Broek na z’n tweede plaats in de eerste Ronde van Vlaanderen voor nieuwelingen. In een sprint met een uitgedunde groep legde hij de duimen voor Cedric Keppens. Stan Craps werd derde. Keppens blijft de Topcompetitie aanvoeren. -
voetbal eerste nationale
Na het vertrek van Stéphane Demets heeft KSK Heist met Jo Christiaens een nieuwe coach gevonden
De vacature stond al enkele weken open, maar is sinds enkele dagen ingevuld. Na het vertrek van Stéphane Demets als coach van KSK Heist viel de keuze op de 34-jarige Jo Christiaens. Vele en grote adelbrieven heeft Christiaens (nog) niet. Christiaens zit nog maar twee jaar in het trainersvak, maar hij bracht dit seizoen wel KFC Turnhout naar tweede nationale. -
voetbal eindronde tweede provinciale dalers
Benjamin Kersmaekers vermijdt degradatie met Wuustwezel: “Mooie afsluiter van tegenvallend seizoen”
Na de heenmatch (0-2) won Wuustwezel zondag ook de return (3-0) tegen FC Ekeren. Aanvoerder Benjamin Kersmaekers en co verzekeren zich zo van het behoud, terwijl de Ekerenaars degraderen naar derde provinciale.