Toni Leistner en STVV klimmen na mindere periode weer op in de stand: “Top acht, dat is waar we willen staan”
Voetbal 1ANa een mindere periode heeft Sint-Truiden achtereenvolgens tegen KV Mechelen en Antwerp laten zien tot wat ze in staat zijn. Een goed defensief blok, enkele scherpe counters, en vooral: 6 op 6, niet tegen de minsten. Is een plaats bij de top acht dan niet haalbaar voor de Limburgers?
STVV is erin geslaagd de grijze periode om te keren met een 6 op 6 tegen KV Mechelen en Antwerp, wat hen op een totaal van 21 punten brengt. Dat is evenveel als AA Gent en Racing Genk, die op plaatsen zeven en acht staan. Na vijftien speeldagen doen de Kanaries dus volop mee in de strijd voor die top acht, wat ze vooraf als doel hadden aangestipt.
De vraag kan dan al eens worden gesteld wat het hoogst haalbare kan zijn voor dit Sint-Truiden dit seizoen. Aanvoerder Toni Leistner aan het woord: “We hopen natuurlijk die punten te blijven pakken. We zullen wel zien waar het eindigt op het einde van het seizoen. Op dit moment staan we dicht bij de top acht, en dat is waar we willen staan. Maar we moeten dit soort prestaties blijven tonen, niet alleen tegen de grote clubs. Volgende week tegen Seraing moet het er terug op zijn.”
Met Leistner, Teixeira en Lavalée staan er drie sterke jongens achterin bij STVV, drie jongens die de zaken goed op slot weten te houden ook. KV Mechelen en Antwerp probeerden het allebei met balletjes achter de linies, maar beiden kwamen ze nauwelijks tot schoten. De Duitser ziet het graag gebeuren. “Het stond gewoon goed bij ons. Ik denk dat ze niet veel kansen kregen, alleen op die hoekschop waarop ze scoorden. We hebben veel moeten lopen en knokken, maar deze overwinning heeft deugd gedaan. Als team stond het goed, dat is o zo belangrijk voor ons.”
Tweede keer tegen Seraing
Zaterdag trekt STVV voor de tweede keer dit seizoen naar Seraing. De bekermatch tegen de Luikenaars draaide uit op een sisser, want de Limburgers gingen na verlengingen met 3-2 de boot in. Volgens Leistner zal het een andere match worden dan een maand geleden. “Toen speelden beide ploegen met een ander elftal dan gewoonlijk, zaterdag zullen beide teams er sterker voor staan. Nu gaan we echt zien wie het beste team is.”
Lees ook: meer voetbal 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
SK Deinze klopt Club NXT met 2-1: “Mogen nog altijd hoop koesteren op een plaats binnen de top zes”
Deinze deed wat moest: winnen van Club NXT (2-1). De bezoekers klommen na 25 minuten op voorsprong, maar vielen meteen met tien. Dankzij invaller Mamadou Koné zette Deinze na de rust de scheve situatie recht. -
voetbal tweede nationale B
Joppe Neefs wil tegen Pelt opmars verderzetten met Zwarte Leeuw: “We zijn er nog lang niet”
Met Pelt en Zwarte Leeuw staan zaterdagavond twee ploegen tegenover elkaar die het laatste tijd bijzonder goed doen. Zo kan Joppe Neefs een knappe tien op twaalf voorleggen met de Leeuwen, terwijl de Limburgers al tien matchen op rij niet meer verloren. -
Spaargids.be
Tot 2,55% rente op een termijnrekening: een goede beslissing? Of kies je toch beter voor een spaarrekening?
De rentevoeten zijn de voorbije weken aanzienlijk gestegen. Is het dan interessant om nu al een termijnrekening te openen? Of blijf je je geld nog altijd beter op een spaarrekening parkeren? Spaargids.be geeft advies. -
-
Pierre Gryp en Apolloon Kortrijk staan voor laatste drieluik in reguliere competitie: “Plaats in de play-offs zo snel mogelijk veilig stellen”
Na een lange winterpauze van zes weken wordt er dit weekend opnieuw gehandbald in eerste nationale. Met nog drie reguliere competitiewedstrijden te gaan, is de eindspurt richting de play-offs en play-downs ingezet. Kortrijk mag vanop haar huidige vijfde voorlopig meestrijden om promotie, maar mathematisch is Spurs nog niet zeker van de play-offs. Leider Eynatten-Raeren komt zaterdagavond op bezoek in Sportcampus Lange Munte. -
Topper aan de Lostraat op zaterdag tussen KSK Heist en FC Luik: “We zijn intussen veel stabieler geworden”
Zaterdag staat er aan de Lostraat in Heist een heuse topper op het programma in 1ste amateur. KSK Heist, goed op dreef (27 op 33) en als beste amateurvereniging goed voor een voorlopige zesde plaats, ontvangt Luik, dat momenteel op een tweede plaats staat op vijf punten van Patro Eisden. Beide clubs hebben dus voldoende redenen om vol gas te geven, op zoek naar nog meer. -
Robbe Demets, belofte van het jaar, begint zondag in Visé aan zijn traject richting de Spelen van 2028
Leuke erkenning voor Robbe Demets (21). Op het nationale Gala van de Gouden Judogi werd de judoka uit Lendelede gevierd als beste belofte van 2022. Een erkenning waarop hij vooraf toch een klein beetje had gerekend. Zondag gaat hij tijdens de Open van Visé op zoek naar een EK-ticket. -
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken.