Tongerse spits Jamie Yayi Mpie scoort in tweede invalbeurt bij Roda JC: “Blij dat ik weer voetballer kan zijn”
Belgen in het buitenlandSpits Jamie Yayi Mpie scoorde bij zijn tweede invalbeurt met zijn nieuwe club Roda JC tegen ADO Den Haag in de Nederlandse Eerste Divisie. De Tongerse spits die veel leerde van zijn oom Joske Panagiotopoulos heeft al een mooi parcours achter de rug. Na veel leed vorig jaar wil de spits met Congolese roots zijn carrière opbouwen bij Roda JC.
Er leek een grote carrière in de maak voor de 20-jarige Jamie Yayi Mpie in Italië bij Sampdoria. De eerste jaren werden een meevaller, maar vorig jaar in de zomer verbrak de Tongerse aanvaller zijn contract. Tijdens de winterstop kreeg hij de kans van Roda JC om zich te bewijzen.
“Ik ben Roda JC daar enorm dankbaar voor”, stelt de steeds hardwerkende Yayi Mpie. “Ik heb al heel wat watertjes doorzwommen. Tot mijn dertiende speelde ik bij de jeugd van SK Tongeren. Dan verhuisde ik naar OHL. Na één seizoen kwam RSC Anderlecht mij wegplukken. Mijn prestaties vielen op, want Sampdoria kwam met een mooi voorstel op de proppen. Als 16-jarige knaap zat ik bij de selectie voor de wedstrijd tegen Napoli. Ik werd zelfstandig in Italië, want leefde er op mijn eentje. In vier jaar Sampdoria leerde ik vlot Italiaans en zag de toekomst er rooskleurig uit. Tot ik vorig seizoen te kampen kreeg met een vervelende spierscheur. De kans om door te breken werd plots nihil. Ik besloot om mijn contract te ontbinden.”
“Niet simpel om dan snel een nieuwe ploeg te vinden. Mentaal ging het ook vreten aan mij. Tot tijdens de winterstop mijn manager Josy Comhair mij contacteerde met de vraag of ik een overgang naar Roda JC zag zitten. Veel mensen zeiden onmiddellijk dit is toch een flinke stap achteruit. Ik en mijn familie zagen het anders. Ik kreeg de goede raad van mijn oom Joske Panagiotopoulos, ex-spits van SK Tongeren met een mooie carrière in Oostenrijk, om op het voorstel in te gaan. Ik ben blij om weer voetballer te kunnen zijn. Ik onderhield mijn conditie wel, maar de opgelopen achterstand moest ik wegwerken de voorbije weken.”
Tweede invalbeurt
“Roda JC is dan wel tweede klasse in Nederland, maar op alle vlakken een grote club,” vervolgt Yayi Mpie. “Ze geloven in mijn kwaliteiten en ik ben in Kerkrade uitstekend opgevangen door iedereen. Bovendien spelen er nog enkele jongens uit het Genkse en ook Xian Emmers, zoon van ex-Rode Duivel Marc Emmers. Geleidelijk aan voel ik mij sterker worden en tegen ADO Den Haag kreeg ik mijn tweede invalbeurt. Vijf minuten voor tijd scoorde ik mijn eerste doelpunt en legde de 5-0 eindstand vast. Een zalig gevoel.”
Ambitie
“Ik krijg de kans om bij Roda JC mijn carrière te lanceren. Waar mijn toekomst ligt? 2021 werd een jaar om zo snel mogelijk te vergeten. Toch leer je uit die tegenslagen. In die maanden dat ik niet kon voetballen, kwam het besef dat het een geschenk uit de hemel is als je van je hobby ook kunt leven. Wij als voetballers krijgen die kans en je moet ze ook met twee handen grijpen. Blessureleed hoort daarbij, maar leren vechten is een belangrijke eigenschap. Ik ben geen planner. Dromen van een topclub is niet van toepassing. Ik ben weer voetballer en zit op de goede weg. Keihard werken is en blijft de boodschap en leven van wedstrijd tot wedstrijd. Eerst mij bij Roda JC bewijzen en de rest komt vanzelf”, besluit een nuchtere en vastberaden Yayi Mpie.
Lees ook: meer Belgen in het buitenland
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMLotto Volley League
Roeselare en coach Vanmedegael winnen vlot van Gent: “Weinig energie verspeeld”
Het jarenlange verhaal met de dominantie van Roeselare en Maaseik - de anderen volgen op respectabele afstand - zal dit seizoen niet onderbroken worden. Tegen Caruur Gent, die drie mooie overwinningen na elkaar had laten noteren in de Champions Play-offs en daarvoor beloond werd met een knappe derde plaats, moest het team van coach Vanmedegael niet eens hard op het gaspedaal drukken om vlotjes met 3-0 te winnen. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
PREMIUMWielrennen profs
Kamiel Bonneu begint aan zijn Belgisch seizoen in de E3 Saxo Classic: “Interessante test, pieken is voor later”
Kamiel Bonneu (Team Flanders-Baloise) begint vrijdag aan zijn Belgische seizoen. Na een opener in Spanje en een dubbele opdracht in Frankrijk, staat de Noord-Limburger aan de start van de E3 Saxo Classic. Nog met twijfels, want een coronabesmetting verstoorde de voorbereiding van de prof uit Achel. “Ik had gehoopt nu al wat verder te staan. Vrijdag wordt een test, ik hoop mezelf te verrassen”, vertelt hij. -
-
Livios
“Dit is een maand, waarin de meeste snoeiwerken uitgevoerd mogen worden”: alle tuinklussen in maart op een rijtje gezet
In maart breekt de lente aan. Het is het startsein voor menig hobbytuinier, maar vorstperiodes kunnen flink wat schade aanrichten. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst wat je in maart beter wel en niet doet in je tuin. -
PREMIUMWielrennen profs
Zieke Jordi Meeus niet in E3 Saxo Classic. Tim Wellens, Quinten Hermans, Jens Reynders en Kamiel Bonneu wel van de partij
Zoek vrijdag niet naar Jordi Meeus in de E3 Saxo Classic. De Lommelaar is ziek en komt niet aan de start. Hij hoopt met een extra rustdag voldoende hersteld te zijn voor Gent-Wevelgem van zondag. Vier andere Limburgers zijn er wel bij. Tim Wellens, Quinten Hermans, Jens Reynders en Kamiel Bonneu. De kans dat er na Jasper Philipsen en Gerben Thijssen eerder deze week opnieuw een Limburger wint, lijkt klein. -
PREMIUMwielrennen profs
Lindsay De Vylder in E3 Saxo Bank Classic: “Met veel betere conditie dan toen ik vorig jaar veertigste werd”
Twee jaar op rij bolde Lindsay De Vylder aan het Forestierstadion in Harelbeke als veertigste over de streep. In 2021 na een lange vlucht, vorig jaar overlevend in het eerste grote peloton. Vrijdag wil hij in E3 Saxo Bank Classic beter doen. Hij probeert de top twintig te halen. -
Jobat
Fietsvergoeding voor iedereen in de privé vanaf 1 mei: hoeveel precies? En krijg je die ook als je met de step of te voet naar je werk gaat?
Nu de lente is aangebroken, nemen opnieuw meer mensen de fiets naar het werk. Dat is niet enkel goed voor jouw gezondheid en die van de planeet, maar ook voor je portemonnee. Op welke vergoeding kun je rekenen door naar je werk te fietsen? Wat als je wandelt of stept? En ben je daarvoor verzekerd? Jobat.be zocht het uit.