Tom Goovaerts en Sporting Kampenhout staan voor topper tegen Linden: “Zelfs bij winst voetjes op de grond houden”
voetbal eerste provincialeWie de beste ploeg is in eerste provinciale? Op papier alleszins Sporting Kampenhout, dat momenteel met vijf punten los aan kop staat in de rangschikking. Maar de waarheid ligt zoals altijd op het veld en met Linden als opponent staat komende zondag de absolute topper tussen het nummer één en twee op het programma.
“Voor zulke matchen speel je voetbal, dus ik kijk er geweldig hard naar uit”, klinkt Tom Goovaerts enthousiast. “Het wordt ongetwijfeld een hele plezante en interessante krachtmeting. Of wij de beste ploeg van de reeks zijn? Dat zijn gevaarlijke vragen om te beantwoorden. (grijnst) Ik ben niet de man van de grote uitspraken, dus laat het er ons op houden dat we sowieso een goede ploeg hebben die kwalitatief voor weinig andere teams moet onderdoen. We hebben mijns inziens ook een ideale mix tussen jeugd en ervaring. Zelf zit ik op mijn 23ste een beetje tussen beide in, al ben ik toch al aan mijn vierde seizoen op dit niveau toe bij Kampenhout. Ik voel dat ik in die jaren de nodige stappen heb gezet, in die zin dat ik nu constanter speel en misschien ook iets rustiger ben aan de bal.”
Tandem met Janssens
Goovaerts vormt samen met nieuwkomer Maxime Janssens de motor van waaruit alle aanvallen vertrekken. “Ik voel me goed in die rol in de centrale as op het middenveld, of dat nu als centrale of verdedigende middenvelder is”, geeft hij aan. “De wisselwerking tussen mij en Maxime verloopt eigenlijk ideaal. Het klikt heel goed tussen ons en dat zowel op als naast het veld. We kennen mekaar ook al van voor Kampenhout, want bij de beloften van Rupel Boom hebben we al eens een seizoentje samengespeeld. Zo zie je maar hoe het soms kan lopen in het voetbal, want ik heb hem niet getipt bij het bestuur.” (lachje)
Mooie kloof
Net zoals twee jaar geleden draait Sporting Kampenhout opnieuw volop mee bovenaan het klassement. “Hopelijk zal de uitkomst ditmaal anders zijn, want toen moesten we enkele weken voor de competitiestop onze leidersplaats prijsgeven”, herinnert Tom Goovaerts zich nog goed. “Diest zat ons op dat moment wel vrij dicht op de hielen. Maar we rekenen ons dus zeker nog niet rijk met die voorsprong van vijf punten op Linden. Moesten dat er acht worden komend weekend, dan begint het er stilaan wel goed uit te zien. Dan nog zullen we niet snel meer victorie kraaien. Kijk maar naar de één op zes die we onlangs lieten noteren. Zo zie je maar dat je elke week punten kan prijsgeven als je geen negentig minuten lang geconcentreerd blijft. Ergens was het misschien goed dat het ons nu overkwam, want sindsdien speelden we twee volwassen wedstrijden. We gaan zondag opnieuw ons voetbal proberen te spelen, met name dominant in balbezit en op het juiste moment die diepgang zoeken.”
Lees ook: meer provinciaal voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMHockey League
Vincent ‘The Wall’ Vanasch verdedigt volgend seizoen het doel van Orée: “Op alle vlakken zeer comfortabel”
-
PREMIUMWielrennen profs
Lennert Van Eetvelt rekent in Alpes Isère Tour af met vervelende periode: “Ik kan weer rustig slapen”
Ongewild haalde Lennert Van Eetvelt (22) de voorbije weken het wielernieuws. De neoprof van Lotto-Dstny moest plots uitleg geven over een bepaalde substantie in zijn urine. Al gauw werd de procedure gestaakt en ging Van Eetvelt helemaal vrijuit. Dit weekend zorgde hij voor een knap sportief antwoord. -
Spaargids.be
Is een termijnrekening opnieuw interessant? Dit zijn de verschillen met een gewone spaarrekening
Zijn termijnrekeningen weer interessant geworden nu Santander Consumer Bank en Izola Bank de rente hebben opgetrokken? Aan welke voorwaarden zijn ze verbonden? En brengen ze meer op dan het klassieke spaarboekje? Spaargids.be zoekt het voor je uit. -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Keegan Jelacic (20) is nieuwste aanwinst van AA Gent: “Hij heeft potentieel, maar zal tijd nodig hebben”
Keegan Jelacic (20) is de nieuwste aanwinst van AA Gent. Maar wat mogen we van de Australische belofteninternational verwachten? “Hij is enorm polyvalent, maar hij zal tijd nodig hebben”, zegt hoofdscout Samuel Cárdenas. -
PREMIUM
Tijl De Decker met profs Lotto Dstny naar Brussels Cycling Classic: “Daarna mikken op rit in Baby Giro”
Tijl De Decker (21) rijdt zondag Brussels Cycling Classic. Hij hoort tot de selectie van het pro-continentale team van Lotto Dstny. Daarna doet hij met de U23-ploeg de Baby Giro. In die Italiaanse rittenkoers gaat hij op zoek naar ritwinst. -
PREMIUMwielrennen juniores
Mauro Cuylits kan met brons op BK nare periode definitief afsluiten: “Liet me niet gek maken”