Tim Van Parijs en Kurt Heyndrickx in de kleuren van PTR aan de start van de 90ste Monte Carlo: “Podiumplaats in onze klasse zou al heel mooi zijn”
AUTOSPORTDe troepen van Pieter Tsjoen zijn goed vertegenwoordigd in Monaco, waar de eerste WK-rally van het seizoen traditioneel op de kalender staat. In de kleuren van PTR, het team van de Oost-Vlaamse rallyman en ondernemer, zien we twee wagens: een Skoda Fabia Evo voor Freddy Loix en Pieter Tsjoen zelf en een Renault Clio voor Tim Van Parijs en Kurt Heyndrickx. Beide teams hebben al ervaring in de legendarische Monte Carlo en vertrekken met een zekere ambitie.
Het team van Pieter Tsjoen zet dus niet alleen een Skoda Fabia Evo voor Freddy Loix en Tsjoen zelf in, ook de winnaars van de RC5-klasse in de Monte Carlo van vorig seizoen, Tim Van Parijs en Kurt Heyndrickx, doen het in de kleuren van het Oost-Vlaamse team PTR, en dat opnieuw in een Renault Clio RS Line, maar ditmaal in de klasse RC4. De beide Oost-Vlamingen vertrekken met veel zin en evenveel ambitie voor de opener van het wereldkampioenschap rally.
Snellere wagen, maar geen sneeuw
“Klopt, vorig jaar wonnen we in erg winterse omstandigheden de klasse RC5 en dat blijft een heel mooie prestatie in onze carrière”, vertelt Tim Van Parijs in een zonnig Monaco. “Dit jaar doen we het in RC4, opnieuw met een Clio, maar een iets meer krachtige versie, met meer dan 200 pk, betere remmen en een andere ophanging, wat ook betekent dat we sneller gaan. Het andere verschil met vorig jaar zijn de weersomstandigheden. Vorig jaar was het hier winter, vandaag lijkt het wel lente en er is op één uitzondering na, nergens sneeuw te zien. Dat maakt het voor ons wel moeilijker om tegen de plaatselijke tegenstanders te strijden. Wij maakten vorig jaar het verschil in de sneeuw, op droog asfalt zijn zij in het voordeel omdat ze het terrein beter kennen. Ik denk dat een podiumplaats in onze klasse, die toch goed 15 wagens telt, al een heel mooie prestatie zou zijn.”
Voor het duo is dit de enige wedstrijd van het WK, “want we houden van deze streek, deze rally en we hebben gewoon een geweldige tijd samen met het team van Pieter Tsjoen. De sfeer is voor ons erg belangrijk, het maakt deel van het avontuur uit.
De Monte Carlo start donderdagavond en eindigt zondagmiddag na 17 proeven tegen de chrono.
Lees ook: meer autosport
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Futsal eerste nationale
Luc Nys is nieuwe manager van Real Herentals: “Ik kon me helemaal vinden in het project”
De voorbije vijf jaar was Luc Nys aan de slag als manager bij ARB Hamme. Hij loodste de club mee naar eerste nationale. Eind maart raakte bekend dat Nys op het einde van het seizoen de club zou verlaten. Aanvankelijk was zijn verdere sportieve toekomst nog niet duidelijk, maar nu bereikte hij een akkoord om als manager bij Real Herentals aan de slag te gaan. -
voetbal eindronde
KM Torhout promoveert na lange eindronde alsnog naar tweede nationale: “Ook volgend seizoen zullen we een kleurrijke rol spelen”
KM Torhout nam de lange weg in de nacompetitie, maar de Velodroomformatie promoveert na drie eindrondematchen toch nog naar tweede nationale. In de finalewedstrijd klopte het Tempo Overijse op eigen bodem met het kleinste verschil. De verlosser was het jonge jeugdproduct Damon Timmerman, die een kwartier voor tijd raak prikte en met dat doelpunt een lange feestnacht inluidde in Torhout. -
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
-
-
BASKETBAL FINALE PLAY-OFFS TDM1
Giant-killer Guco Lier bereikt finales play-offs: “Hier moeten we van genieten”
Guco Lier heeft zich verzekerd van de finales in Top Division One. Een sensationele prestatie, want in de reguliere competitie eindigde het ‘maar’ op een achtste plaats. Na Limburg United ging nu ook Lommel, na een sweep, voor de bijl. In de finales, eerste wedstrijd nu vrijdag, wacht Kortrijk Spurs. -
VOLLEYBAL EUROPEAN GOLDEN LEAGUE
Red Dragons openen European Golden League in Schotte (Aalst) tegen Letland
Woensdagavond om 20.30 uur spelen de Red Dragons hun eerste wedstrijd voor de European Golden League. Tegenstander in hun eerste thuiswedstrijd is Letland en plaats van het gebeuren is sportcomplex Schotte, de thuishaven van Lindemans Aalst. -
De promotiedroom van Lyra-Lierse ligt aan diggelen: “Zeer jammer dat een misverstand beslist over het wel of niet spelen van de finale”
In de eindronde om promotie naar 1ste nationale heeft Lyra-Lierse zijn promotiedroom niet kunnen omzetten in een finaleplaats. Tubize versperde de Pallieters de weg naar die finale, maar de manier waarop die beslissing viel, stuitte bij de meeste toeschouwers op heel veel ongeloof. Garlito profiteerde van een misverstand bij doelman Sterkens. -
Jobat
Bijverdienen: hier kan je terecht en dit loon mag je verwachten
De inflatie is torenhoog: in maart bereikte ze maar liefst 8,31 procent, aldus Belgisch statistiekbureau Statbel. Enkel in maart 1983 kwam de inflatie met 8,92 procent nog hoger uit in ons land. Heb je nood aan een extra financiële injectie om de eindjes aan elkaar te knopen? Dan biedt een bijverdienste mogelijk een uitweg. Jobat.be geeft een overzicht van de opties.