Thomas Van Zantvoort en tienkoppig Cappellen zwoegend naar zege in topper tegen Belisia (0-1): “Verdiend op basis van wilskracht”
voetbal 2NBCappellen trok aan het langste eind in de topper bij Belisia, 0-1 werd het. Van Zantvoort scoorde in een aangename eerste helft en hoewel het rond het uur tot tien man werden herleid na rood voor Verbist, hield Cappellen ook daarna nog stand. Zo profiteerde het optimaal van het puntenverlies van achtervolgers Sporting Hasselt en Tongeren en trekt het vol vertrouwen naar de clash met Hades.
“De zege is verdiend op basis van de wilskracht die we toonden”, zegt doelpuntenmaker Thomas Van Zantvoort. “In de eerste helft was het een hele leuke wedstrijd. De twee ploegen wilden voetballen en zo kwam er ruimte langs beide kanten. Dan voél je ook op het veld dat gewoon een leuk duel is. Na de pauze kwam Belisia meer opzetten, zeker na de rode kaart, maar we hebben er onze kop voor gelegd. Ik vond de scheidsrechter vandaag trouwens een goede wedstrijd fluiten. Hij had het goed in de hand en dat mag ook eens gezegd worden.”
Rode kaart
Toeval of niet? Terwijl Cappellen-kapitein Stefan Verbist vorige week nog het belang onderstreepte van de nodige strijdlust, kreeg net hij rond het uur de rode kaart onder de neus geschoven na wat duw- en trekwerk. “Deze week heeft hij zelf dan toch niet al te veel bijgebracht”, deelt Van Zantvoort al lachend een steekje uit. “Neen, als de grinta eerder dit seizoen al eens ontbrak, dan hebben we dat vandaag ruimschoots laten zien. Om eerlijk te zijn, zag ik het na de uitsluiting van Stefan ook wat somber in omdat het een kantelpunt kon zijn. Belisia was aan het komen en die druk zou alleen toenemen. Als je dan alsnog het resultaat binnenhaalt, doet dat veel deugd. En als je dan toch zo’n verre verplaatsing naar Bilzen maakt op zondagnamiddag, kan je maar beter zorgen dat je er iets voor terug krijgt.” (lacht)
Rekenwerk
Kanttekening na de topperwinst. Cappellen is de nieuwe nummer twee in de stand, maar kan komende woensdag wel opnieuw worden bijgehaald door Belisia als dat zijn inhaalmatch wint bij Lyra-Lierse. De kloof met Hades bedraagt nu vier punten, maar ook die kan tegen volgend weekend weer oplopen tot zeven stuks als de leider zegeviert tegen Jong KV Mechelen. Veel rekenwerk en voorwaarden dus om tot een juiste situatieschets te komen. “En daar hou ik me eigenlijk niet zo mee bezig”, zegt Van Zantvoort. “We willen gewoon zo veel mogelijk punten pakken en dat we er momenteel al bijna 40 tellen, is heel knap. Nu maken we ons op voor de topper tegen Hades en verder kijken we niet.
Licentieaanvraag
Rest nog de vraag of de knappe resultaten iets zullen opleveren voor Cappellen dit jaar? Vorig seizoen besloot men er geen licentie aan te vragen voor eerste nationale, maar dit jaar liggen de kaarten blijkbaar anders. “We zijn bezig met de voorbereiding van ons licentiedossier”, bevestigt gerechtigd correspondent Jorg Keldermans. “We hebben nog tot 28 februari om dat dossier in te dienen, maar in principe gaan we er voor. Het is weer even geleden, dus we moeten de voorwaarden wel nog doornemen. Maar door mee te doen aan het proces doen we alleszins niets verkeerd. Dan zien we wel hoe ver het sportieve ons brengt.”
Lees ook: meer voetbal in 2NB
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Stijgende rentes en vrijgesteld van roerende voorheffing: alles wat je moet weten over de tak 21-spaarverzekering
Sinds eind vorig jaar neemt de appetijt voor tak 21-spaarverzekeringen met een gewaarborgde basisrente opnieuw toe, zo meldt de verzekeringsfederatie Assuralia. De stijgende rentevoeten op de financiële markten en een gunstige fiscale behandeling zijn daar niet vreemd aan. Wat houden die spaarverzekeringen precies in? En wat zijn de voor- en nadelen? Spaargids.be licht toe. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale B
T1 Davy Sroka (Sporting Hasselt): “Graag goede flow doortrekken in thuisderby tegen SK Tongeren”
Iedereen binnen de club was vol lof over het geleverde werk van de ontslagen coach Wim Hayen, die volgend seizoen aan de slag gaat bij KVK Wellen. Er kwam echter een mindere periode qua resultaten en dan is meestal de coach de kop van Jut. T2 Davy Sroka nam de fakkel over en is meteen succesvol. Thuis tegen Turnhout en uit bij Lebbeke liet Sporting Hasselt een zes op zes noteren. -
PREMIUMVROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE PO1
Luna Vanzeir en KRC Genk Ladies zitten met zes op zes leidersduo op de hielen: “De titelstrijd ligt volledig open en wij gaan voluit onze kans”
KRC Genk Ladies heeft de start in PO1 niet gemist. Met overwinningen tegen leider OHL en Club Brugge doen de Genkies goede zaken in de rangschikking. De kloof met de top is haast gedicht. Ook Anderlecht ging gisteravond met 1-0 onderuit tegen Standard. Met vijf teams op een zakdoek ligt de titelstrijd weer volledig open.Genk -
-
PREMIUMBasketbal BNXT-League
Joeri Vermoesen met Okapi Aalst tegen Den Helder: “We moeten erover waken dat we niemand onderschatten”
Okapi Aalst neemt het zaterdagavond in de eigen sporthal op tegen Den Helder Suns. De Noord-Hollanders behoren aan Nederlandse zijde in principe tot de betere ploegen in de Elite Silver, maar begonnen de tweede ronde met nederlagen tegen Bergen en Leuven Bears. Okapi doet het op dat vlak met twee overwinningen veel beter. -
PREMIUMVoetbal Tweede Nationale B
Sam De Nauw met FC Lebbeke naar Berchem Sport: “We bekleden en mooie positie, maar geen veilige”
Zaterdagavond trekt FC Lebbeke naar Berchem Sport. Beide ploegen ontlopen elkaar nauwelijks in de rangschikking. De Antwerpenaren staan op de dertiende plaats in tweede nationale B, de Lebbekenaren staan één plaats lager. Het verschil bedraagt amper één punt. De winnaar van het duel krijgt meer ademruimte in het degradatiedebat. -
PREMIUMVoetbal Eerste Nationale
Milan Smits (U23 Antwerp) kijkt uit naar duel met leider Patro: “De jeugd krijgt hier kansen”
Het gaat snel voor Milan Smits (18). Begin maart mocht de middenvelder debuteren in de eerste ploeg van Antwerp, waarna hij een eerste profcontract ondertekende. Zondag staat er met de rood-witte beloften dan weer de topper op het menu tegen leider Patro Eisden. “Het behoud is ons hoofddoel.” -
Independer
100.000 Belgen rijden rond zonder autoverzekering: dit riskeren ze
Het zijn best wel choquerende cijfers: in ons land rijden er volgens schattingen tienduizenden voertuigen zonder autoverzekering rond. Welke risico’s loop je in dat geval? En wat moet jij, zelf verzekerd zoals het moet, doen als de tegenpartij bij een ongeval niet verzekerd is? Independer.be legt het je uit.